Vztahy

Žena není obětní beránek


Magda – 35letá matka tří dětí leží zbitá na chirurgii jedné pražské nemocnice. Povídá si se mnou a pláče. Její obličej vypadá jako právě rozjetý meloun. Má zlomenou ruku a několik žeber.

 

Magdo, kdo Vám to udělal? Co se vám stalo?

Manžel. Myslím, že se stydím o tom i mluvit, ale… třeba… ráda bych, aby to nikdo nemusel podstupovat. Je to nedůstojné a já si připadám jako srab.

Víte, mlátí mě už dlouho. Vlastně ani nevím proč. Vždycky to tak nějak vyplyne a najednou ležím na zemi. Já vím, když nepřijde do sedmi hodin, že je zle. Děti jsem ale tentokrát stihla odvelet k sousedce.

Ze začátku byl hodný. Brali jsme se, když mi bylo 19 let... Byla jsem těhotná a na miminko jsme se těšili. Od jeho rodičů jsme dostali hodně peněz a koupili si byt. Přišlo mi, že víc šťastná už ani nemůžu být. Narodil se nám syn Lukášek. Manžel chtěl holčičku. K Lukáškovi se ale choval moc hezky… tedy…chvíli.

Ono to začalo, tak nějak pozvolna. Napřed začal chodit později z práce... pak i opilý. Někdy v té době mě poprvé uhodil.

 

A proč jste si s ním, proboha, pořídila tři děti?

No, já myslela, že když budeme mít druhé a bude to holčička, že se uklidní a zase bude hodný… ale nebyl. Hlavně - i naše druhé dítě byl chlapec. Manželovy opilecké výpady se zhoršily. Začal mě urážet. Říkal, že nejsem schopná mít jiné dítě než kluka a že je to proto, že mám chlapy prostě nějak moc ráda. Začal žárlit… na všechno. Často přijel domů jen tak, proletěl byt jako raketa a pak zase odjel. Nechala jsem si napsat antidepresiva.

 

No a tehdy jste přece měla odejít...

To už nešlo. Byla jsem těhotná… bylo to utrpení. Byla jsem na rizikovém těhotenství a ve strachu z manžela jsem na chvíli odešla k matce. Jenže on tam stále chodil. Nosil květiny, prosil… pozval mě i na večeři a tam mi řekl, že mě má moc rád, že je to jeho vina a že se změní. Uvěřila jsem mu a vrátila se do společného bytu. Narodila se nám Terezka a on vypadal, že je šťastný a že bude všechno už jinak.

 

A co se mu zase tedy nelíbilo?

To už tentokrát vážně nevím… Terezce je teď pět a za tu dobu mě zmlátil už tolikrát, že jsem to přestala počítat… taky jsem nic už neříkala rodičům, protože bych to musela pořád vysvětlovat.

 

A co jeho rodiče?
Jednou jsem to zkusila říct jeho matce, jenže… ona to řekla jeho otci, a ten to pověděl jemu. Zbil mě tenkrát jako psa. Pochopila jsem, že jeho otec je stejný, jeho maminka se ho bojí a není schopna cokoli sama řešit. Ale tentokrát jsem se už opravdu rozhodla odejít… Opravdu. Jen se strašně bojím, že nebudu schopná se o sebe a děti sama postarat, byt je jeho, ani se nepokusím se soudit... beztak mě zabije, až se to dozví. Ale nechci být jako jeho máma. Nechci takhle skončit. Nevím, jak to sama utáhnu, a nevím, co bude dělat, až mu přijde předvolání… asi skončím tady jen o kousek níž… je tam prosektura...

 

Magdo, nevadilo by  vám, kdybych – pokud změním jména – Váš příběh uveřejnila?


Klidně. Mně je to už jedno a třeba to někomu otevře oči dřív, než se to povedlo mě. Než bude pozdě…

 

Nebojte se, není pozdě – existují lidé, kteří Vám pomohou, a Vy jste přece silná.
Moc děkuji a přeji Vám štěstí!

 

Zdá se Vám to jako špatná pohádka z jiného světa ?

Jenže není. Takových žen jako je tato je mnoho. Možná bydlí vedle vás. Možná o tom jen nevíte, protože se stydí, nebo se bojí o tom hovořit. Mám za to, že zákony v našem státě se málo starají o takovéto smutné případy. „Domácí násilí“ je termín, který známe všichni. Jenže – kam až musí takový bezcenný a zlý člověk zajít, aby se někdo začal o jeho chování oficiálně zajímat? Má oběť takového zloducha vůbec zaručenou bezpečnost, pokud se obrátí na pověřené úřady? Co s ní bude, až sepíše někde protokol, či ji propustí z nemocnice?

Na tuhle paní, které říkáme Magda, mám spojení a moc jí držím palce. Doufám, že nezůstane bez pomoci. Domluvily jsme se, že jí zavolám za měsíc, jak to s ní a dětmi vypadá…

 

Znáte nějaký podobný případ? Jak byste v takovém případě postupovaly ? Dokážete pochopit, že s ním tak dlouho zůstala ? Myslíte, že stát dělá dost pro oběti domácího násilí? Jsou v bezpečí, když to ohlásí?

   
08.11.2007 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [86] sahleb [*]

  konecne se u nas da nasilnik vykazat. Ale nez se to prosadilo.


  Rici , ze ma odejit, je prilis jednoduche kdyz neni kam. Pronajmout si jiny byt, tak aby byl blizko skolek, blizko zamestnavatele (i budouciho) , shanet novou skolku a byt bez penez), shanet nabytek? A pak deti zacnou brecet, ze chtej zpet ke svym hrackam....na to nema clovek, ktery je na dne nervy. A to vpripade ze ten byt sezene.
  Pri dnesnich cenach a trhu je to jen SEN:

  superkarma: 0 12.11.2007, 18:40:01
 2. [84] lumra [*]

  michaela.kudlackova: Není zač. Jsem právnička a bohužel se s těmito případy setkávám. Velice často je situace vyhrocena právě díky nedostatečné informovanosti obětí domácího násilí v daném směru, které o těchto možnostech nevědí a s pocitem beznaděje zbytečně trpí dál.

  superkarma: 0 11.11.2007, 11:14:43
 3. avatar
  [83] Michaela Kudláčková [*]

  lumra: Děkuji za všechny, které si Vaši reakci přečetly a jichž se tento problém momentálně týká. Velmi hodnotná informace. M.

  superkarma: 0 11.11.2007, 00:05:12
 4. [82] lumra [*]

  Nepřečetla jsem všechny reakce, takže pokud už to tady bylo, omlouvám se. Proti domácímu násilí se lze od začátku letošního roku bránit tzv. vykázáním agresora ze společného obydlí. Předně o tom může rozhodnout policista, který je oprávněn ho vykázat na 10 dnů. Tato lhůta nemůže být zkrácena ani se souhlasem oběti. Agresorovi se seberu klíče, zakáže se mu jakkoli kontaktovat oběť. Krom toho lze podat rovněž návrh na předběžné opatření u soudu v podobě vykázání agresora ze společného obydlí. Soud o tomto návrhu musí rozhodnout do 48 hodin, pokud návrhu vyhoví, vykáže agresora ze společného obydlí na dobu 1 měsíce, tato lhůta v případě, že agresora vykázala už policie, začně běžet až po uplynutí 10 dnů. Pokud je v rámci jedno měsíční doby, po kterou nařízeno předběžné opatření, podána žaloba o rozvod manželství, lze se dalším návrhem domáhat prodloužení vykázání. Maximální doba vykázání činí 1 rok. Pokud by to nebylo dostatečně srozumitelné, klidně se ozvěte na můj mail.

  superkarma: 0 10.11.2007, 19:38:33
 5. avatar
  [81] Denča [*]

  TAk to je strašný hnus! je to hrozné nespravedlivé!

  superkarma: 0 08.11.2007, 21:58:38
 6. avatar
  [80] lenagirl [*]

  je to hrozný ale když není kam odejít nejde to s dětma ??????? já jsem taky trpěla hodně dlouho až odešel sám našel si jinou a když děti odrostly a já jsem si naivně myslela že budu mít klid děti stály na vlastních nohou tak proto že nás Chomutovskej soud rozváděl neuvěřitelných 10 let tak stačil za dobu manželství nadělat tolik dluhů že budu platit do konce života a nemám nikde odvolání byla jsem manželka tak jsem měla hlídat kde co dělá on se dnes směje a já platím on je jako nezaměstnaný a já dělám tak platím je to jako moje noční můra bude mě pronásledovat celý život utečte dokud je čas a hlavně si zjistěte jestli nepodniká dluhy vás doženou držím palce vám všem

  superkarma: 0 08.11.2007, 20:12:21
 7. avatar
  [79] Denča [*]

  Je to hrozně těžké odejít, nesuďte, co to nezažily...nic není černobílé. Ono totiž to nebývá pokaždé tak, že chlap nemá navařeno, tak dá ženě facku... on ten chlap taky umí být pořádný manipulátor a tak navenek působí jako ten nejvzornějšíotec, nakoupí, odveze, s dítětem si hraje, je bezvadný táta, nechodí po hospodách a má vysokou školu, je to uznávaný a respektovaný zaměstnanec a zaměstnavatel...atd atd
  jenže doma...si myslí, že vlastní nejen ženu, ale i její mozek, myšlenky, takže ponižování, zesm졚nování, netolerance, no a občas nějaký ten útok...a co když je žena ma MD a ještě si k tomu musí platit školu nic levného. Co když on jí v mnohém pomáhá, vyzná se, umí, vyřídí a prostě UMÍ být tím skvělým tátou, manželem a partnerem???? co pak? jak s tím žít? jak má ta žena najít vlastní identitu, vlastní já, jak si uspořádat myšlenky, když už ani ona sama nevím zda jsou jeho, nebo její?
  poraďíte?

  superkarma: 0 08.11.2007, 19:53:59
 8. avatar
  [78] Meander [*]

  ad.astra: Tyhle hlášky slýchala moje sestra. Tak se radši rozvedla, než to poslouchat.
  A stejně tak možná bude i kus pravdy na tom, že tyhle ženské si kolikrát na oko stěžují, že jim manžel nedovolí pracovat, ale činí tak hlavně proto, aby je okolí nepomlouvalo, že jsou líné a válí se doma, přičemž jim to přesně tak vyhovuje...

  superkarma: 0 08.11.2007, 19:21:45
 9. avatar
  [77] ad.astra [*]

  oprava: svoje ženský, válíš při MD

  superkarma: 0 08.11.2007, 19:12:37
 10. avatar
  [76] ad.astra [*]

  Meander: myslím, že ještě je, akorát ta povinnost se z toho už vytratila. Jinak zakázat pracovat - ono těm chlapům jde především o to, mít ty tvoje ženský připoutaný doma k plotně a dětem, ale je zajímavé, že potom hodně z nich říká, že z nich ta ženská tahá JEHO peníze. Stále si neuvědomují, že pokud jsou sezdáni, jsou to společné peníze, ať je vydělá ženská, nebo chlap (pokud nemají už předem rozdělené SJM předmanželskou smlouvou). Hodně chlapů začne jančit, když je žena na MD - určitě některé z vás znají hlášky typu - no jo, já dřu a ty se tu váláš při MD, to já bych to všechno měl v cajku - co jsi celý den dělala apd.

  superkarma: 0 08.11.2007, 19:11:34
 11. avatar
  [75] OlgaMarie [*]

  1.Ano
  2.Nevím,nebyla jsem v této situaci,tedy mohu se bít v prsa a zaklínat se,že bych s ním zatočila.
  3.Znám těch případů daleko víc a pochopit je mohu.Je to čiré zoufalství.Děti bych bránila tak,že by mě musel zabít.Dobře se to radí,že máma má děti chránit i tím,že je nenechá v tomto vyrůstat.Neuvědomuje si,že tím,jak zůstává jim škodí.
  4.Stát jen žvaní.Akutní pomoc poskytne pouze azylák,pokud má volné místo.Je jich nedostatek a dá se tvrdit,že jsou na tom hodně bledě s financemi.
  5.Nejsou a ty chlapy je stejně ukecají,aby žalobu stáhli.Opravdu zde chybí feminismus a vlastní sebeúcta.

  superkarma: 0 08.11.2007, 18:37:13
 12. avatar
  [74] Meander [*]

  Jak si někdo může nechat zakázat práci? Je pořád ještě právo na práci dané ústavou?

  superkarma: 0 08.11.2007, 18:36:17
 13. avatar
  [73] takyjaja [*]

  Na tu zlatou klec si mi stezovaly taky 2 kamosky, ktere jsou obe VS. Sice je muz nebije ale nechtej aby pracovaly a ony pak zase jsou zavisle na jeho penezich. Pritom by si obe na sebe vydelaly bez problemu.

  superkarma: 0 08.11.2007, 18:31:51
 14. avatar
  [72] Libča [*]

  znam to taky... ale nedoslo to nikdy tak daleko jako tady u te pani, diky bohu, jednou si to dovolil... byl KONEC a to ani nedokoncil protoze jsem dost rychle umela zareagovat, jo pak me taky honil, trapil, pronasledoval atd. atd. pak prisel a rekl ze se zabije tka jsem rekla ze jo at se teda zabije ze to chci videt jeste jsem mu rekla ze mu klidne dat kudlu do ruky ci poradny lano a pockam si az to vykonna... a on na me zustal koukat jak puk otocil se a sel pryc a byl konecne s tim vsim konec
  asi jsem mela stesti

  superkarma: 0 08.11.2007, 18:25:36
 15. avatar
  [71] evelyn [*]

  Eva_Fl: bud rada, zes ho poslala k vode. Ona se s nim sice nepara, ale ta cena za zivot ve "zlate kleci" je vysoka

  superkarma: 0 08.11.2007, 17:20:37
 16. avatar
  [70] MEK [*]

  taky mám kamarádku,která měla takovýho blbečka,ale měla to s odchodem jednodušší,neměli spolu žádné děti

  superkarma: 0 08.11.2007, 16:33:58
 17. avatar
  [69] Eva_CZ [*]

  evelyn: ja jsem ale o sve neschopnosti a totalni idiocii slychala doma - a pak zase od nej, takze on me v tom jen utvrdil. Dlouho mi trvalo, nez jsem se z toho aspon trochu dostala ( a stejne... ac to tak nevypada, jsem dobra v mimikrech, nic moc )a nasi stali navic PRI NEM, jako vzdy samozrejme PROTI mne. Nikdy nebyli pri mne, nikdy.
  Kamaradim s jeho 2.zenou. Je moc prima, ale ZAKAZAL ji pracovat ( zenska ma byt doma ), takze ona ( kdysi davno sikovna recepcni ) zapomnela uplne vsechno a do PC neumi ani tuknout, poridil ji hospodyni, ktera ji hlida a sleduje na kazdem kroku a pak hovadu podava hlaseni.... Ptala jsem se, jestli ji zkusil nekdy zbit - zkusil. Jenze ona ma sebevedomi uplne normalni, vytahla na nej kudlu a byla ochotna ji fakt pouzit. Srab se ji lekl a od te doby ma pokoj.
  No pokoj... Tesi se, az on chcipne. I sjeho vecnejma milenkama a vubec.... A proc je s nim? Protoze dve deti, obe na soukr.skolach, prachy, barak na Smichove a dum v Recku a .... Ale je teda jako ve vezeni.

  superkarma: 0 08.11.2007, 16:29:28
 18. avatar
  [68] evelyn [*]

  Suzanne: to me taky dokaze vytocit vic, nez cokoliv jineho, nesnasim kritiku, jsem dokonalost sama

  superkarma: 0 08.11.2007, 15:46:44
 19. avatar
  [67] Suzanne [*]

  evelyn: Já děkuju Pánu Bohu za svoji povahu. Chlap mi říct, že jsem nemožná, do hodiny mu to vrátím a udělám z něj blbce

  superkarma: 0 08.11.2007, 15:40:21
 20. avatar
  [66] evelyn [*]

  oni ti nasilnici jsou taky dobri manipulatori, snizuji zene postupne sebevedomi, az ho ma na bodu mrazu a sama veri tomu, co ten kreten do ni husti. Ze je neschopna, ze se oblika provokativne, ze se nestara poradne o domacnost...Takze s takovym nulovym sebevedomim se utika spatne, jestlize si zena ani neveri, ze se dokaze postarat o sebe, popr. o sve deti

  superkarma: 0 08.11.2007, 15:09:13
 21. avatar
  [65] Janecka [*]

  Stát ani policie nedělá vůbec nic. Manželova sestřenice zažila něco podobného. nahlásila to, policajti přijeli, domluvili mu, odjeli, zmlátil ji. No a ti policajti říkali, že pokud se ji "nezabije" nemůžou nic dělat. Dokonce napadl i moji tchýni, když tam byla na návštěvě. jenže ta je od rány a nenechá si nic líbit. Okamžitě na něho podala trestní oznámení a hošánek musel platit za ublížení na zdraví. A to ta sestřenice právě nedokázala, nedokázala jít k doktorovi a podat trestní oznámení. Jenže by to bylo asi stejně prd platný, protože ji vyhrožoval. Už je klid, on si našel jinou a odstěhoval se.

  superkarma: 0 08.11.2007, 15:08:19
 22. avatar
  [64] takyjaja [*]

  Mama mela taky kamaradku z podobnym muzem - nasilnik a ozrala. Ona byla ze slusne rodiny a stydela se o tom rict byt jen kolegynim v praci. Tahal si domu i devky a synovi rikal, ze se nema ucit, ze je stejne blbej apod. Vysvobodilo ji az to, ze si ten jeji vychlastal mozek a jednou mu nevysla demonstrovana sebevrazda - obesil se na klice od kuchynskeho okna.
  Ovsem to vysvobozeni je dost diskutabilni, protoze syn ma evidentne dodnes psychicke problemy, nedodelal VS a ona je ted nestastna z toho, jak se o sebe postara, az ona nebude.

  Cili rady typu "ja bych si to nedala libit" jsou mozna k nicemu ale hlavne proto, ze kazdy mame jinou povahu a jsme jinak psychicky odolni atd. Ale ve sve podstate IMHO plati, ze cim driv se obet vymani, tim lip.
  Myslim, ze u pro nasilniky plati: "s jidlem roste chut".

  superkarma: 0 08.11.2007, 14:13:58

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [63] Suzanne [*]

  katchabinka: inu, fungují A můžeme o tom diskutovat, rozčilovat se i nadávat, bylo to, je a bude.

  superkarma: 0 08.11.2007, 13:52:13
 2. avatar
  [62] Suzanne [*]

  ad.astra: Já jsem pacifistka, ale jak vidím násilí, probudí se ve mně zvíře Ex mi kdysi vrazil facku a já ho pokousala tak, že měl pracovní neschopnost

  superkarma: 0 08.11.2007, 13:51:31
 3. avatar
  [61] k@tchabinka [*]

  Suzanne: to sice taky nepochopim ale nektere tak funguji. Tomu nerozumim.

  superkarma: 0 08.11.2007, 13:48:29
 4. avatar
  [60] k@tchabinka [*]

  Chm.. z diskuzi vim ze rady typu.. to si nechas libit, jdi pryc, nejsou k nicemu. Z osobni zkusenosti vim, ze na kazdou obet se musi jinak. Vykriky "ja bych si to nenechala libit" jsou sice bezvadny ale obeti nepomuzou, ba naopak. Nehlede na to, ze pokud je clovek pod velkym vlivem nasilnika, je velmi tezky se vymanit. A nekdy to bohuzel vede ke strasnym koncum. Mno, takze jestli nejaka optimalni RADA existuje.. pak je to asi jedine prima pomoc. Ale to rikam jako laik se zkusenosti s domacim nasilim.

  superkarma: 0 08.11.2007, 13:46:23
 5. avatar
  [59] átéčko [*]

  Julča: Tak to znám také.

  superkarma: 0 08.11.2007, 13:18:15
 6. avatar
  [58] ad.astra [*]

  Suzanne: ty budeš typ mojí skorotchyně, je to fajn ženská, sice generál, a tomu mýmu kolikrát řekne, aby si nemyslel, že mu klidně může naflákat hubu. Ex byl taky vychováván jako jedináček (ale má dvě sestry), ale byl to synáček, mazánek, vše mu bylo dovoleno, vše strčeno pod nos...maminka mu pořád říkala fanoušku, a to mu bylo 50 let

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:30:37
 7. avatar
  [57] Suzanne [*]

  Tobbi: A už vůbec nechápu ženu, která nechá týrat svoje děti. Že se bojí sama, pochopím. Ale že nebrání svoje mláďata, to je proti přírodě.

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:24:05
 8. avatar
  [56] Suzanne [*]

  Z_U_Z_U: No, dítě můžu rozmazlovat jak chci, ale musí mít mantinely. A násilí, popř. jenom buzerace vůči druhým JE za mantinelem. Kdybych viděla, že můj dospělý syn ublížil ženě, osobně ho zbiju tak, že se by se v zrcadle nepoznal. A to jsem ho nikdy nebila.

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:22:53
 9. [55] Tobbi [*]

  Suzanne: Jo, můžou za to rodiče. Otec, co tluče matku, a matka, která zbaběle setrvává v takovém vztahu.

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:07:22
 10. [54] Tobbi [*]

  Je mi líto, ale já prostě nechápu, jak si může s násilníkem někdo pořídit tři děti? Opravdu

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:06:10
 11. avatar
  [53] Z_U_Z_U [*]

  Suzanne: ono někdy stačí i přemíra lásky. Exmanžela měla tchyně hodně pozdě, byl mazánek mamánek a i v dospělosti mu neustále zametala cestičky. Byl rozmazlenej cholerik a bohužel tím, že nebyl zvyklej se o cokoli starat a mít odovědnost a starosti, nezvládal to a pak to dopadalo takhle. Jeho brácha je sice rapl a často vylítne až neskutečně, ale tím že ho měla jako ještě mladá a vychovávala společně se ségrou, je celkem v klidu. občas rozfláká nábytek, porve se v hospodě, ale doma agresivní není a je celkem fajn chlap

  superkarma: 0 08.11.2007, 12:05:02
 12. avatar
  [52] Suzanne [*]

  A nejsou taky na vině rodiče? Dítě přece musím vychovávat k tomu, že nemá ubližovat druhým, ale v žádném případě si nesmí samo nechat ubližovat. Nikdy

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:55:19
 13. avatar
  [51] Z_U_Z_U [*]

  ad.astra: v první chvíli na ubytovnu a pak nás k sobě vzala babča. Sice postrach celé familie, ale bylo kde bydlet.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:49:31
 14. avatar
  [50] Z_U_Z_U [*]

  kareta: snadno. neumíš si představit, jakou síli ti dá když se konečně vzpamatuješ a uvědomíš si, co sis nechala líbit. pak už jen stačí, když dotyčnej napřáhne a ty mu tu ruku šikovně otočíš v zápěstí. můžu ti říct, že v ten moment jsem měla velkou práci se zarazit. Vztek dokáže dát člověku vážně slušnou páru, zvláš´t když ti bouchne kotel po nějaké době.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:47:53
 15. avatar
  [49] Lídy [*]

  jiti: bereš mě jako společnici? Byla bych v tom taky dobrá!
  Dávala bych jim to, co dávají oni těm ženským - vrchovatě !
  Jinak sama říkám, že chlap by na mě vztáhnul ruku jen jednou. Naštěstí jsem to nezažila, ale myslím, že argumentovat dětma a tím, že jim nechci brát tátu, je ta největší blbost. Právě děti by měly být tím nejpádnějším důvodem k úprku . Ale chápu, že to není jednoduchý.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:47:42
 16. avatar
  [48] ad.astra [*]

  Některá ženská na to není stavěná fyzicky, aby toho afresora zbila, respektive, aby mu třeba facku vrátila. Některá to zkusila a dostala ještě větší nakládačku. Chlapi tohle tady nebudou číst, ti, kteří se chovají slušně a tak, jak se má, také nechápou chování takových blbů, ti odvážnější, pokud by se stali svědky útoku na ženu by dokonce i zasáhli, ale většinou je to tak, že se agresor umí velmi dobře přetvařovat. Když říkám, že ani má vlastní máma mi nechtěla věřit, že se tohle u nás děje, dokonce mě nabádala, abych mu vyhověla, ustoupila, že nemám být taková vzpurná, sestra mi řekla, že jestli ho nechci, že ona si ho klidně vezme (to byla ještě mladá ) Nevím, všichni okolo asi viděli, že je pracovitý, nepije, nekouří a to je vše, co se má od chlapa požadovat a že pravděpodobně pokud nějkou ženské ubalí, asi si to zasloužila.
  Z_U_Z_U: nedokážu si představit, že jsi tedy odešla takřka na ulici, sice hrdá, že si to dokázala - ale přeci si s dítětem nebyla na ulici, kam jsi tedy šla?
  Víte, ono se hodně říká o tolerantnosti a že má být nějaký ten kompromis, hodně ženských jde do manželství s tím, že někdy udělá ústupek ona a na oplátku očekává, že někdy udělá ústupek ten muž, jenže časem - třeba už jsou děti na světě - zjistí, že ty ústupky dělá stále jen ona a že jich je časem víc a víc. A najednou už není kam ustoupit a požadavek se stupňuje.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:47:41
 17. avatar
  [47] ginile [*]

  nemyslete si , ze nevim o cem mluvim, mela jsem pritele, byli jsme spolu rok a pul, chteli jsme se brat, pak jednou na oslave jeho narozen se ozrol, ja byla nastvana a chtela jsem jit, domu, doslo k hadce, zacal me mlatit a dokonce mi triskal hlavou o auto, to byl pro me konec, hned druhy den jsem si odnesla veci a vzkazala mu po kamaradovi, ze nemuzu byt dale s chlapem c z ktereho bych musela mit strach

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:45:38
 18. avatar
  [46] ginile [*]

  Ted se urcite nekolik zenskych do me pusti, ale ja tyhle zeny proste NECHAPU, to je opravdu musi zmlatit, az skonci v nemocnici, nez od nej odejdou??? a mit s nim 3 deti je vic nez hloupe.Laska nelaska, jakmile chlap vstahne na zenskou jednou ruku, udela to i podruhe a verit necemu jinemu je naivni

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:41:36
 19. avatar
  [45] kareta [*]

  Z_U_Z_U: jak zlomíš ruku někomu, kdo je o hlavu větší a o 30kg těžší? Leda by spal a ty migla kladivem?

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:41:06
 20. avatar
  [44] Meander [*]

  Stačilo přečíst začátek...
  Kdo chce kam, ať si tam jde sám.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:39:48
 21. avatar
  [43] Z_U_Z_U [*]

  michaela.kudlackova: já se spokojila se zlomením ruky na rozloučenou

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:27:23
 22. avatar
  [42] Michaela Kudláčková [*]

  To všechno, co tady od vás čtu je chvílemi velmi smutné. A je toho hodně na můj vkus. Velmi se mě vaše zkušenosti dotýkají. Napadlo mě, že by si to měli přečíst ti muži, kterých se to týká, jenže TI, kteří patří mezi takovýto "mužský odpad", by tomu zřejmě nevěnovali ani myšlenku. Jediná možnost, jak tady mnohé říkáte, je zřejmě - s trochou nadsázky - Při prvním takovém náznaku, rozkrájet a spláchnout do záchodu.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:25:48
 23. [41] Yvaine [*]

  Bohužel se tohle stalo jedné mě velmi blízké osobě. Její tehdy snad ještě ani ne manžel jí poprvé zmlátil, když byla těhotná. Zůstala s ním, že prý kvůli dítěti. Rozhodně s tím nepřestal. Fyzické útoky se střídaly s citovým vydíráním. Po výstupu, při kterém vyhrožoval sebevraždou, ho konečně dostali k doktorovi. Teď bere prášky na hlavu a už ji "jenom" deptá - ona je neschopná (znovu na mateřské), on na ni chudák musí dřít, za čež mu ona není dostatečně vděčná Byla jsem několikrát svědkem toho, jak z ní před lidmi dělá debila. Při tom ona je zdaleka chytřejší než on. Je to smutné, ale nechává si to všechno líbit s tím, že nehce, aby děti přišly o tátu, že by je sama neuživila, atp.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:25:28
 24. avatar
  [40] Michaela Kudláčková [*]

  jiti: Trefné. Veřejný pranýř by také neby špatný M.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:13:16
 25. avatar
  [39] jiti [*]

  tO JE STRAŠNÝ. Bože, jak já bych si ráda otevřela podnik na mlácení těchto kriplů. Normálně by mě to bavilo. Bych ho zkopala naflusala do xichtu a podpadkem bych mu nakonec zatlačila oči do hlavy. To by mě fakt bavilo. No ještě že jsem si nikdy takovýho debila nedotáhla domů. Jednou by mě uhodil a jeden z nás by to nepřežil.

  superkarma: 0 08.11.2007, 11:04:43
 26. avatar
  [38] Z_U_Z_U [*]

  Eva_Fl: taky jsem byla blbá. A navíc se nebylo kam vrátit, doma to v dětství bylo podobné, jen ta nevyrovananá byla máma, zdrhla jsem s velkou láskou a ono to bylo to samé. Ze začátku mě to šokovalo tak, že jsem si říkala, že to je asi ve mně.Začalo to po plánovaném otěhotnění, do té doby to byly spíš vzteklé výbuchy, ale ne násilí. Otěhotněla jsem, narodil se syn a mně došlo, že si tohle nechci nechat líbit, že rozhodně nechci a nedopustím, aby se na to díval a já i moje dítě si zasloužíme něco lepšího. Zabalila jsem tašku a vypadla, prakticky na ulici, ale hrdá na to, že jsem se konečně vzpamatovala. Dneska bych udupala každého, kdo by na mne vztáhl ruku a další šanci by nikdy nedostal. Takže z mého pohledu... chápu, že se může stát, že si to některá nechá líbit, ale nedokážu pochopit, že dopustí, aby se její děti na tohle dívaly a vyrůstaly v tom. To už pak není jen o ní, ale hlavně o tom, co tím dává dětem do života. Nemluvě o tom, že vidí, co dítě prožívá a pořídí si s ním další dvě. Každopádně přeji, aby dokázala konečně odejít

  superkarma: 0 08.11.2007, 10:00:03
 27. avatar
  [37] Věrulinka [*]

  Moc smutný,ale doufám,že již bude řešit radikálním řezem,rozvodem.

  superkarma: 0 08.11.2007, 09:59:40
 28. [35] sala [*]

  Florencie: A jak jsi to řešila? Ptám se, protože mám stejný problém s bývalým přítelem. Už to trvá skoro rok. Telefony, sms, výhrůžky.

  superkarma: 0 08.11.2007, 09:42:12
 29. [33] Draco [*]

  Asi se to nám, které to nikdy nezažily, lehce říká, ale taky nedokážu pochopit proč se nechají dobrovolně mlátit, věří slibům a "slzám", pořizují další děti v naději, že to zachrání vztah s někým, kdo toho očividně není hoden ... Jakmile padne první facka, tak konec! Udělal to jednou, udělá to znova

  superkarma: 0 08.11.2007, 09:31:40
 30. avatar
  [32] Mylady [*]

  Sasa: určitě se projevoval i dřív. Než takovýho vraha, tak radši nic. Ženský ze sebe dělají obětního beránka a jak dopadnou. Je to hnus.

  superkarma: 0 08.11.2007, 09:29:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme