.

Místo podzimního splínu se vydejte na expedici do Austrálie, Barmy, Thajska nebo Nepálu!

Cestování

Místo podzimního splínu se vydejte na expedici do Austrálie, Barmy, Thajska nebo Nepálu!

Taky máte pocit, že léto kolem nás prosvištělo tryskem a teď už nás do Vánoc nečeká nic než chladné podzimní dny, brzké stmívání, ušmudlané plískanice a chřipkové epidemie? Možná to tak je, ale na druhou stranu – už vás napadlo, že před tímhle vším můžete docela dobře uletět někam hodně daleko? Máme pro vás několik tipů od cestovní agentury Adventura, která nabízí se slevou poslední volná místa v několika svých podzimních expedicích do vzdálených zemí.

Splňte si svůj dlouholetý sen a vydejte se na podzimní zájezd k protinožcům nazvaný jednoduše Austrálie v kostce. Jak už napovídá sám název, zažijete Austrálii v co možná nejširším záběru tak, abyste poznali pestrou škálu zdejších přírodních prostředí. Postupně navštívíte čtyři nejatraktivnější australské oblasti, mezi nimiž se budete přesunovat letadlem, na místě pak pronajatými mikrobusy. V každém regionu ale zůstanete dostatečně dlouho, abyste si jej stihli vychutnat. Od tropického severu (Darwinu a NP Kakadu) se přesunete do Alice Springs, městečka uprostřed pouští, kde tepe mýty a bájemi opředené "Rudé srdce" Austrálie - Uluru, neboli Ayersova skála. Čeká vás potápění a šnorchlování na Velké korálové bariéře nebo tropické deštné pralesy, eukalyptové lesy a pískovcové kaňony Modrých hor. A samozřejmě i Sydney, nejstarší město na kontinentě. Zájezd se koná v termínu od 8. 10. dp 3. 11. 2002 a více informací najdete ZDE.

Nezapomenutelné zážitky si přivezete také z velkého poznávacího okruhu po Thajsku, kde na vás čekají významné památky, subtropická a tropická příroda i poznání exotického života národů Thajska. Výchozím bodem bude hlavní město Bangkok, odkud se vydáte nejprve na okruh po severní části Thajska a pak k jihu na Malajský poloostrov, kde poznáte pobřeží obou oceánů a odpočinete si ve stínu kokosových palem na krásném tropickém ostrově téměř nedotčeném civilizací. Zájezd proběhne od 7. – 28. 11. 2002 a více se o něm dočtete ZDE.

A co takhle návštěva tajuplné země Myanmar? Bývalá britská kolonie Barma se teprve nedávno po letech izolace začala otevírat turistickému ruchu. Výchozím bodem expedice bude hlavní město Yangoon (Rangún). Program je zaměřen především na památky (Barma je proslulá neuvěřitelnou koncentrací buddhistických chrámů), ale nevynecháte ani přírodu a návštěvu odlehlejších venkovských oblastí. Zájezd proběhne od 7. – 28. 11. 2002 a podrobnější informace o něm získáte ZDE.

Pro ty, kdo rádi překonávají sami sebe, je tu ještě nabídka klasického trekkingového zájezdu Nepál - Trekking k Everestu, kde budete mít možnost vystoupit až na čtyři pětitisícovky, navštívíte také Káthmándú a národní park Chitwan. Do Nepálu se vydejte v termínu do 8. 10. – 5. 11. 2002. Pro více informací klikejte ZDE.

Pokud jste se rozhodli pro některý z těchto zájezdů, neváhejte s přihlášením, protože čas letí a zajištění víz, letenek a dalších náležitostí nějakou chvíli potrvá!

S Adventurou se můžete vydat na více či méně dobrodružné toulky po celém světě a po celý rok. Nový katalog Cesty do dalekých zemí a Lyžování si můžete objednat na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10, více informací najdete na internetových stránkách www.adventura.cz.
   
05.09.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: jenže ještě by mi vadil ten dlouhý let, ach jo...

  superkarma: 0 08.12.2003, 22:28:23
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  Sydney mě celkem láká, jenže tady už jsou tošílené pálky kvůli dálce

  superkarma: 0 08.12.2003, 22:26:04
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Simba: To je i můj problém. Chuť k cestování by byla, nejsou prostředky.

  superkarma: 0 05.12.2003, 23:42:41
 4. avatar
  [2] Simba [*]

  Uletěla bych, jen tak vyhrát v nějaké loterii ...

  superkarma: 0 22.11.2003, 11:27:00
 5. avatar
  [1] macourek [*]

  No kdoby nejel,že. Ale z nás na to má.

  superkarma: 0 05.09.2002, 06:52:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme