Když je nemocná, zpocená, je jí špatně a má třeba i teplotu, strádá na lůžku v nemocnici mezi dalšími pacientkami, a do toho přijde návštěva za jinou ženou v počtu několika mužů, je to pro čtenářku AnteaX velice nepříjemné...

Také byste jako čtenářka AnteaX zakázala vstup mužským návštěvám na lůžkové pokoje žen v nemocnicích?


Nejsem žádná feministka a na spoustě míst vidím raději muže, než ženy. Například na úřadech se mi mnohem lépe jedná s muži. Pokud bych měla vybrat místo, kam bych zakázala vstup mužům, pak by to byly ženské vícelůžkové pokoje v nemocnici. Je strašně nepříjemné, když se na nemocniční pokoj přižene spousta příbuzných a cizí muži „civí“ na ženu v noční košili, které je špatně a měla by nejradši klid. Pacientka pak raději ani nejde na záchod, aby před nimi nemusela vylézat z postele a těší se, až pánská návštěva vypadne.

Potěšilo mě, že v některých zařízeních se tento zákaz již praktikuje, např. v některých porodnicích, kde musí návštěvy sedět venku u stolu. Když jsem dříve ještě pracovala na lůžkovém oddělení, vždy jsem se snažila zajistit nemocným ženám soukromí a pánskou návštěvu brzy vyprovodila ven:-)

Napsala,
AnteaX

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční korekturou.

Téma dne 29. 10. 2012: Vyhrazeno pro ženy

  • Kam byste chtěly, aby měli muži zakázaný přístup?

hbJsou místa, na kterých vám přítomnost cizích mužů vadí? Myslím tím veřejná místa, kde se muži běžně vyskytují a kde byste je raději nechtěla. Pokud ano, je toto téma ušité právě pro vás! Napište mi, kam byste mužům zamezila přístup a proč. Zda třeba na daném místě máte nějakou špatnou zkušenost s muži. Své příspěvky posílejte nejpozději 29. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jejich délka nechť je rovna či delší tomuto odstavci, tedy chcete-li mít šanci na získání pěkného knižního dárku, totiž lechtivého románu pro ženy od ženy o tom, jak to asi vidí chlap: Hot Boys autorky M. T. Mayar.

Reklama