.

Odložená svatební cesta do Španělska aneb Ne vždycky musí přijít katastrofa. :-)

Cestování

Odložená svatební cesta do Španělska aneb Ne vždycky musí přijít katastrofa. :-)

Před časem jsem si na Ženě-in přečetla veselý článek o tom, jak si zaručeně nepokazit dovolenou. Upřímně řečeno, článek mne mírně vyděsil, protože něco podobného mne za pár dní čekalo.
Zaplatili jsme si s manželem dovolenou ve Španělsku na pobřeží Costa Brava v letovisku Calella (jistě mnoha lidem známá oblast). 19. září totiž slavíme 10 let našeho společného soužití, tak jsme si řekli, že když nebyla předsvatební ani posvatební cesta, bude cesta k našemu výročí, byť o pár dní dřív. A jelikož jsme zastánci toho, že volné chvíle v létě si chceme užívat společně se synem, na zájezd k moři jsme ho brali sebou (přece mu nenecháme ujít moře, ne?) Nutno dodat, že se těšil i když při výběru dovolené v únoru, mi připomínal, že on ve Španělsku už přece byl s babičkou, tak by rád někam jinam. Měla jsem trochu strach, že co si to naše 9lete dítko s předpubertálními nápady vymyslí. Jelikož vím, že nenávidí procházky (a doma ho k nim nenutím), tak jsem ho už před odjezdem prosila, že ve Španělsku na procházky chodit budeme, aby jsme tam taky něco viděli, tak aby se na to připravil a nedělal před procházkou ty jeho strašně otrávené obličeje.
Únavnou 30-ti hodinovou cestu autobusem nebudu popisovat, ale pobyt byl vskutku nádherný. Bydleli jsme ve velice příjemném hotelu, s velice příjemným personálem. Celý týden jsme měli nádherné počasí a tak jsme to využívali střídavě - jeden den na pláži, jeden den výlet. Výlety se konaly v duchu "hlavně ať si dítě užije", takže jsme navštívili land v Santa Susane a Water World v Lloret de Mar. Jsou to vodní světy se spoustou vodních atrakcí. Kromě vstupného je rozdíl mezi nimi i v tom, že v Marinelandu měli živé vystoupení papoušci, lachtani a delfíni. Upřímně řečeno, nám se víc líbila návštěva Marinelandu. Ve Water Worldu je sice víc vodních atrakcí (a další se staví), ale jinak pouze hlava na hlavě. Pak jsme ještě absolvovali výlet lodi do Tossy. Je to malé historické velice pěkné městečko. Prošli jsme se po něm, udělali pár fotek, prohlídli si obchůdky, dali si pivečko v restauraci a jeli zpátky lodi do Calelly. Je mi moc líto, že jsme nestihli výlet do Barcelony, ale za týden pobytu toho člověk moc nestihne.
Koupání v moři bylo moc příjemné. Moře bylo teplé a průzračně čisté, což nevím, jestli byla náhoda nebo to tak je, protože všichni mi před odjezdem říkali, že moře ve Španělsku je špinavé. Když syn ztratil gumovou botu do vody, jasně jsme ji viděli a vylovili. Vyčvachtali jsme se jako kachny, užili si větších i menších vln a naše dítě se naučilo plavat! :-))) Při procházkách po pláži jsme našli mušličky i různé kamínky, které jsme na příkaz syna museli přivézt domů. Prošli jsme se k majáku od kterého byl nádherný výhled jak na moře, tak na krajinu. Prolezli jsme lesy kolem, strčili hlavu do všech zastrčených koutů v okolí a říkali si, jak je tam všechno hezké.Dny uběhly jako voda a já balila věci k odjezdu zpátky do Čech. Upřímně vám můžu říct, že dovolená se nám vyvedla, byla krásná, pohodová, odpočinková, no prostě super. A co je hlavní, žádná katastrofa se nekonala. Takže příště si podobné veselé články ráda přečtu, ale v žádném případě je nebudu dávat do souvislosti se mnou a mojí rodinou. Ač jsem jako svobodná navštívila moře hodněkrát, ve Španělsku jsem byla letos poprvé. A přiznám se, že se mi Španělsko velice zalíbilo. Je to krásná země, se spoustou zajímavých míst a hlavně velice milými a příjemnými lidmi. Doufám, že to nebyla naše poslední návštěva Španělska.
A víte, co vám řeknu? My jsme se s mužem už rozhodli. Prodáme tu chatu se zahradou, kterou mi rodiče na Slovensku darovali, a příští rok jedeme do Španělska na měsíc, ať si ho pořádně užijeme a stihneme všechno, co jsme letos nestihli :-))))
Mějte se hezky a všem vám přeju stejně krásnou a pohodovou dovolenou, jakou jsme právě prožili my.

Zuzana
   
24.07.2002 - Zahraničí - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Návody jak si nepokazit dovolenou nefungujou na všechny. Někdo si ji pokazí právě tím, že tyhle návody čte a řídí se jima.

  superkarma: 0 05.12.2003, 23:24:03
 2. avatar
  [11] Simba [*]

  To budou mít rodiče radost ....

  superkarma: 0 21.11.2003, 14:55:07
 3. [9] Zuzanicka [*]

  Silveig: no jo na té chatě bych mohla být každý víkend,musela bych však ujet 700km tam a 700km zpátky ,to by mně ty víkendy přišli pěkně draho
  Bylo to myšleno jako vtip

  superkarma: 0 25.07.2002, 07:35:00
 4. avatar
  [7] Silveig [*]

  No nevím jestli není škoda prodávat chatu kde můžete být každý víkend výměnou za jeden měsíc moře a pak nic....

  superkarma: 0 24.07.2002, 15:08:01
 5. [5] Zuzanicka [*]

  Meryl:nevím,nevím,to není vila za x melounů ,to je chatka o rozměru 10x10m + zahrada.Ale když to nevydá na kolektivní dovču,tak zbalíme do kufru aspoň tebe ,ať je veselo

  superkarma: 0 24.07.2002, 13:13:34
 6. [3] Zuzanicka [*]

  zena:to víš,že to navštívíme.Máme to už pěkně rozvržené kam a kdy.Teď ještě zrealizovat prodej chaty tak,aby mně rodiče nevydědili .
  Jinak s těmi vedry jsme my problémy neměli.Bydleli jsme v plně klimatizovaném hotelu,třeba v pokoji jsme měli nastavenou teplotu na 22 stupňů,takže i po této stránce to bylo bezva

  superkarma: 0 24.07.2002, 11:53:45
 7. avatar
  [2] zena [*]

  Španělsko můžu jenom doporučit. Byla jsem 2x - Callela a Santa Susana a obojí bylo super. Až na tu dlouho cestu. Taky doporučuju Španělsko před nebo po sezoně. Byla jsem pokaždý v plné sezoně v červenci a je to utrpení, protože v 22.00 hodin večer je tam 35 stupňů. . Jinak kdo se chystá do Španělska doporučuju návštěvu "Barcelony" a "Montseratu (klášter v horách)", je to kousek od Barcelony, tak 1/2 hoďky jízdy a ta výška v těch horách stojí za to . Zuzko, až tam pojedete na ten měsíc - musíte to navštívit.
  Mimochodem: ten nápad s tou chatou je

  superkarma: 0 24.07.2002, 09:50:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme