Ten, kdo nikdy nestavěl, si nedokáže představit, jak je to náročné. Od šíleného prvotního papírování, lítání po úřadech, vyřizování povolení, přes výběr architekta a stavební firmy, pak dozorování a nakonec zařizování. Je to nekonečný blázinec. Každá pomocná ruka se hodí. Klasická role ženy na stavbě je spíše pomocná, přesto důležitá a zcela nezastupitelná. Na stavbě bývá zvykem, že se žena ujme funkcí, jako je zajištění pohoštění a úklidu. Nestavme se ale jen do role dobrých hostitelek, v poslední době se objevuje stále více žen, které stavební práce baví. Proto celá řada firem přizpůsobila své výrobky jemnějším rukám ženy. Pojďme si představit některé z nich.

Montážní lepidla a silikony

PattexDonedávna byly tyto výrobky výsadou mužů. Ono vytlačit aplikační pistolí lepidlo či tmel je fyzicky náročnější. Proto výrobci vytvořili nové balení těchto výrobků ve verzi se samospouští. Mechanismus je velmi jednoduchý. Nepotřebujete žádnou sílu. Nádobka je pod tlakem a stiskem Pattexsamospouště uvolníte snadno požadované lepidlo. Příkladem jsou montážní lepidla Pattex nebo silikony Ceresit. Lepidlo Pattex Power Fix se samospouští spolehlivě lepí různé materiály jako je dřevo, keramika, kov, lepenka, překližka nebo polystyren (alespoň jeden z lepených povrchů musí být savý). Navíc se vyznačuje okamžitou přilnavostí, to znamená, že lepený předmět okamžitě drží na svém místě a nemusíte jej nijak fixovat. Tuto vlastnost oceníte zejména při lepení na stěny či strop. Pattexem Power Fix se samospouští můžete přilepit práh, podlahovou nebo stropní lištu, stropní rozetu nebo dokonce obklad stěny. Sanitárním silikonem Ceresit snadno vytmelíte okolí umyvadla, sprchového koutu nebo vany.

www.pattex.cz, www.ceresit.cz

Když je stavba hotová, můžete se pustit do zábavnějších věcí, jako je například zařizování, či drobné úpravy.

Šikovná hmota - když kousek schází

PattexČastým problémem při kompletaci či instalaci je prasknutí nebo odštípnutí určité části předmětu. Příkladem může být nábytek, např. židle. Za normální situace by bylo třeba takto poškozený předmět zanést k truhláři, který poškozenou část nahradí. V současné době to lze ale zvládnout i jinak, pomocí tzv. „šikovné hmoty“, která dokáže poškozenou část opravit. Příkladem může být Loctite Ultra Repair. Tuto hmotu stačí promnout mezi prsty, jako když hnětete modelínu, až se obě složky řádně spojí, a můžete aplikovat na určené místo. Hmotou vyplníte odštípnutou část a seříznete. Pak necháte zaschnout, bude stačit pouhých 10 minut, a hmota je pevná. Nyní ji můžete zbrousit do výsledného tvaru a přetřít, aby byla oprava nerozeznatelná. 

www.loctite.com

Není nad univerzál

PattexUniverzální lepidla ocení téměř každý. Proč řešit, jaký materiál lepíte, proč se zabývat tím, zda na povrch působí vlhkost? Nové univerzální lepidlo Pattex 100% lepí téměř 100% materiálů a hodí se pro každého. Slepíte s ním kov, sklo, zrcadlo, dřevo, beton, plast, látku, prostě cokoliv. Lepí v interiéru i exteriéru, nevadí mu ani voda a je flexibilní. Díky speciálnímu uzávěru nevyschne po prvním použití, při správném uzavření může sloužit mnoho měsíců.

www.pattex.cz

S novými výrobky vás mohou stavební práce bavit.

Reklama