.

Motorkářky z celého světa míří do Čech.

Cestování

Motorkářky z celého světa míří do Čech.

Možná jste si až dodneška myslely, že motorkáři jsou jenom chlapi. Ale to jste byly na velkém omylu. Možná se to na první pohled nepozná, když ty postavičky na silných mašinách mají na sobě kožené overaly a monstrózní přilby, ale velmi často jsou za řídítky motocyklů příslušnice něžného pohlaví. A to na celém světě. Dokonce se sdružují v motorkářských organizacích sdružených pod hlavičkou WIMA (Mezinárodní motocyklová asociace žen).
Každý rok se motorkářky z celého světa setkávají na týdenních akcích, kde si měří síly, baví se a vyměňují si zkušenosti, tak jak to dovedou jen holky. :-) Letos je hostitelskou zemí Česká republika. Setkání nazvané WIMA 2002 se uskuteční ve dnech 29. 7. – 3. 8. 2002 v Rožmitále pod Třemšínem a její organizaci si vzal na starost 1. českého automotoklubu žen Praha ÚAMK. Do České republiky se chystá na 400 žen z Německa, Švýcarska, Rakouska, Estonska, Holandska, Švédska, Anglie, Japonska a dalších zemí. Na programu je poznávání nejkrásnějších míst Rožmitálska a Příbramska, výlet do Prahy a samozřejmě měření si sil v nejrůznějších motoristických soutěžích i při sportovních akcích.
WIMA vznikla již v roce 1950 v Americe. Při vzniku této organizace byla i československá závodnice na Mezinárodních šestidenních motocyklových soutěžích Lída Abrahámová – Ruthková. V roce 1951 právě ona získala hlavní trofej celosvětového setkání. V roce 1994 došlo ke spojení české organizace WIMA a 1.Českého automotoklubu žen, založeného legendární Eliškou Junkovou.
General Gnassingbé Eyadéma
Program letošního setkání WIMA v Rožmitále pod Třemšínem stejně jako další informace najdete na této adrese.   
   
22.07.2002 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Já se na motorkáře a motorkářky jenom ráda koukám.

  superkarma: 0 05.12.2003, 23:24:52
 2. avatar
  [4] kytička [*]

  ja bych sla tak leda na cumandu
  ..ale je to nadhera...

  superkarma: 0 22.07.2002, 13:17:08
 3. avatar
  [1] Acinka [*]

  Jú, no to je paráda, asi se tam pojedu podívat i bez motorky :o))
  Motorkářský srazy jsou nejlepší akce jaký znám, tam člověk zapomene na problémy, skvěle se pobaví a hlavně si užije. Všem doporučuju

  superkarma: 0 22.07.2002, 09:22:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme