Bulvár

Ženská vydrží víc než kůň


Vážená redakce a milé ženy-in,
ani netušíte, jak mi dnes tohle téma padlo do noty.

Myslím si, že není nad toho mého chlapa.
Každý z nás občas onemocní a potřebuje chápajícího ošetřovatele, ale já si spíš připadám jako krotitel. Z domu jsem byla zvyklá, že když taťku něco bolelo, nic moc o tom nemluvil. Prostě si šel lehnout a nebo odkráčel k lékaři.
Čaj si uvařil sám a marodil tak, že jsme o tom ani nevěděli.

Chovám se stejně, a když mi není dobře, jsem nejraději sama a v klidu a soucitné návštěvy mě spíš rozčilují. Ne tak je to v jiných rodinách, ostatně přečetla jsem si to v diskusích na toto téma.
V manželově rodině, když onemocněl chlap, tak babička dělala "pšššt" má teplotu a všichni chodili po špičkách.
Jsem 26 let vdaná a to, co se doma odehrává, když manžel dostane rýmu nebo kašel, to si nevymyslíš, to je horor. Okamžitě si lehne, nejlépe se zakryje několika dekami a potom předvádí jak "silně se potí" (o tom, že by se potil každý, nechce ani slyšet).
Musím utěsnit okna v ložnici a dát topení na maximum a pak to začne."Podej mi teploměr (ani po půl hodině se teplota mrška neobjeví), dones mi čaj, sedni si u mě, sáhni mi čelo, nemám už teplotu? podej mi čisté pyžamo, čti mi něco, proč tady se mnou nejsi, mně je tak strašně ZLE  a ty seš tak sobecká a zavíráš se v kuchyni(musím se postarat o nějaké to papání, protože chuť k jídlu mu kupodivu nezmizela), abych na tebe musel křičet, měla bys mi uvařit silný slepičí vývar, to pomáhá..."

O tom, jak mění tragicky hlas, už jedna trpitelka psala. A to pokračuje dál... pokouší se kašlat a radostně uvažuje o zápalu plic a já jsem naprosto k ničemu, protože jinak bych už dávno sehnala antibiotika (možná bych to měla jít k obvodnímu překašlat) ...a tak dál, až skončí u rakoviny téměř všeho.
I přijde jeho matka a doporučí mu čaj se zázvorem a taky bych mu měla nastrouhat jablíčko (doteď nevím proč, zuby má) a taky dát zábal na krčíček.
A to už začínám být hysterická a vážně uvažuju o sebevraždě.

Vydržet tohle týden, je fakt nadlidský úkol, i když se říká, že ženská vydrží víc než kůň.
Jen doufám, že tohle nebude jednou ve své rodině aplikovat syn... většinou, když už je po nemoci, tak se na tátovo konto všichni bavíme, samozřejmě i s ním, ale celou dobu nás s vážnou tváří přesvědčuje, že to tak není, že takhle se nechová.

No není na zabití?
 
P.S. zrovna má rýmečku, tak mi držte palce!

Milá ženo-in,
palce vám držím, abyste se držela, protože je to opravdu na zabití.
   
28.02.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] arjev [*]

  Kadla: to je neuvěřitelný a fascinující nápad

  superkarma: 0 01.03.2006, 09:36:37
 2. avatar
  [19] arjev [*]

  Nargiz:

  superkarma: 0 01.03.2006, 09:31:40
 3. [18] rajec [*]

  Dobré ráno, ještě žije a já jsem na svobodě. Sex jsem už odpírala, ale to ten můj brouček začne vyčítat, že jen potřebuje trošku lidského tepla, a tím odpíráním dokazuju, že ho nemám dostatečně ráda. On tohle chování má z rodiny..maminka jen dosedla a tatínek chtěl noviny hned je podávala, pak usrkla kafe a běžela pro něco jiného. Já tohle odmítám dělat,pracuju a vydělávám jako on, nikdo a nejmíň on o mně nemůže říct, že se nestarám o rodinu, naopak.Klidně vymaluju než se vrátí z pánské jízdy, protože bych se jinak nedočkala, vařím večeře a proto mně zlobí, že mě takhle chce využívat. Podotýkám, že když přišla vážná nemoc nespala jsem a ošetřovala a ani jsem necekla. Psala jsem to proto, aby podobně postižené viděly, že v tom nejsou samy a případně ty šťastnější se poučily. A jsem moc ráda a dík za vaše reakce, vypadá to k smíchu, ale věřte, že někdy je to k nevydržení.

  superkarma: 0 01.03.2006, 09:21:25
 4. avatar
  [17] Ryta [*]

  Nargiz jo jo to je výborný nápad taky jsem ho aplikovala a zabralo to lépe jak antibiotika

  superkarma: 0 01.03.2006, 06:03:47
 5. avatar
  [14] lilithheta [*]

  Tyhle řeči nesnáším. Tak buď mu takové chování netoleruju a obstarej se sám, nebo kolem něj poslušně skáču jak si pískne, ale dělám to ráda a pak to nedávám k dobrému. To samé nepochopím, že když je ženský fakt blbě, tak stejně z té postele vyleze a jde obsluhovat rodinku. To jste si jako vzaly nesvéprávné bytosti, které týden nedokáží vykonávat základní činnosti? Na tomhle mužském simulování (bavím se o nemocech rýma, škrábání v krku a teplota 37 C) mají velký podíl právě drahé polovičky ...

  superkarma: 0 28.02.2006, 21:51:04
 6. [13] 7kraska [*]

  Vloni v cervnu jsme s pritelem byli lazaři oba - ja 3 dny pred porodem (to jsem nevedela, ze budu za 3 dny rodit, termin jsem mela za 5 dni), a on prvni den po operaci menisku. Naplanoval to tak, aby mel neschopenku a mohl byt s nami doma, az se dite narodi. Takze ja s neskutecnym brichem a on mne posilal do obchodu pro mrazenou zeleninu na koleno, pro videokazety do pujcovny, pro noviny atd. Chtela jsem jit naposledy do kina, sama, na Tlumocnici, ktera byla zrovna nove v kinech, do kina za rohem, ale trval na tom, ze musim byt s nim a starat se o nej, dokonce volal sve matce, at si ho odveze k ni, kdyz se o nej nechci starat. Tak jsem do kina nesla a tu Tlumocnici uz nikdy nevidela, sice ji pak koupil na DVD, ale ja vzdycky v prvnich 5 minutach usnu, protoze jsem utahana z mimina, z prace z domova atd. Nikdy mu to nezapomenu - ted se mi hodne dlouho nestane, abych mohla jit do kina bez ditete nebo bez obav o nej. (Pro pripad, ze by mne tehdy chytly porodni bolesti v kine jsem mela s sebou mobil, tasku doma za rohem sbalenou a vubec.)

  superkarma: 0 28.02.2006, 21:47:08
 7. [12] Nargiz [*]

  Teď mě napadl geniální lék: Nemocný nemá nárok na sex.Uvidíte, jak rychle budou zdraví!!!!

  superkarma: 0 28.02.2006, 21:46:31
 8. avatar
  [11] femme [*]

  fakt nechápu, že kolem něj tak skáčeš

  superkarma: 0 28.02.2006, 19:41:07
 9. avatar
  [6] Kadla [*]

  Navrhuji natočit ho na video, ten by čuměl, jakého debila ze sebe dělá . No, pevné nervy. Pokud je to v manželství to jediné, co není košer, máte pořád ještě doma zlatíčko.

  superkarma: 0 28.02.2006, 17:10:55
 10. avatar
  [3] Vivian [*]

  Říká se, že ženská vydrží víc než člověk
  Tenhle chlap je prostě nádoba křehká, potřebuje pofoukat bebí, politovat, potřebuje jednou za čas vidět, že ho máš ráda a záleží ti na něm... A protože nedokáže, jako ženská, říct, "Máš mě ráda?", tak dělá, že je na umření, aby se o tvé nehynoucí lásce přesvědčil

  superkarma: 0 28.02.2006, 16:13:48
 11. avatar
  [2] Ch.Z. Kochanská [*]

  ...nepíšeš to už náhodou z vězení? Ještě je naživu?

  superkarma: 0 28.02.2006, 16:10:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme