Vztahy

Ženská masturbace

Víte, jak se mohou ženy samy sexuálně uspokojit? V situacích, kdy partnera nemají, protože je pryč, nebo je naopak s nimi a tuto techniku použijí muž i žena společně jako zpestření společného sexuálního života.

Mnoho žen ještě stále žije v představě, že orgasmus je možno zažít jen vaginálně (tj. v pochvě). Zkoušejí různé pomůcky, které si zavádějí do pochvy, a doufají, že tak dosáhnou vyvrcholení. Tímto způsobem je však schopno se uspokojit pouze malé procento žen. Většina žen je dráždivá tzv. klitoridálně. Klitoris (česky poštěváček) je malý hrbolek v místě, kde se sbíhají malé stydké pysky (viz obrázek). Tento nepatrný kousek tkáně má v sobě vysoký počet nervových zakončení a může být zdrojem velké rozkoše. Klitoridálně dráždivé ženy tedy k dosažení vyvrcholení vlastně partnerův penis nepotřebují. Pyj mnohdy slouží jen ke zvýraznění nebo obohacení příjemného prožitku. Na samotné dosažení vrcholu ale mívá jen dost malý vliv, což je v naprostém rozporu s neustále omílaným mýtem „na velikosti záleží…“.

Ano, jsou ženy, které jsou dráždivé vaginálně a pro které je penis zdrojem rozkoše. Ale co se týče velikosti, i zde platí, že všeho moc škodí. Já jsem se za svůj život setkala s jedinou ženou, která hovořila o velkém penisu jako o přednosti. Ty ostatní uváděly, že na kvalitu jejich sexuálního života velikost penisu jejich partnera prostě nemá vliv.

Jak tedy masturbovat?

Při samotné masturbaci se zaměříme právě na klitoris. Je několik způsobů. Některé ženy si lehnou do vany a tak dlouho si na něj pouští proud vody, až dosáhnou vyvrcholení. Tento způsob však funguje jen u malého množství žen a někdy může být dost ekonomicky náročný. 

Jiný způsob je samotné tření poštěváčku. Důležité je postarat se nejdříve o jeho dostatečné zvlhčení. Žena si může nejprve sama udělat hezkou předehru, pustí si příjemnou hudbu a pomalu se hladí na obličeji, krku, pažích, prsou, na břiše, vnitřní straně stehen, tak dlouho, až pochva pomalu zvlhne. Do této tekutiny si pak namočí prst (ukazováček nebo prostředníček) a pomalounku se začne lehce mazlit se svým poštěváčkem. Důležité je, aby dotek byl pořád vlhký, pomoci mohou i sliny nebo lubrikační gel.

Trpělivost, klid a vytrvalost

Žena po tom malém hrbolku pomalu přejíždí zepředu dozadu, zleva doprava, nebo krouživými pohyby. Důležité je, aby nepřestávala, protože vzrušení, které se pomalu střádá, může zase rychle vyprchat. Ženám, které s masturbací nemají žádné zkušenosti, bych doporučila neustálé nepřerušované přejíždění tak, aby to bylo příjemné. Mohou pokračovat tak dlouho, až dosáhnou orgasmu, mohou provádět ten stále se opakující pohyb a pozorovat, co se s nimi děje. O orgasmus nemusí nijak neusilovat, trvat na něm. Vždyť i to samotné vzrušení je velice příjemné a stačí prostě si počkat, co se stane. Celé dráždění může trvat i docela dlouhou dobu, ale důležité je nenechat se odradit, když se po deseti minutách ještě nic neděje. Je potřeba trpělivě hledat vhodné pohyby a najít správnou rychlost a také polohu.

Pomůcky

Některým ženám může vyhovovat třeba pomoc ve formě vibrátoru. V prodejnách se sexuálními pomůckami jsou běžně k dostání například vibrátory, které jsou ve tvaru penisu a jsou primárně určeny ke dráždění v pochvě. Dá se s nimi však různě experimentovat a použít je lze právě i ke stimulaci poštěváčku. Nebo je samozřejmě možné použít vibrátor vaginálně a zároveň dráždit klitoris prstem. Fantazii se meze nekladou, hlavní je, aby se to ženě líbilo.

Pak existuje ještě skupina vibrátorů, která byla vytvořena týmem žen. Tyto pomůcky s tvarem penisu nemají mnoho společného a jsou anatomicky uzpůsobené právě ke stimulaci klitorisu. Zatím je však možné takové vibrátory objednat pouze z Anglie, nebo se obrátit na MUDr. Trojana.

Poloha

Masturbovat je možno na zádech, vsedě se zapřenýma nohama tak, aby se žena k poštěváčku dostala, dále vkleče, na břiše, jak jen to které ženě vyhovuje, jakkoli ji to napadne. Představivosti se meze nekladou, ale důležité je, aby byla poloha příjemná a nic netlačilo. Také je možné si kleknout (třeba na postel) a zároveň si dát hlavu na polštář. Aby totiž žena mohla prožít orgasmus, je potřeba nastřádat určité množství energie (vzrušení), která se pak najednou přemění v orgasmus. V poloze na zádech nebo v jiných polohách, kde jsou nohy nechané volně, se občas energie tak trochu „vyklepe“ skrze ně a vzrušení tím pádem nenarůstá. Trochu zvláštní poloha, kdy žena klečí, hlavu si opírá o podložku a její zadek směřuje nahoru, umožňuje intenzivní kumulování energie (vzrušení). Ukotvené nohy a hlava totiž zajistí, že z těla unikne jen málo energie, a většina vzrušení se tak automaticky snadno střádá a může přejít ve vyvrcholení.

Je to zábava, nikoli povinnost!

Důležité je, aby žena celou proceduru nebrala jako úkol, který je potřeba zvládnout, „protože to dělají všichni“. Masturbaci je potřeba vnímat jako hru, způsob, kterým je možné si navodit příjemné pocity. Některé ženy dosahují orgasmu snáze, některé obtížněji, jiné vůbec ne. Samotné dosažení orgasmu by však – z mého pohledu – nemělo být cílem. Důležité je, jestli se ženě mazlení se sebou samotnou líbí (s partnerem to samozřejmě platí také!). Zda sleduje, jak se cítí, jestli se dostatečně uvolňuje, jak si doteky vychutnává a tak dále.

Pokud se žena soustředí na dosažení orgasmu, tak se z potenciálně příjemného sexuálního prožitku vlastně stává závod, tedy způsob, který právě většinou k cíli nevede. Navíc v takovém případě po dosažení třeba i několika orgasmů žena stejně nemá dobrý pocit, ale spíš se cítí vyčerpaná a unavená. Pak je nasnadě otázka, jestli taková aktivita vůbec má smysl. Žena by se celou dobu měla zajímat o to, jak se cítí a jak se jí činnost líbí. Pokud zjistí, že jí není dobře, měla by hledat, co by mohla změnit, aby byl prožitek opět příjemný. Teprve pak bude pro ženu masturbace skutečně činností, o níž může říci, že to byl příjemně strávený čas se sebou samou.

Mgr. Katarína Filasová

Pro Žena-in připravili odborníci z www.sexualne.cz

A jak masturbujete Vy? Máte nějaký názor nebo zkušenost, o které byste se chtěly podělit?

   
15.08.2007 - Láska a vztahy - autor: Odborný článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [225] Andulína [*]

  Tralala: a píše někdo něco - všech ojsou to příspěvky redakce a jediný "10 let..." je reakcí na článek Dany Svobodové. Psávala jsem na témata, ale pochybuje, že když napíšu, že mi dnes v noci zvonili na dveře opilí Ukrajinci, že to uveřejní. Pro mne je to aktuální, ale má někdo zájem to číst? A když nám vnucují témata, proč tam někdo nenapsal svůj nápad? Přiznám se, že přivítám něco ze strany redakce. A mne spíše napadá zítřek je 21.srpna, ale budou na to čtenářky reagovat?

  superkarma: 0 20.08.2007, 09:23:29
 2. [224] neta22 [*]

  dobrá diskuse,masturbace,vibrátor...jasně,ale není nad šikovného chlapa všechno jsem odvrhla a jsem naprosto spokojená

  superkarma: 0 20.08.2007, 06:02:04
 3. avatar
  [222] Vivian [*]

  Andulína: a kdo ho od koho opsal?

  superkarma: 0 17.08.2007, 19:36:30
 4. [221] Andulína [*]

  Prostě je výše zmíněný "článek" opsaný a tečka. A nejčtenější článek to samozřejmě je, bohužel , i když bych tam třeba dala jako nezjajímavější úplně jiné, které vyšly (zrovna dnešní rozvody) Jaksi dochází redakci nebo šéfredaktorce invence - teda vyjma módy a stylu (ale to píše jen Dana Svobodová a díky za to!!!), to si počtu ráda. Nedali si ani tu práci oznámit, že neexistuje téma dne. A psát co je nového? Umřel nám pes, vítr odnesl tašku ze střechy a sousedka Boulová si zlomila ruku :-) Zajímá to snad někoho? Podívejte se na článek o rozvodech - tam píší ženy-in svoje zážitky a příběhy - kdyby to bylo jako dřív téma dne, mohlo by hodně žen napsat, že si tohle zažily a ostatní se "připravit" na nejhorší. Jestli je nějká "změna k lepšímu", tak to se Vám teda nepovedlo, máte u mne velké mínus, redakce

  superkarma: 0 17.08.2007, 15:31:27
 5. avatar
  [219] Tanzi [*]

  Monina: kdo co dělal? kdo co kam dal?

  superkarma: 0 16.08.2007, 20:09:42
 6. avatar
  [217] Meander [*]

  qvak: Mně to blbé přijde.

  superkarma: 0 16.08.2007, 10:42:55

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [216] qvak [*]

  Meander: Tanzánie: A proč by si to taky nedali na web? mě to blbý nepřijde

  superkarma: 0 16.08.2007, 09:11:34
 2. [215] 7kraska [*]

  Soulozim i masturbuju, orgáče mam z obojiho, diky za optani. Hlavne chci ale napsat k prispevkum nize, ze clanky jsou vetsinou debilni, ale diskuse jsou skvele, primo navykove, takze jen tak dal :-).

  superkarma: 0 15.08.2007, 23:40:03
 3. avatar
  [214] Suzanne [*]

  Meander: inu, když už to napsali, tak si to chtěli taky užít Ale vážně, je to samozřejmě blbé

  superkarma: 0 15.08.2007, 23:06:13
 4. avatar
  [213] Tanzi [*]

  Meander: bingo

  superkarma: 0 15.08.2007, 22:39:49
 5. avatar
  [212] Meander [*]

  Suzanne: Jo, ale taky je tam napsáno, že to připravili PRO ženu-in.

  superkarma: 0 15.08.2007, 22:21:25
 6. avatar
  [211] Suzanne [*]

  Tanzánie: ale vždyť tam je odkaz, že to napsali oni

  superkarma: 0 15.08.2007, 22:20:42
 7. avatar
  [210] Meander [*]

  Tanzánie: No tak to je ale překvápko.

  superkarma: 0 15.08.2007, 22:14:46
 8. avatar
  [209] Tanzi [*]

  http://www.sexualne.cz/novinky/?id=156

  superkarma: 0 15.08.2007, 22:07:44
 9. avatar
  [207] prece ja [*]

  no možná vás to překvapí. ale já donedávna opravdu měla orgasmus jen s mužem a nemasturbovala.Ale bylo to o tom, že jako malou mě obtěžoval příbuzný a já to teprve ted měla odvahu někomu říct(psycholožce)

  superkarma: 0 15.08.2007, 20:59:54
 10. avatar
  [205] vininka [*]

  Scarlett: náhodou ...dobrý

  superkarma: 0 15.08.2007, 20:04:25
 11. avatar
  [204] renike [*]

  Scarlett:

  superkarma: 0 15.08.2007, 20:03:58
 12. avatar
  [203] Rybulka [*]

  Scarlett: Dobrý je to

  superkarma: 0 15.08.2007, 19:42:01
 13. avatar
  [201] micinka.juli [*]

  Rybulka: to bylo o koupeli,nikoli o dráždění...to je lepší tak akorát,klidně i studenější...

  superkarma: 0 15.08.2007, 19:10:59
 14. avatar
  [200] risina [*]

  Meander: Taky jsme měli brutar a vedle kohoutek se studenou vodou .

  superkarma: 0 15.08.2007, 19:10:20
 15. avatar
  [199] Rybulka [*]

  Meander: Však jo, ale bez tý sprchy
  micinka.juli: Já teda na "to" musim mít vlažnou

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:59:21
 16. avatar
  [198] Meander [*]

  Rybulka: Já nevím. My si v koupelně zatopili v kotli, napustili vanu horkou, přidali studenou a normálně se koupali.

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:55:27
 17. avatar
  [197] micinka.juli [*]

  Rybulka: no,v Řecku mi stačilo odšroubovat hlavici a šup na to,ale nebylo to ono....navíc tam kolísala studená/teplá voda a v lednu jsem toužila spíš po horké...

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:54:46
 18. avatar
  [196] Rybulka [*]

  micinka.juli: Tak tu nemám, mám jen prostou sprchu, ale stačí
  Meander: Brutar, to je brutál Ba ne, ta voda ze studně musela bejt brutálnější

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:30:54
 19. avatar
  [195] Meander [*]

  Rybulka: http://www.brutar.com/

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:21:41
 20. avatar
  [194] Meander [*]

  Rybulka: Ne, my měli brutar, pod kterým se topilo. A kohout se studenou vodou přímo ze studně. Míchalo se to dohromady ve vaně. Pustit to napřímo, to by bylo panečku SM.

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:20:42
 21. avatar
  [193] micinka.juli [*]

  Rybulka: já teda používám masážní hlavici,kterou mi dala maminka,ta by se divila,že ji nepoužívám na bolavá záda,ale na rozbolavělou kundičku

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:18:43
 22. avatar
  [192] Rybulka [*]

  Meander: Vy jste neměli sprchu ani u vany?
  BTW tušíte, dámy, proč mají v Anglii u sprchy jenom velice krátkou hadici? Angličanky nám prej sprchy záviděj

  superkarma: 0 15.08.2007, 18:18:39
 23. avatar
  [190] Rybulka [*]

  Evě Doležalové chci říct, že přesně chápu, co měla na mysli, a nevim, že vy ji nechápete
  Irad chci říct, že nejlepší a nejúčinnější je sprcha (nejlépe s odmontovanou hlavicí, ale to začátečnici neradím)
  No a jinak jsem se snažila si vzpomenout, odkdy si to dělám já, a musim říct, že odnepaměti, tehdy v dětství jsem ještě o sexu a nějakym orgasmu neměla ani tuchy
  Jo a ten článek je fakt jak z padesátejch let

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:52:25
 24. avatar
  [189] Meander [*]

  *Kotě*: Stejně myslím, že sem všichni tajně chodí a pídí se po každém slově, co tu o nich člověk utrousí.

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:43:19
 25. avatar
  [188] Meander [*]

  qvak: Nějak na to přišla řeč a ona se úplně zhrozila. Tak to vím.

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:42:43
 26. avatar
  [187] *Kotě* [*]

  Ťapina: přesný. Můj chlap tvrdí, že ho ž-in vůbec nezajímá, ale běda, když o něm sem někdy něco napíšu

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:41:26
 27. [186] qvak [*]

  Meander: Fakt jo???? Já znám takový, co se o tom nechtějí bavit. Takže zda sahají nebo sahají něznáju i když, ono je to celkem intimní téma, taky bych to nevyřvávala do světa. Ale s kámoškama to čas od času probíráme.

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:41:10
 28. avatar
  [185] Meander [*]

  Ťapina: Je mi to jasné. Že oni mají talent vlézt sem v okamžiku, kdy se to vůbec nehodí. To je jak Kadlina máti v koupelně.

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:39:55
 29. avatar
  [184] Ťapina [*]

  Meander: A to si piš, že přečte. Můj chlap sem nepáchne, jak je rok dlouhej, ale jak jsem někde napsala o jeho sbírce Reflexů, tak už jsem to měla večer na talíři. Prý něco náhodou hledal

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:38:05
 30. avatar
  [183] Meander [*]

  risina: Moje spolužečka se z představy, že by si na NI měla sáhnout osypává i teď. A to je prosím ročník 75 a nikdy nebyla moc puritánská.

  superkarma: 0 15.08.2007, 17:36:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme