.

Proč ženy neumějí řídit auto?

Cestování

Proč ženy neumějí řídit auto?

Na začátku tohoto týdne proběhla na našem diskusním fóru o mužích (ZDE) čtenářská debata o autech a řidičích. Mimo jiné tam čtenářka ginile zmínila link na jednu německou internetovou stránku, která je – považte – celá věnovaná tématu: Proč ženy neumějí řídit auto? Je nasnadě, že zmíněný web založili muži, otázkou pak zůstává pohnutka. Možná jim to přišlo hrozně vtipné, možná svému tvrzení dokonce sami věří, možná si tak jen léčí zakrnělé sebevědomí... :-) Každopádně nás jejich argumenty zaujaly natolik, že vám je nabízíme k zhodnocení. A těšíme se na vaše reakce. :-)

1. Mnoho žen tvrdí, že jezdí bezpečněji než muži. Ale znamená snad jezdit pomalu totéž, co jezdit bezpečně? Asi sotva! Tento způsob jízdy, kombinovaný s permanentním plouhavým přejížděním z levého do prostředního pruhu na dálnici, ochromuje plynulost provozu a vede ke krkolomným předjížděcím manévrům a tím i k nehodám.
2. Většina žen se nezajímá o technickou stránku automobilu, a nedokáže proto řídit s citem. Jak má také žena vědět, jak se citlivě zachází se spojkou, když neví, co taková spojka vlastně je a jak funguje?
3. Ženy opakovaně tvrdí, že mají statisticky vzato na svědomí méně nehod než muži, což je také pravda. Ale většina domácností má (i ještě dnes) pouze jedno auto, a to je většinou přihlášeno na muže v rodině (to se pak promítá do statistik pojišťoven). Pokud tedy s tímto autem havaruje žena, vystupuje pak samozřejmě v nehodové statistice její manžel. A jak si správně všimli pisatelé někter(viz homepage), nebývají ani drobné nehody, jako např. při parkování, vůbec zaznamenány. Kromě toho řídí muži podstatně častěji a snad každý muž zná ten děsivý zvuk, když žena při parkování masakruje drahé ráfky o okraj chodníku. Tyto škody přijdou na spoustu peněz, nenajdeme je však, jak už bylo řečeno, v žádné statistice.
4. Ženy mají orientační smysl vrány v kómatu. Co dosud bylo považováno za pouhou nejapnou "chlapáckou" průpovídku, je nyní konečně prozkoumáno i vědecky. Ženy se tedy nehodí ani jako spolujezdkyně. Ženy v roli spolujezdce jsou však téma samo pro sebe: nedokážou čist v mapách a jsou v autě k ničemu, leda tak k vyluzování ubíjející zvukové kulisy skládající se z kritiky a kňourání.
5. Ženy používají při řízení většinou jen jedno zrcátko. A sice to vnitřní - aby se mohly nalíčit.
6. Ženy neumějí parkovat!! Je to jistý druh extravagantní inkompetence (nevím, co tím chtěl básník říci - pozn. překl.), když se ženy pokoušejí zacouvat do mezery o rozměrech Grand Canyonu. Tohle bezmocně popojíždění tam a zpátky!!! Je nádhera to pozorovat, pokud člověk zrovna není v časové tísni a nepotřebuje takovým zablokovaným místem projet. Ale teď vážně: Už jste si někdy všimli parkovacích míst pro ženy (vyhrazena na parkovištích tady v Německu - pozn. překl.)? Proč jsou vlastně všechna auta zaparkovaná zádi ven?! To samozřejmě souvisí s tím, že ženy neovládají parkování pozadu. Co se stane, když se o to některá pokusí, je vidět na betonových sloupech a na zdech v těchto místech.
7. Porucha - co teď? Nezbývá než zavolat ADAC (automotoklub - přijíždí jejich servisní četa na zavolání - pozn. překl.), vždyť která žena umí vyměnit kolo?
8. Situace: Auto jede v noci bez světel, s dálkovými světly nebo s mlhovkami. Člověk se podívá zblízka, a co vidí skoro vždycky? Ženu za volantem.
9. Ženy mají často strach z předjíždění. Tím spíše, když mají předjet nákladní auto. Důsledek: Vytváření dlouhých kolon za náklaďáky a kamiony.
10. Ženy nemají zkrátka žádný přehled o dění na silnici. Často vypadají, že je to nadměrně zatěžuje. Chybí jim nutná suverenita a uvolněnost. Výsledkem je pak jejich prvenství v nehodách způsobených nedáním předností v jízdě (podle statistik pojišťoven osobních vozidel).
11. Jistá statistika ukázala, ze 90 % mužů projede křižovatku i poté, co naskočí červená. To je sice pravda, ale 90 % žen nevyjede, když naskočí zelená.
12. Podle průzkumu Spolkového úřadu pro provoz motorových vozidel chybuji ženy za volantem nadprůměrně často při otáčení, couvání, vjíždění a vyjíždění. Překvapivě mají podle tohoto šetření ženy náskok už i při porušování omezení rychlosti jízdy a v nedání přednosti (55,6 procenta deliktů).

Zdroj: www.frau-am-steuer.de/start.htm
   
24.10.2002 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [68] Ťapina [*]

  Simba: Vrány, nebo vany? Teď jde o to, co by bylo horší

  superkarma: 0 05.12.2003, 23:33:54
 2. avatar
  [67] Simba [*]

  Nesouhlasím, nemám smysl vány v kómatu

  superkarma: 0 22.11.2003, 13:24:56
 3. avatar
  [61] Kocicka [*]

  ráda bych se k tomu článku vyjádřila asi takto _ ŠOVINISTA! Sice uz jsem mela jednu bouracku, ale to jen diky tomu, ze jsem zdedila po otci auticko na ktere totalne kaslal prestoze byl automechanik! Ted uz mam svoje - škodovečku- a šlape...jak kdy,ale je to moje beruška. Neřikám že jezdním zrovna nejlepe, ale taky jezdnim jen par mesicu,respektive 2...a přitel me zatim nekritizuje. A parkuju podle zrcatek pozadu...tak nevim asi vyvracim statistiky! A auto je kupodivu taky psane na me!

  superkarma: 0 26.11.2002, 12:26:42
 4. avatar
  [54] Acinka [*]

  Standa: Já svý auto mám taky za miláčka (dokonce si sním i někdy povídám ) Chlapy se dělí na ty, kteří ho mají vyloženě jako spotřebák a ty, kteří si ho šperkujou. A těch žen co šlápnou na plyn a čekaj na 3000 otáček než pustí spojku moc neni , já osobně žádnou takovou neznám.

  superkarma: 0 30.10.2002, 15:45:23
 5. avatar
  [45] Jeremi [*]

  1. Jistě - nejbezpečnější je jezditl 120 km/h kolem školy a po dálnici 220. To k žádným nehodám zaručeně nevede.
  2. Ženy jsou nadány schopností empatie; nepotřebuji vědět, jak technicky funguje spojka, abych vycítila, kdy se jí nedaří dobře.
  3. Hezký pokus o výmluvu. Stačí ovšem nahlédnout do policejních statistik - tam jsou nehody zaznamenané podle viníka, nikoliv podle toho, na koho je auto napsané. A malé nehody, co nikdo ani nehlásí - zjevně nestály za řeč (narozdíl od těch aut převrácených na střechu vedle dálnice).
  4. Souhlasím, bylo dokázáno i vědecky, že typicky ženský mozek nemá tak dokonalou prostorovou představivost jako mužský. Kritiku svých navigačních schopností ovšem přijímám pouze od mužů kteří dokáží najív v ledničce máslo.
  5. Nesmysl - slušnější výrobci aut už pro potřeby líčení montují zrcátko do sluneční clony.
  6. Není jedno, jestli budu couvat při parkování nebo pak při vyjíždění? Jinak koluje vtip, proč ženy špatně parkují - nemají odhad vzdálenosti; a proč ho nemají? Protože jsou celý život přesvědčovány, že tohle (rozpětí palce a ukazováčku) je 30 cm.
  7. A který muž kdy zkoušel vyměňovat kolo v dlouhé sukni, bílé blůze a lodičkách? Nebýt mě, tak jsou žlutí andělé nezaměstnaní.
  8. Provedu bližší průzkum, zatím mám pocit, že dálková světla zásadně nepřepínají řidiči kamiónů a nejčastěji puštěnou mlhovku potkáte v okrese Mělník.
  9. Ano, než jet v koloně, tak je lepší předjíždět přes dvojitou čáru těsně před horizontem.
  10. To nedání přednosti v jízdě by vyřešilo zavedení společenských pravidel i do silničního provozu (dáma má přednost).
  11. Nejsem takový hazardér, abych se rozjela sotva naskočí zelená, když z boku jede určitě nějaký chlap na "tmavooranžovou".
  12. 55,6% z čeho? To je % nedání přednosti v jízdě, které připadá na ženy, nebo % všech nehod spáchaných ženami, které připadá na nedání přednosti v jízdě?

  Ale jinak vážně nejsem sufražetka. Přísahám!

  superkarma: 0 24.10.2002, 22:45:54
 6. avatar
  [42] Lotka [*]

  Tome, než tebe, tak bych si ji raději honila... Ty si klidně ochoč, co chceš, myslím, že to žádné vadit nebude. Na světě je spousta jiných chlapů

  superkarma: 0 24.10.2002, 16:46:51
 7. avatar
  [38] stasha [*]

  vrána v kómatu
  Do zaparkovaného auta mi nacouval jeden "dost dobrej týpek". Ne, že by se jenom otřel či mu to nevyšlo. Prostě pěkně přímo . Vystoupil z auta a koukal jak husa do sodovky: "Já jsem Tě vůbec neviděl." Trochu jsem nechápala: "Jak, neviděl???" "A ty si myslíš, že z toho auta je dozadu něco vidět?" pohodil hlavou k svému nizoučkému sporťáku s černě polepenýma oknama. Tak to mě teda fakt dostal! A smlouval jak o život, jenom abych nechtěla volal policajty. Ten nepoužíval ani to vnitřní zrcátko.

  superkarma: 0 24.10.2002, 15:10:08
 8. avatar
  [36] Sonne [*]

  Ahoj vsichni!
  Nejdriv jsem na tenhle clanek ani nechtela reagovat, ale jelikoz se tu vyskytlo i par muzskych nazoru, nemuzu byt zticha... Takze, kdyby byli nekteri panove trosku tolerantnejsi (omlouvam se tem tolerantnim) a obcas dali dame prednost a vynechali by za volantem ty hloupe posunky, mozna by ani nebylo tolik "tuknuti", ktere zavinily zeny. Reknu vam maly pribeh, ktery se mi stal, kdyz jsem vlastnila ridicsky prukaz jen nekolik malo dni. Jela jsem s nasim Renaultkem 5 (bylo to moje nejmilovanejsi auticko, protoze se vsude veslo) a na krizovatce, kde jsem zastavila na stopce jsem cekala az budu moct projet krizovatkou. Protoze to byla krizovatka smrti, doslova a do pismene a ja jsem chtela rychle projet, povytahla jsem sytic, aby mi nahodou v puli krizovatky auto "nechciplo". Jenze se stal presny opak toho, co jsem chtela a auto se nerozjelo. Uz se za mnou zacala tvorit kolona a panove s velkymi fary na me zacali troubit a vsemozne me objizdet. Ani jednoho nenapadlo se zeptat, jestli nepotrebuju treba odtlacit na bok!!! Byla to prave dama, ktera se usmala (bylo mi skoro do breku) a zeptala se, jestli mi muze nejak pomoci. Vysvetlila jsem ji, co se mi stalo. Rekla mi, at dam sytic zpatky, pak pockala az odjedu... Takze panove, mozna skutecne umi ridit jenom 1% zen, ale premysleli jste uz nekdy kolik procent muzu se umi chovat? Mozna to budou jenom promile...

  superkarma: 0 24.10.2002, 13:50:51
 9. avatar
  [35] piškotek [*]

  Já sem se docela dobře pobavila. musím se, ale přiznat patřím k těm řidičům co jim auto zůstane vyset na semaforu když padne zelená. a toho troubení co je potom, že? ale nic si z toho nedělám, prostě dělám jak to umím.

  superkarma: 0 24.10.2002, 13:35:39
 10. avatar
  [34] Lhasa [*]

  Silveig: To je přesný Tyhle typy jsou fakt nejhorší.
  A ten článek je podle mě buď "německy humorný" , nebo ho napsal nějakej macho, kterej by si mohl na auto dát cedulku "Pozor, mám malý penis!" nebo "Napoleon za volantem", jak tu onehdy psala ClarCa v reakci na článek o řidičkách s PMS.

  superkarma: 0 24.10.2002, 13:31:08
 11. avatar
  [29] Silveig [*]

  úplně nejhorší jsou mladí frajírci s čerstvým řidičákem v tatínkově bouráku za milion ...kam se na ně hrabou kloboučkáři

  superkarma: 0 24.10.2002, 12:20:17
 12. avatar
  [28] Kájina [*]

  znam hodne zen,kteri ridi rozhodne lip nez chlapi...
  a to ze muj pritel ridi lip nez ja je prece jasny,kdyz kazdy den ujede stovky kilometru a ja ridim jen o vikendu
  clanek me dobre pobavil a jeste musim dodat ze chlapi se za volantem predvadeji a opravdu jezdi jako to mi nikdo nevymluvi

  superkarma: 0 24.10.2002, 11:51:19
 13. [27] Radka JS [*]

  Taky se přidám. Zásmála jsem se a to od srdce. Neházela bych jako ve všem ženy do jednoho pytle. Já osobně jezdím denně už přes 6 let. Zvládám řízení, parkování, couvání stejně dobře jako kterýkoliv jiný chlap. Moje maminka je výborná řidička, kamarádka je výborná řidička... Myslím, že to s pohlavím nemá co dělat! Řídím víc než můj přítel a on se odemne nechá vozit. Často potkám muže-řidiče, ze kterého naprosto šílím a platí to i o ženách! Jen mě štve ta arogance od chlapů! Zajímalo by mě, co by dělali, kdybychom na ně při každé příležitosti troubily, ukazovaly a nadávaly. Podobně jako oni na nás ženy!?

  superkarma: 0 24.10.2002, 11:48:41
 14. avatar
  [26] Silveig [*]

  A vůbec...chlapi si ty auta nějak moc berou...když jezdím, musím počítat s tím že se třeba někdy odře, ne? ale mám pocit, že oni myslí že je to událost k nepřežití ... přitom ulomený nehet je horší

  superkarma: 0 24.10.2002, 11:02:47
 15. avatar
  [25] buny [*]

  anonym: ???

  superkarma: 0 24.10.2002, 10:54:52
 16. avatar
  [20] Acinka [*]

  Teda to je blbej článek, hned po ránu mě nakrkl. Jezdím denně a při parkování couvám, předjíždím z vesela, z mý malý corsičky vytáhnu i 160 km/h a ženský: kdyby ste viděli ty chlapy jak říděj - to je hrůza Buď jezdí jako "prasata" a nebo maj´ klobouk na hlavě. No, ale zažila sem mladou blondýnu v trojkovým bavoráčku - vyjela z parkoviště tak, že skoro srazila chodce, před křižovatkou prudce zabrzdila, že cyklista, který jel za ní do ní málem narazil, ten jí předjel a když vyjížděla na křížovatce tak toho cyklistu srazila málem znova Divila sem se jak tato dámička může mít ještě řídičák Ále, my ženský řídíme dobře jen si to ty chlapy nemůžou přiznat

  superkarma: 0 24.10.2002, 09:22:16
 17. avatar
  [19] medved [*]

  vybornej clanek ...jojojo...taky neumim parkovat

  superkarma: 0 24.10.2002, 09:20:19
 18. avatar
  [15] Wiki [*]

  Oni asi chlapi porad mysli, ze zena = pitomoucka prsata blondynka s IQ houpaciho kone, nechme je v te iluzi, s takovyma si pak snadno muzeme delat co se nam zlibi

  superkarma: 0 24.10.2002, 08:36:52
 19. avatar
  [13] megrin [*]

  Jako vtip pěkné , ale skutečnost? Rozhodně jiná. Jsou ženy, které dokonce vědí,jak auto funguje. A muži, které to ani nezajímá Takže pokud jde o muj názor, myslím, že si ženy a muži nemají co vyčítat

  superkarma: 0 24.10.2002, 08:35:10
 20. avatar
  [12] sarobrouk [*]

  Jo LENO, je to přesně tak. A s tou ženou spolujezdcem teda zásadně nesouhlasím. Mně jako spolujezdci by se nestalo to, co mým dvěma kolegům,jeli do Prahy, měli mapu a představte si oni bloudili asi 3 hodiny než zjistili, že ji mají naopak Tak to by se ženské nestalo, protože ta se umí zeptat na cestu, když už něco neví, ale chlap ne, ten je hrdina, "však my tam trefíme". Ženy jsou zodpovědnější, protože mají úctu k životu.

  superkarma: 0 24.10.2002, 08:15:07
 21. avatar
  [11] Silveig [*]

  Jasně Loty ...viz můj zážitek ze včerejška...SUPERCHLAP sice zaparkoval do místa velikosti špendlíkové hlavičky, ale díky tomu můj muž potřeboval SUPERŽENU která se tou skulinkou protáhla do našeho auta a vycouvala ven jinak tam musí chudáček stát a čekat na toho superborce...pak by byla asi superbitka

  superkarma: 0 24.10.2002, 08:05:41
 22. avatar
  [10] Lotka [*]


  Holky, nerozčilujte se, je to legrace! Vždyť každá z nás ví, jak na tom s autem je

  superkarma: 0 24.10.2002, 07:41:20
 23. avatar
  [4] muflonka [*]

  superkarma: 0 24.10.2002, 05:47:35
 24. avatar
  [2] Adi [*]

  Já za sebe přiznávám- špatný orientační smysl a na zaparkování potřebuji místo jako na tank . Je možná pravda, že žanám chybí suverenita a uvolněnost. Zato muži by je mohli rozdávat . No jetli podle statistiky 90% muží vjíždí na červenou do křižovatky, tak se potom nedivím, že mají větší podíl na nehodách...A myslím, že to není o suverenitě, ale o určité úctě k životu a odpovědnosti. Myslím, že málokterá ženská (jestli vůbec nějaká) by sedla za volent opilá . A že se nevyznáme v opravách auta? To myslím, že v dnešní době automatických, elektronických a nevím jakých autech neumí i spousta mužů. Kde jsou ty doby, kdy se tatínek po víkendech vrtal v naší Škodověnce.

  superkarma: 0 24.10.2002, 01:39:56
 25. [1] ivets [*]

  Toto zveřejnil hodně zakomplexovaný, ješitný a arogantní chlap!

  superkarma: 0 24.10.2002, 01:21:22

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme