Za měsíc a kousek začnou Vánoce. Některým z vás již dnes stojí vlasy hrůzou, jakmile si vzpomenete na všechny povinnosti, které je třeba do Vánoc vykonat. Pečení cukroví, úklid, nákupy... Nebojte se, s námi všechno hravě zvládnete, a když ne, tak se svět nezboří!

Advent

Závěr roku bývá vždy o nervy. Jako by nestačilo, že do nového roku chceme jít s čistým štítem. Říkáme si, že ten nastávající rok musí být lepší než letošní. Přemýšlíme nad našimi splíny, nad úspěchy a neúspěchy, plánujeme, jak si život zlepšit. Krásné a klidné by bylo rozjímání nebýt závěrečných šílenství před nejočekávanějšími svátky roku...

Z televize se na nás valí reklamy na úklidové prostředky, při kterých máte pocit, že jestli nevydrhnete celý domov ke sterilní čistotě, sežerou vás bacily zaživa. Usmívá se na nás obtloustlý děda v červeném, který jediný ví, kdo je sponzorem letošních Vánoc. Jestli nekoupíte dětem nový mobil, notebook a nejznačkovější oblečení ze všech, jste případ pro sociálku. Stejně tak jestliže váš drahý protějšek nenalezne pod stromečkem klíče od nového auta či domku, jste neschopná partnerka zralá výměny za výkonnější typ. Naštěstí je tu ten děda sponzor. Fikaně vám zatají, že to jsou vaše poslední bohaté Vánoce a úvěr za dárky bude splácet hodně dlouho.

Kapsáři si mnou ruce, budou mít pré. Není snadnějšího úlovku než lidé zakoukaní do výlohy, prodírající se ještě přecpanější hromadnou dopravou, probíjející se v natřískaném obchodě, odhánějící dotěrné prodavače parfémů, pouliční věštce či pofidérní charitativní pracovníky. Při záchraně vlastního života před udušením, zašlapáním do země či vhozením pod metro musíme ještě chránit náš majetek a duševní zdraví.

Televizí zmasírovaná dítka se neustále ptají, zda i ony dostanou k Vánocům to super lego, bez něhož budou totálně out, tudíž bez kamarádů. Nebo alespoň nové boty za tisíce, aby byly cool, protože v reklamě neopomenou dodat: „To prostě MUSÍŠ mít.“ Do toho všeho popichování kolegyněk a sousedek, co zjevně nemají nic jiného na práci než pečení 160 druhů cukroví pro širokosáhlé příbuzenstvo.
A to všechno pro Vánoce, svátky klidu a míru.

Abyste nemuseli s chutí někoho v klidu zabít a pak jít popíjet s mírou (nebo Mírou a jinými?)...

Připravili jsme si pro vás plán!

Každý den otevřeme ve vánoční příloze našeho magazínu okénko pomyslného adventního kalendáře. Náš advent je trochu předčasný, abychom vše v klidu do Vánoc stihli. Začínáme proto už v pondělí, 19. listopadu.

Podíváme se nejprve „historickým okénkem“ do časů plných bájných postav a obyčejů :), do historie ženy-in - vyhledali jsme pro vás starší, nikoli však neaktuální články, které na ženě-in vyšly, mezi nimi i vaše čtenářské příspěvky, které nás potěšily nebo pobavily).

A jako bonus vám navrhneme, co byste v daný den mohla nachystat, sehnat nebo vykonat, aby vás pak Vánoce nepřekvapily. Práci si pěkně lineárně rozdělíme, abychom se nemusely honit na poslední chvíli. Zbude nám tak prostor pro fantazii, odpočinek, zábavu a hlavně těšení se. Budeme vás zásobovat tipy na vánoční výzdobu, cukroví, dárky. Zkrátka postupně u nás najdete vše, co budete do Vánoc potřebovat.

Těším se s vámi v pondělí „na čtenou“ při otvírání prvního okýnka našeho adventního kalendáře!

Vlaďka Husárová

Reklama