.

Žena-in v Matyldě: Ukradli mi boty!

Cestování

Žena-in v Matyldě: Ukradli mi boty!

Čtvrteční dýchánek v Matyldě skončil v pátek. Asistovala nám městská policie, místostarosta města Varnsdorf i sanitka. Pavel hovořil s Nestydou o životě, Radek Kříž chodil bos a Klára spatřila dvakrát svou snídani…

Nechci prudit, ale…

Přestože jsem svému Radkovi několikrát připomínala mnoho organizační věcí, na které jsem sama nestačila, jako například venkovní lavice, jako pravý Lev nechal všechno na poslední chvíli, slepě důvěřuje lidem.

Následkem toho jsme ještě ve čtvrtek neměli ani jednu lavici. Co jsme měli, byl parádní stres a vize návštěvníků sedících na trávníku.

Obdobně na knop se ukázalo pojízdné jeviště v podobě návěsu. Pán měl přijet ve dvanáct. Ve čtyři ještě nebyl. Začínala jsem potají omdlívat.

„Prosím tě, přestaň,“ pravil Radek ohledně lavic ve středu v deset večer.

„Sice jsem u toho člověka, který je má vyrobit, byl, ale přiznávám, že jsem ho nesehnal. Sice doma asi byl, protože mu hrála televize, zvonek jsem nenašel a na zahradě hnízdí pes velikosti menšího hrocha. Ale určitě ho seženu ráno.“

„Radku, ve sklepě je hromada namořených prken. Opravdu máš dojem, že během několika hodin zítra je jeden člověk schopen vyrobit z toho všeho deset stolů a dvacet lavic??? Koupím plastový nábytek!“

„Nic nekupuj, to se stihne!“

Ráno mě Radek informoval, že pán je již v Matyldě od sedmi. Strašně jsem si oddychla. V dobré víře jsme s Pavlínou odjely zakoupit plánovaných třicet loučí na ohraničení trávníku. Chyba!

Ne, není možné sehnat ve Varnsdorfu, a ani v Rumburku třicet loučí na jednom místě.

S vyplazeným jazykem jsme sehnaly osmnáct, a to tak, že jsme u Číňanů a v jiných krámcích nakupovaly toto zboží po dvou, třech, v nejlepším případě sedmi kusech.

Ve šluknovském výběžku v tuto chvíli spolehlivě není jediný obchod, jediná tržnice, jediný „Li-Čong", který by měl byť jednu louč skladem. Zkoupily jsme všechny.

Dorazily jsme do Matyldy schvácené a s představou, že několik lavic již určitě je hotových.

Nenašli jsme ani lavice, ani pána.

Po dlouhém vyptávání jsme vyslídily, že zmíněný řemeslník opravdu přijel v sedm. O pár minut později ovšem se slovy jedu pro šrouby“ zmizel na hraničním přechodu.

„Můžeš mi prosím povědět, kam jel ten člověk pro ty šrouby? To je shání v Berlíně?“ otázala jsem se Radka v jednu hodinu.

„Já nevim, ale klid, to se stihne.“

„Tvůj optimismus nesdílím.“

„Prosím tě, to je pak hned, to bude v pohodě,“ snažil se, ale bylo vidět, že NENÍ v pohodě.

„Miláčku, já tě vážně nechci prudit, ale jedu pro ten plastový nábytek,“ oznámila jsem s hadrem na hlavě ve tři. „Nezlob se, ale i kdyby se rozhodl, že bude pilníčkem vyřezávat závity do hřebíků, už by to měl! Jedu.“

Radek se jal v garáži se svými přáteli montovat lavice.

Pro první příchozí jsme naštěstí měli nábytek na zahrádce. Zbývajícím jsme lavice doslova dodávali pod zadky po jedné, přesně tak, jak chodili.

Ale stihlo se to!!

Koncert ? Nádhera!

k

Před Petrem hrál Ruksak a hrál krásně. Petr dorazil před osmou. Říkali jsme si, Tak tohle Varnsdorf ještě nezažil!“ A měli jsme pravdu.

Kolem desáté hodiny nás začaly v pravidelných dvacetiminutových intervalech navštěvovat hlídky městské policie.

Na celou akci jsem ovšem již 27. 7. 2009 obdržela od místní radnice oficiální povolení. Tento důležitý kus papíru prošel během noci tolika rukama, že by možná trhnul i dvoustovku z roku 2000.

a

 • 22:15 – První hlídka: „Rušíte noční klid“. My: „Rušíme, ale legálně.“
 • 23:05 – Jiná hlídka, jiné tváře. „Můžeme vidět povolení?“  „Ale jistě, už jste dnes druzí.“
 • 23:35 – „Nemáte povolení hygienika!“ „ Aha, ale to prosím nikdo z radních neříkal… a kde ho máme teď hledat?“  „Nevíme, ukončete akci.“ „To není možné, máme ji povolenou.“
 • 00:00 – Přijíždí sám místostarosta. Jeho slova o povolení hygienikem, která zopakoval, zněla sice logicky, již méně logické ovšem bylo, že prakticky přijel popřít povolení, pod které se jako člen komise patrně i sám podepsal, nebo o něm věděl.

„Tady to podepsal i pan starosta,“ unaveně, ale stále přívětivě ukazuji podpis.

„Zřejmě nevěděl, co podepisuje,“ pravil rozhořčený muž, kterého patrně někdo vytáhl z postele.

„To mu řekněte, to bude rád.“

 • 00:30 – S hlídkou se již dalo mluvit. Vcelku chápu, že z titulu své práce neměli tito muži jinou možnost než neustále přijíždět. Brali i naše argumenty o hlučné komunitě, zde obden rušící Varnsdorfu spánek a klid. A to bez povolení i bez trestu. 
 • „Konečně někdo zorganizuje pro místní i jinou zábavu než kvičící partičku opilých Romů, omílající osm hodin tři písničky, a má s tím takovéhle problémy,“ oslovila jsem smutně zničeného  strážníka…

Ne, nebyl nepřátelský, pochopení měl, postoj se dal logicky pochopit.

 • 00:45 – Hlídka. Ukecali jsme poslední tři písničky. Na travnatém parketu s ukončením hlasitě nesouhlasilo několik desítek tančících postav. Povolení jsme ovšem měli jen do jedné a poslední, co bychom chtěli, bylo, někoho ještě víc namíchnout a pana místostarostu opět nutit svlékat pyžamo. Navíc, jestli se tento pán pokaždé, když v noci po ulicích skotačí a ruší místní „zpěváci“, obléká a jezdí jim osobně vysvětlovat, kde dělají chybu, pak je toho na něho už tak dost…
 • 0:55 - Dostavila se sanitka. Jakási paní zkolabovala po dvanácti pivech. Přežila.

  Rozjetým hodovníkům jsme nabídli po jedné hodině ranní jinou zábavu.

gOtevřeli jsme slavnostně koktejl bar ve spodní části Matyldy.

Byl to dobrý tah.

Míša už byla připravená. Hutných pár koktejlů, na pěknou řádku panáků a skleniček vína, to bylo přesně to pravé, co bylo potřeba k tomu, aby všichni zúčastnění měli na co vzpomínat.

Dobré jitro aneb jak jsme dopadli?

Pavel – Přestože se statečně vlnil a vzorně se staral o čtenářky, například o Nestydu (navzdory přezdívce se celý večer tato příjemná a milá žena chovala přesně jako dáma), kombinace piva, fernetu a bloody mary byla i na zdravého chlapa poněkud zátěžová. Byl statečnější, než sám čekal… léčil se česnečkou. Marně.

k

Radek – Ráno pojedl česnečku se všemi. U poslední lžíce si povšiml, že mu chybí na nohách obuv. Od té chvíle obcházel nás i hosty s dotazem, zda si někdo nevypůjčil jeho sandály. Reagovali pobaveně, leč zamítavě. Radek reagoval zklamaně. Sandály našla Klára v jeho spacáku. Stoprocentně mu je tam někdo propašoval. To by si přece pamatoval. :-))

a

Klára – Tančila nádherně separována na dřevěných paletách u jeviště. V koktejl baru ochutnala z nabídky. Léčila se česnečkou a míchanými vejci. Později si toto menu prohlédla znova v opačném pořadí.

u

Klárka – Tančila, zpívala, ochutnala a později se nenápadně vytratila s přítelem, kterého si ovšem přivezla již z Prahy. Ráno vstávali k polednímu.

a

Zuzana a Petra – Byly slušné, společenské a při tanci výkonné. Bavily se tak jako všichni, protože se ráno rovněž léčily polévkou, kterou v sobě ale udržely.

h

Evulkakebulka – v 0.30 se pokusila inzultovat hlídku městské policie. Byla ale odhalena dřív, než se k činu dostala, a odvelena. Později byla unesena manželem a bezpečně ukotvena.

e

Já – S ohledem na stres, který mi zamotal nervová vlákna do uzlů, jsem odešla poměrně brzy s takovou migrénou, že má hlava simulovala prostředí Marshallových ostrovů po jaderných testech USA. Ale dostala jsem hodinky!!!

Vstávalo se mi dobře. Zorganizovala jsem akčně výlet do Jetřichovic, kde je nádherná příroda a kde jsem doufala, že moji přátelé nasají čerstvý vzduch, jenž jim byl třeba.

h

Debilní vejlet!

Výlet uvítali všichni, ale ne všichni nakonec jeli. Šéfredaktor Pavel se omluvil pro pracovní vytížení, ale my věděli, že slova výlet a skály mu dnes výjimečně nedělají dobře v krajině kolem žaludku.

 • Radek – Jel statečně a rád.
 • Zuzka – Jela statečně a ráda.
 • Kamila jela ráda – nikoli však statečně. Serpentiny jí daly vzpomenout na víno, panáky i divoký večerní tanec.
 • Klára – Jela nešťastná a nerada, ale jela.

l

Kdybych věděla, že se slovy debilní vejlet, debilní serpentiny a debilní vejce postupně vrátí na svět jednu molekulu snídaně po druhé, nikdy bych ji k tomuto činu nepřemlouvala. Myslela jsem to dobře... :)

Kláro, sorry. Máš ty vejce u mě! Bylo to super!

   
25.08.2009 - Doma - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [38] orangutan [*]

  Sml80

  superkarma: 0 01.09.2009, 22:04:11
 2. avatar
  [37] Zázvorka [*]

  Holky, vzpomínala jsem na Vás! Jsem ráda, že jste spokojené!

  superkarma: 0 27.08.2009, 14:47:46
 3. avatar
  [36] 2kleo [*]

  Jéžiší, to je škoda, že jsem tam nebyla!!!Sml52Sml52

  superkarma: 0 27.08.2009, 11:04:56
 4. [35] Nestyda [*]

  kebulkaevulka — #34 jenže nejdřív fakt byla procházka ulicemi a pátrání...

  superkarma: 0 26.08.2009, 13:12:26
 5. avatar
  [34] kebulkaevulka [*]

  Nestyda — #22 I ty brute,já ti dám procházku,po Vandáku,byla na hřbitově v doprovodu mladé slečny a já na ní čekala,bohužel jsem se nedočkala a umřela jsem na své postýlce,vedle chrápajícího a smrdícího manžela,ale bylo mi to jedno,byla jsem v komatu

  1. na komentář reaguje Nestyda — #35
  superkarma: 0 26.08.2009, 12:51:35
 6. avatar
  [33] kebulkaevulka [*]

  Jitulinka — #28 Miriam?

  superkarma: 0 26.08.2009, 12:46:24
 7. avatar
  [32] kuty [*]

  Nestyda — #22 prozradˇtřešínku,jsem zvědavá jako opičkaSml58

  superkarma: 0 25.08.2009, 23:04:00
 8. [31] Nestyda [*]

  Jitulinka — #30 To víš, přišla jsem, když už byla v limbu, nuže o peřinku jsem si netroufala bojovat. Ale nakonec jsem dostala i polštářek... Tady platilo: "Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí." Sml52 Sml52 Sml52 

  superkarma: 0 25.08.2009, 22:04:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Tulinka [*]

  Nestyda — #29 Jak se ti spalo s Evou Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Nestyda — #31
  superkarma: 0 25.08.2009, 21:30:34
 2. [29] Nestyda [*]

  Jitulinka — #28 Noční tiché ulice jsou nádherné i ve Vansdorfu Sml58 Sml58 Sml58 Byla jsem tak zmatená, že jsem nerozeznala ani Velký vůz Sml30

  Obsluha při oslavě byla mladá, veselá, krásná... A já jsem velice tolerantní a nervozní děvčátka jsem uklidňovala slovy, že přece o nic nejde a hlavně klídek... Sml16 Ti, co mne obsluhují nejsou moji "slouhové", jsou to lidé, kteří mají právo se mýlit a dělat chyby... Jsou to především lidé. Pokud vidím snahu, zavřu OBĚ oči... Sml16 Byly úžasné všechny. Mně se tam moc líbilo.

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #30
  superkarma: 0 25.08.2009, 21:12:48
 3. avatar
  [28] Tulinka [*]

  Krišpína — #27 V Matyldě jsem byla už asi 5x ale bohužel mi to na Míšiny narozky nevyšlo.

  Taky bych tu mohla kritizovat,ale mám to jednodušší.Když se mi nebude něco líbit půjdu rovnou za Míšou Sml26 už jen proto,že na mne Míša působ velmi přátelsky Sml33

  Co se týče personálu,většinou nás obsluhovala manželova dcera.V květnu dokončila školu a tak si zkusila v Matyldě brigádu,práci kterou v životě nedělala-dostala šanci Sml16 Práce jí bavila a rodinná atmosféra nechyběla.

  Nestyda — #25 Jaký dojem jsi měla z Varnsdorfu,seznámila tě Míša se sousedy Sml30 A co třešnička na dortu.....možná tušim Sml57

  1. na komentář reaguje Nestyda — #29
  2. na komentář reaguje kebulkaevulka — #33
  superkarma: 0 25.08.2009, 21:00:19
 4. avatar
  [27] Krišpína [*]

  Taky bych měla jednu radu pro příště : foťte i ty okolo, co dělají že nevědí o co jde a jsou tam jakoby náhodou. Kolikpak z nich bylo asi z ženy-in ?Sml57

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #28
  superkarma: 0 25.08.2009, 19:26:13
 5. [26] janina01 [*]

  Nestyda — #25 on tě tak pěkně prosil, ať vyprávíš Sml30, tak to není ta třešnička?, no škoda Sml30

  superkarma: 0 25.08.2009, 19:21:44
 6. [25] Nestyda [*]

  janina01 — #24 Tak to by se mně líbilo, ale asi bych ho pozvala akorát tak na noční procházku pod hvězdnou oblohou...

  1. na komentář reaguje janina01 — #26
  2. na komentář reaguje Jitulinka — #28
  superkarma: 0 25.08.2009, 19:19:11
 7. [24] janina01 [*]

  Nestyda — #22 a třešnička na dortu? Sml30Sml30Sml30 i ty jedna tajnůstkářko, nenašla jsi v batohu PetraK?

  1. na komentář reaguje Nestyda — #25
  superkarma: 0 25.08.2009, 19:13:55
 8. avatar
  [23] Alka1 [*]

  Od rána čekám na tu spoustu příspěvků a barvitého vyprávění, jak jste se měly a pořád nic...a kolik Vás nakonec přijelo, zatím vím jen o Nestydě a kebulceevulce, ostatní ženy-in snad byly inkognito? Sml57

  superkarma: 0 25.08.2009, 19:10:34
 9. [22] Nestyda [*]

  Můj zážitek z Matyldy je nepopsatelný. Míša je víla, její chůze lehká, jako by se ani nedotýkala země. V Matyldě je to krásné. My jsme seděli venku na terásce, vyhrávala nám muzika, tančili jsme, povídali si. Ze začátku jsem nesměle sledovala členy redakce, které jsem téměř všechny znala z obrázků, které měli v avataru, pak jsem si s mnohými i podala ruku. Všichni byli příjemní a nálada tam byla úžasná. Viděla jsem Míšiny čičourky a kdybych měla s sebou batoh, marně by je Míša hledala. Viděla jsem Míšiny dcery, nádherné holky - Johanka mne učarovala, byla bezvadná. Cítila jsem se tam jako mezi svými, příjemně a uvolněně.

  Přijela jsem tam s Evičkou a jejím manželem, kteří se mne ujali tak skvěle, až mě bylo hanba.

  Navíc, abych uklidnila rýpavé duše, kterých je zde na můj vkus čím dál nesnesitelněji, v Matyldě rozhodně nešlo o to, aby z nás cenami sedřela z kůže... Až mi bylo smutno, Míša se o nás postarala tak dokonale, že já jsem neutratila ani vindru!!!

  Byla jsem moc spokojená a jako třešnička na dortu.... to si nechám pro sebe... ale DĚKUJU

  DĚKUJU VŠEM, ŽE JSEM TAM MOHLA BÝT A ŽE TO BYLO TAK SKVĚLÉ...

  1. na komentář reaguje janina01 — #24
  2. na komentář reaguje kuty — #32
  3. na komentář reaguje kebulkaevulka — #34
  superkarma: 2 25.08.2009, 19:08:08
 10. [21] janina01 [*]

  Eva_Fl — #20 já začnu, ale jedeme na večerní koupání, tak až po Sml30

  superkarma: 0 25.08.2009, 18:47:44
 11. avatar
  [20] Eva_CZ [*]

  kebulkaevulka — #19 ja uz jsem dopozivala. Sml57

  1. na komentář reaguje janina01 — #21
  superkarma: 0 25.08.2009, 18:27:48
 12. avatar
  [19] kebulkaevulka [*]

  Eva_Fl — #18Sml30jo a ráda,když můžu

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #20
  superkarma: 0 25.08.2009, 18:16:14
 13. avatar
  [18] Eva_CZ [*]

  Slaimer — #15 proc ne? Ne kazdy poziva chlast. Sml58

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #19
  superkarma: 0 25.08.2009, 15:19:52
 14. [17] Anai [*]

  Škoda, že jsem tam nemohla být..... to by se mi líbilo! Sml59 Kdyby to bylo v sobotu, nebo aspoň v pátek, tak by spoluobčané byli tolerantnější, ne? A účast čtenářek větší... musím se do Matyldy vypravit aspoň  na nějaký cyklovýlet o víkendu, dám si závazek - do zimy! Sml30

  superkarma: 0 25.08.2009, 13:57:24
 15. avatar
  [16] kebulkaevulka [*]

  Slaimer — #15 Bylo to přání,víše zminovanéSml30

  superkarma: 0 25.08.2009, 13:31:06
 16. [15] Slaimer [*]

  Muzu pripojit jednu radu pro dalsi akce? Neservirujte rano ke snidani vajicka v jakekoli podobe. To je opravdu, ale opravdu zacatecnicka chyba ;). Cesnecka, nebo vyvar, to je dobra vec, ale nikdy ne vajicka. To se u nas uci snad uz na zakladni skole a nejeden mladistvy byl rano podroben tzv. "vajickovemu testu".

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #16
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #18
  superkarma: 0 25.08.2009, 12:58:27
 17. avatar
  [14] kebulkaevulka [*]

  Míšo,mrkni na pojdme tančit do matyldy,máš tam nespokojeného zákazníka

  superkarma: 0 25.08.2009, 12:27:19
 18. avatar
  [13] Michaela Kudláčková [*]

  kebulkaevulka — #12 Sml54Sml79Sml67

  superkarma: 0 25.08.2009, 10:41:29
 19. avatar
  [12] kebulkaevulka [*]

  Ty jsi ale zrádkyně,bylo to super už se těším na tvé další narozeniny

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #13
  superkarma: 0 25.08.2009, 10:24:48
 20. avatar
  [11] Krišpína [*]

  Tak do třetice ještě jeden příspěvek : samozřejmě Míšo, omlouvám se

  superkarma: 0 25.08.2009, 10:06:05
 21. avatar
  [10] Krišpína [*]

  A míšo, jsi statečná, žes nám nechala nakouknout do soukromí, klidně jsi mohla napsat, že oslava se vyvedla a šmitec.Sml67

  superkarma: 0 25.08.2009, 10:05:31
 22. avatar
  [9] Krišpína [*]

  Narozeniny jak se patří. Alespoň budete mít na co vzpomínat a máte i důvod jeden druhého si dobírat. Super. Sml59

  superkarma: 0 25.08.2009, 10:04:49
 23. [8] janina01 [*]

  PetrK — #4 Nestydo, povídej Sml30 a kdo je PetrK? Sml30

  superkarma: 0 25.08.2009, 09:12:36
 24. [7] janina01 [*]

  Michaela Kudláčková — #6 Sml52Sml52Sml52 něčím jste ho vylekali? že by prací?

  superkarma: 0 25.08.2009, 09:09:53
 25. avatar
  [6] Michaela Kudláčková [*]

  Marie Šrámková — #3 ...ahoj Maruško, pána jsme neviděli od chvíle, kdy překročil hranice.Sml54

  1. na komentář reaguje janina01 — #7
  superkarma: 0 25.08.2009, 09:07:57
 26. avatar
  [5] Žábina [*]

  to musela být super-akce Sml30Sml67

  superkarma: 0 25.08.2009, 08:48:02
 27. avatar
  [4] PetrK [*]

  Nestydo, vyprávěj, prosímSml9

  1. na komentář reaguje janina01 — #8
  superkarma: 0 25.08.2009, 08:10:35
 28. [3] Marie Šrámková [*]

  A ten pán se šroubama - už se našel?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #6
  superkarma: 0 25.08.2009, 02:46:01
 29. [2] Marie Šrámková [*]

  Á propos, neměl se tenhle článek spíš jmenovat: Muž-out v Matyldě: Ukradli mi boty!

  superkarma: 0 25.08.2009, 01:33:50
 30. [1] Marie Šrámková [*]

  Není to to s tou sanitkou a paní, skolabovavší po 12 pivech omyl? Vždyť já tam vůbec nebyla!

  superkarma: 0 25.08.2009, 01:22:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme