.

Žena na daleké cestě za exotikou? Raději s cestovní kanceláří

Cestování

Žena na daleké cestě za exotikou? Raději s cestovní kanceláří

Je spousta single žen, které touží po poznávání nových dalekých zemí. Není třeba se bát, je spousta míst, kde se budou cítit bezpečně. Osamělé cestování je ovšem jen pro otrlé, raději se vydejte s cestovní kanceláří.

Austrálie, Nový Zéland, Vietnam, USA, Kuba, Namibie, Barma, Srí Lanka ale klidně i Nepál pod Himalájí – to je jen základní výčet míst, kam se single cestovatelka může vydat bez obav. Austrálie či Spojené státy patří mezi vyspělé země s dokonalou zdravotní péčí, místní lidé v Barmě, na Srí Lance zase nadchnou cestovatelky svou pohostinností. Thajsko či Vietnam jsou dobrou volbou pro cestovatele – začátečníky.

Na začátku je ovšem důležité se rozhodnout: stojí vám za to si takovou cestu složitě plánovat, anebo je lepší vyrazit s cestovní kanceláří? Zorganizovat dalekou cestu totiž není jednoduché – je třeba si vytipovat levné letenky, strávit týdny pročítáním blogů a cestovatelských webů a hledat rady dalších cestujících, podle kterých se naplánuje itinerář výletu. Pak je nutné hledat vhodnou dopravu, slušné hotely či penziony, kde se ubytovat. Někde se dokonce musejí cestovatelé předem objednávat do národních parků, jinde osamělá žena vzbuzuje údiv. Není toho na osamělou cestovatelku až příliš?

cestovatelkaZdroj foto: Shutterstock

„Cestovat na vlastní pěst se může ženám zdát dobrodružné, vyžaduje to ovšem velké cestovatelské zkušenosti. Vzít batoh na záda a vyrazit do neznámých zemí není pro každého. Zorientovat se na místě stojí spoustu energie a času, ubírá to na komfortu dovolené,“ říká Pavel Fellner z cestovní kanceláře CK S.E.N..

Cestovatelky se mohou potýkat i s řadou gendrových problémů. Například v arabských zemích je lidem divné, když se žena pohybuje po ulici sama, bez doprovodu muže. V latinsko-amerických zemích mohou být ženy obtěžovány na ulici, muži po nich s chutí pokřikují, ale většinou se ale jedná pouze o slovní komentáře. Také v afrických zemích Evropanky, obzvláště blondýnky, vzbuzují velké pozdvižení, muži jejich přítomnost s oblibou komentují.

„Ženy by se měly vyhýbat nočním přesunům dopravními prostředky, městům či čtvrtím se špatnou pověstí, neměli by dorazit do nové destinace v noci,“ říká zkušená cestovatelka Šárka Papežová. Důležité je také promyslet šatník. Rozhodně by si měly oblečením zakrývat si většinu těla, neodhalovat se… velké výstřihy, krátké sukně, v některých zemích i holé ruce mohou ženu dostat do velkých potíží.

Pavel Fellner potkává na svých cestách hodně „single cestovatelek“, přesto je raději vidí ve skupinách s cestovní kanceláří. „Je to výhoda. K dispozici mají průvodce, galantní spolucestovatelé jim pomáhají se zavazadly, otevírají dveře a dámy se podělí o zážitky z předešlých dovolených, dají tip na další zajímavou cestu. A často vznikají nová přátelství,“ dodává.

Čtěte také:

   
04.07.2016 - Tipy - autor: (red)

Komentáře:

 1. [5] bobani [*]

  sama bych cestovala nanejvýš tak po ČR

  superkarma: 2 04.07.2016, 09:45:09
 2. avatar
  [4] aviaki [*]

  A v evropských městech, kam jezdím občas s manželem (on taky kvůli práci), mám nejraději, když se courám po městě sama, zastavím se kde chci, prohlédnu si co chci a nemusím být omezená ohledy na spolucestujícího (a upřímně řečeno, kdybych jela s kámoškou, tak by mi ve vnímání krásy cizího města možná vadila konverzace). Ale opět to chce předem přípravu podle průvodce nebo raději několika průvodců, trochu angličtinu a trochu místní jazyk. Mám zkušenost, že při osamělém cestování má člověk zhruba dvakrát větší zážitek než s cestovkou a poloviční náklady.Sml22

  superkarma: 0 04.07.2016, 09:14:05
 3. avatar
  [3] aviaki [*]

  V Číně jsem cestovala částečně s manželem a částečně sama (když měl pracovní povinnosti). Je fakt, že mě posadil na správný vlak na cestu do Pekingu a hlavní město už jsem prochodila a projezdila sama. Sešli jsme se až den před odletem. Chce to dobrý průvodce (Lonely Planet to jistí), trochu angličtinu a základy místního jazyka (počítání do deseti, ano, ne, děkuji, dobrý den, nashledanou). V Nepálu jsem cestovala s manželem, ale byla s námi sestra, která se trhla dříve (musela dříve odletět kvůli práci), tudíž cestovala po Nepálu taky sama. Ta si tedy najala místního průvodce.Sml16

  superkarma: 1 04.07.2016, 09:09:28
 4. avatar
  [2] jarada [*]

  Zkušená cestovatelka dělá hrubky i/y - ženy by neměli !!!. Redaktorka by si měla při tom cestování opakovat ČJ.

  superkarma: 2 04.07.2016, 09:02:27
 5. [1] Andreadornova [*]

  Bez cestovní kanceláře bych určitě sama nikam nejela

  superkarma: 0 04.07.2016, 07:59:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme