.

Planoucí louče, šermíři, medovina… Udělejte si o víkendu předvánoční výlet do středověku.

Cestování

Planoucí louče, šermíři, medovina… Udělejte si o víkendu předvánoční výlet do středověku.

Chcete strávit alespoň část víkendu zajímavě a netradičně? Chcete se i s dětmi trochu předvánočně naladit a přitom vidět nevídané a zažít neobvyklé? Pak máme pro vás tip na výlet. Od pátečního odpoledne až do neděle večer se můžete už podruhé o tomto Adventu podívat až do středověku, konkrétně do středověkého městečka Řepora (dříve Tuležim), které se nachází na jihozápadním okraji Prahy v dosahu MHD.
Čeká vás zde vánoční tržiště se spoustou zajímavého zboží, ale také můžete ochutnat pravou medovinu, sledovat souboje šermířů nebo zručnost řemeslníků, nebo sledovat vystoupení hudebních skupin, tanečníků a jiných komediantů.
V pátek jste v loučemi osvětlené a slavnostně vyzdobené Řepoře očekáváni od 17 do 20 hodin. Naskytne se vám pohled na život obyvatel městečka, procházka po chaloupkách, návštěva krčmy (horká medovina, klobásy apod.), středověké městečko vám zkrátka nabídne chvilku pro sváteční předvánoční rozjímání.
V sobotu od 11 do 20 hodin je pro vás připraveno Štědré tržiště, kde můžete nakoupit drobné i větší dárky pro vaše blízké, a bohatý doprovodný program včetně šermířů, tanečnic, živé hudby (skupina Wakadoo), komediantů a řemeslníků. Večer je opět městečko osvětleno loučemi.
V neděli je tržiště opět otevřeno od 11 do 17 hodin a ani program nebude o nic méně poutavý. Od 15 hodin se navíc můžete podívat na koncert skupiny Relief.

Vstup: Děti do 1 metru mají vstup zdarma, děti od 6 do 15 let 30 korun, děti od 15 let, studenti a důchodci 40 korun, dospělí 50 korun, rodinné vstupné (dvě děti + dva dospělí) 130 korun.
Doprava: Skanzen se nachází v Praze 13 - Stodůlky, Řeporyje. Ze Stodůlek se tam dostanete: Metro B - Stodůlky, z Šostakovičova náměstí ulicí Hábova na jih a přes ulici Jeremiášovu směrem na Řeporyje (orientační bod - betonová věž "Meindl"). Cesta značena hnědo-bílou turistickou pásovou značkou. Vzdálenost cca 600 m. Přístup z Řeporyjí: Z Řeporyjského náměstí ulicí K Třebonicům, pak vpravo podél Dalejského potoka ulicí Ve výrech až na její konec. Cesta značena hnědo-bílou turistickou pásovou značkou. Vzdálenost cca 1100 m. Pokud přijedete autem, nechte ho u metra Stodůlky nebo v Jeremiášově ulici, v blízkosti skanzenu nelze zaparkovat (zákaz vjezdu). Vyhrazené parkoviště pro vozidla invalidů je na konci ulice Ve výrech.
eritrea
Více o městečku hledejte na www.repora.cz.  
  
   
12.12.2002 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Simba [*]

  sonina: zajímavý kontrast dojmů s článkem

  superkarma: 0 23.11.2003, 14:07:36
 2. avatar
  [3] Catalina [*]

  já teda nevím, takhle napsané to vypadá nádherně - ale byla jsem se tam podívat v neděli a byla jsem zklamaná , to co se popisuje jako bohaté tržiště s možností nakoupit dárky bylo dohromady asi 5 stánků - víc určitě ne, v jednom domečku stánek kde se dala koupit teplá medovina nebo buřt - koupit třeba celou medovinu jako dárek nešlo - jenom do kelímku..jinak nic - za 50 ,- vstup jsem byla hrozně zklamaná - ale třeba je to jenom můj dojem..

  superkarma: 0 12.12.2002, 14:17:18
 3. avatar
  [2] Kájina [*]

  musi to byt moc krasny,ale myslim ze mi to nevyjde skoda,tak snad priste....ale vanocni trhy a jeste ukazky z jine doby,to primo miluju

  superkarma: 0 12.12.2002, 09:25:11
 4. avatar
  [1] vládík [*]

  Doporučuji! Tuležim mám za kopcem a pokaždé se tam dostanu o pár století zpátky. Před Vánoci jsem tam ještě nebyla, zkusím si najít čas, musí to být opravdu nádhera. Vezměte děti, budou z toho hin, jen pozor, tam v žádném případě nepouští (mají tam své).

  superkarma: 0 12.12.2002, 07:55:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme