Příspěvek k šovinistickému tématu do dnešního magazínu zaslala také čtenářka Ředitelka. Šokoval ji totiž kolega jejího manžela při firemním večírku...

Šovinismus se podařilo čtenářce Ředitelce vymítit z obce, ve které je zastupitelkou, ale nedávno prožila skutečný šok, když hovořila s kolegou svého muže. Více už ona sama v příspěvku k dnešnímu tématu...


Dobrý den,

ráda bych k dnešnímu tématu přispěla svou troškou do mlýna.
Ve svém občanském povolání pracuji v téměř výhradně ženském kolektivu, takže tady mnoho příležitostí utkat se se šovinisty nemám, ovšem už třetí volební období působím v naší obci v obecním zastupitelstvu jako jediná žena v jedenáctičleném týmu. V prvním období jsem se již na druhém zasedání setkala s hodně udivenými pohledy, když jsem se vtipně vyvlekla z přípravy kávy, protože přítomní pánové se jednoznačně domnívali, že jsem zřejmě kvůli tomu byla zvolena. Už nevím, kolikrát jsem se stejnými udivenými pohledy setkala, když jsem prezentovala naprosto odlišné názory k tématům, která byla projednávána. Například příspěvky na sport a kulturu - léta v naší vsi platilo, že 100% peněz, určených na sport, bylo jednoznačně přiklepnuto místnímu fotbalovému týmu, v oblasti „ kultury“ to byly různé vypíjendy hasičů atd. Já se tvářila, že jejich úšklebky nevidím a šla si v klidu za svým. Podařilo se mi prosadit podporu např. cvičení pro ženy, nabídku nejrůznějších kurzů, koncerty atd. Mohu říci, že postupem času si „hoši“ zvykli a přestali se pochechtávat nad mými návrhy, protože veřejnost a nejen ta ženská, tyhle aktivity vítá. Musím ovšem konstatovat, že se šovinistickým přístupem se téměř nesetkávám u mladé generace, jeví se mi, že v poslední době, kdy je v zastupitelstvu hodně mladších mužů mezi 25 - 40 lety, tak tento přístup mizí a mužský „ironický „ přístup se zde nevyskytuje.
Ovšem tím nechci říci, že je šovinismus vymícený. Nedávno jsem se s manželem zúčastnila sportovního setkání jeho firmy na bowlingu. Úplně mne šokoval jeden z jeho spolupracovníků, asi třicetiletý otec tří dcerek. Na otázku, proč zde není jeho žena, odvětil, že snad má doma kolem děcek práce dost. Poté nás všechny dostal jeho názor na myčky nádobí : Tak tohle on domů nikdy nepořídí, protože jeho žena by měla roupy... Co dodat? Snad jen doufám, že jeho přístup k výchově dcer děvčata nepoznamená.

Krásné, konečně slunečné odpoledne přeje všem,
Ředitelka

Pozn. ret: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

Zasílání příspěvků k šovinistickému tématu již skončilo. Přesně v 16.30 hodin se dnes 13. prosince dozvíte, která čtenářka získala slíbený dárek, tedy: balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže!

vichy

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama