Bulvár

ZENA-IN

ILM  vizuální efekty  tvoří čarodějové v  bezprecedentním počtu  zlváštních efektů pro film  Pomsta Sithů. 

Více než v předchozích epizodách  ságy Hvězdné války , Pomsta Sithů, jsou zobrazeny světy a prostředí, pro které nebyly nalezeny  vhodné exteriéry na zeměkouli. K vytvoření mimořádných zážitků z jiných světů,  scénárista - režisér   George Lucas a producent Rick McCallum  se znovu obrátili k čarodějům v Industrial Light  & Magic, ve společnosti, která byla založena  k vytvoření efektů pro film Nová naděje.
 

Pomsta Sithů  obsahuje více než 2200  vizuálních efektů.  Existuje několik záběrů s 50 nebo 60 různými prvky. Většinou si lidé neuvědomí, že se jedná o efekty," říká producent  McCallum.   Mnohé z těchto  "neviditelných" efektů  byly   klíčové  pro vytvoření osmi planet, které se objevují ve filmu -   ve většině  filmů  Hvězdných válek. 

¨

Lucas  povolal dva  supervizory  zvláštních efektů, Johna Knolla a Rogera  Guyetta, aby se podělili  o tento mimořádný úkol,  každý přebíral zvláštní zodpovědnosti za určitou  akční sekvenci a  typ efektu, který probíhá během filmu.    Rob Coleman se vrátil jako režisér - animátor,  zopakoval si tak svou  roli - za kterou byl nominován na Oscara  za film Skrytá  hrozba  a Klony útočí.

   
18.05.2005 - Kultura - autor: Radek Kříž

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme