Zdraví

Zendium, zubní pasta s technologií BIO-SCIENCE, čerstvá novinka na českém trhu

 • Na český trh vstoupila nová zubní pasta Zendium, vhodná pro každodenní použití, speciálně navržena tak, aby chránila zuby i dásně posilováním přirozené obranyschopnosti ústní dutiny.
 • Zendium působí v harmonii s vlastní imunitou ústní dutiny a na rozdíl od běžných fluoridových past obsahuje enzymy a proteiny, které se nachází ve slinách, kde pomáhají kontrolovat bakterie, výskyt zubního plaku a podporují zdraví úst.
 • Jeho jemné složení bez pěnivé látky SLS respektuje citlivé tkáně, a je tak vhodné i pro jedince trpící afty.

Naše ústa jsou domovem více než jedné miliardy bakterií, z nichž většina hraje životně důležitou roli při udržování zdravé ústní dutiny a její ochraně před onemocněním. Tyto bakterie, společně známé jako pasty Zendiummikroflóra, jsou přirozeně udržovány v rovnováze za podpory enzymů a proteinů v našich slinách, které mají schopnost bojovat proti nežádoucím bakteriím. Složení zubní pasty Zendium, které vychází z poznatků Scandinavian Bio Science TM, je tvořeno z komplexu enzymů vytvářejících a posilujících vlastní imunitu, a proteinů, jež s těmito enzymy spolupracují. Dohromady tvoří přirozenou podporu v boji proti bakteriím způsobujícím problémy s dásněmi, citlivostí zubů i se vznikem zubního kamene.

Sliny mají zcela zásadní vliv pro zachování zdraví ústní dutiny, jsou do jisté míry první obrannou linií chránící naše ústa proti vnějším škodlivinám. Díky unikátní kombinaci enzymů a proteinů umožňují dosáhnout bakteriální rovnováhy v prostředí ústní dutiny. „Narušení přirozeného složení slin může vést k problémům se zuby i dásněmi, přitom pro zachování vyrovnaného poměru všech důležitých látek stačí pravidelně dodržovat několik jednoduchých návyků – vyvarovat se konzumace slazených jídel a nápojů, kouření a alespoň dvakrát denně si zuby čistit pastou s obsahem fluoridů,“ doporučuje stomatoložka MUDr. Markéta Hrubá z kliniky Dental Design Prague.

Trendy posledních let ukazují, že spotřebitele stále více zajímá zdravý životní styl. V souvislosti s ním hraje péče o zuby klíčovou roli při prevenci k udržení zdraví celého organismu. Na český trh proto právě přichází novinka v péči o zdraví zubů a dásní, zubní pasta Zendium, jejíž příběh se začal psát již v roce 1969. Tehdy se skandinávský mikrobiolog Henk Hoogendoorn pustil do hledání cesty, jak spolehlivě ochránit ústní dutinu přirozeným způsobem. Zubní pasta Zendium se zaměřuje na přirozenou obranyschopnost úst a dle klinicky ověřených studií poskytuje o 60 %* větší sílu pro boj s příčinami vzniku zubního kazu, problémy s dásněmi a zvýšenou citlivostí zubů. To vše bez umělých antibakteriálních složek**.

ENZYMY JSOU SRDCEM BIO-SCIENCETM

pasty ZendiumPokud má naše tělo dostatek enzymů, je schopné samo sebe ochránit a zmírnit následky téměř všech degenerativních onemocnění. Četné přírodovědecké studie potvrzují mnoho zdravotních benefitů získaných díky stravě bohaté na enzymy (syrová strava).

Zubní pasty Zendium kromě komplexu enzymů a proteinů obsahují fluorid pro posílení zubní skloviny. Součástí jejich složení není SLS – látka způsobující pěnění zubních past, jež se běžně užívá v produktech určených k osobní hygieně, ale může dráždit citlivá ústa. Výrobky řady Zendiumjsou proto vhodné i pro senzitivní jedince a mohou je používat dokonce i osoby, které často trápí afty.

Díky jedinečnému složení v kombinaci s jemnou chutí pasty Zendiumnedochází ke zkreslování chuti jídla. Nic vám tedy nebrání v tom, abyste se přímo po vyčištění zubů napili pomerančového džusu. Pořád bude chutnat jako pomerančový džus.

* Zvyšuje obranný účinek slin proti bakteriím v porovnání s běžnou fluoridovou pastou.

** Bez tradičních antibakteriálních složek pro kontrolu zubního plaku.

ŘADA PRODUKTŮ ZENDIUM

Zendium má 3 varianty zubních past pro dospělé dostupné za nezávaznou doporučenou spotřebitelskou cenu 109,90 Kč: CompleteProtection, Sensitive a FreshBreath. K dostání za stejnou cenu budou i 2 dětské zubní pasty: Kids 1–6 a Junior 7+. Skandinávská značka nabízí také ústní vodu CompleteProtection (179,90 Kč). Kompletní produktové portfolio Zendium bude na tuzemském trhu k dispozici od 8. července 2015.

Zendium

PASTY PRO DOSPĚLÉ:

 • COMPLETE PROTECTION

Složení bohaté na enzymy a proteiny, které chrání před vznikem zubního kazu a problémů s dásněmi.

 • SENSITIVE

Produkt speciálně vyvinutý pro osoby s citlivými zuby. Obsahuje složky poskytující okamžitou úlevu.

 • FRESH BREATH

 Kompletní ochrana pro celá ústa s příchutí máty.

PASTY PRO DĚTI:

 • JUNIOR 7+

Složení bohaté na enzymy a proteiny, které chrání a posilují nové trvalé zuby.

 • KIDS 1–6

Enzymy a proteiny posilují a chrání mléčné zuby. Jemná příchuť pasty je přizpůsobená dětem.

 • ÚSTNÍ VODA

Ústní voda s jemnou chutí a bez alkoholu bojuje proti vzniku zubních kazů a problémů s dásněmi. Není třeba ředit.

 

pasty Zendium

   
28.08.2015 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Klára Křížová [*]

  Sml67

  superkarma: 0 02.09.2015, 10:43:54
 2. [4] JaniceP [*]

  Viděla jsem v DM

  superkarma: 0 28.08.2015, 19:39:30
 3. [3] bobani [*]

  to jsou zase ceny...

  superkarma: 0 28.08.2015, 12:58:07
 4. avatar
  [2] vodilulu [*]

  neznam, ani u zubare jsem ji nevidela

  superkarma: 0 28.08.2015, 08:40:58
 5. [1] Bucík [*]

  Zajímavý tip, zkusím ji sehnat.

  superkarma: 0 28.08.2015, 08:22:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme