.

Umíte se rychle rozhodovat? Prázdniny pro vás můžou začít už za několik dní!

Cestování

Umíte se rychle rozhodovat? Prázdniny pro vás můžou začít už za několik dní!

Jestli plány na letošní léto u vás doma ještě nebyly stanoveny a jestli ještě navíc patříte k těm, co se dovedou rozhodovat rychle a mají svůj bágl sbalený ve chvilce, pak máme pro vás zajímavý tip od Adventury. Pokud si vyberete některý z následujících zájezdů po Evropě, začnou vaše prázdniny o pár dní dříve. A ještě se můžete těšit na báječné zážitky.

Už ve čtvrtek 27. června odjíždí zájezd Provence pro pokročilé, v pátek 28. června pohodové zájezdy Holandsko na kole a Řeky vlídné Francie, ve stejný den se mohou zkušení cestovatelé vydat na vysokohorskou expedici Mt. Blanc a Mt. Rosa.

Protože o francouzském kolování i plavení se po vlídných řekách jsme už v této rubrice psali, pojďme si teď říci něco více o dvou dalších možnostech – pohodičce na kole v Holandsku a horském dobrodružství na vrcholcích nejvyšších evropských hor.
Holandsko je země vody a plachetnic, tulipánů a větrných mlýnů a docela jistě je také zemí kol. Je doslova protkané cyklistickými stezkami, které vedou napříč vřesovišti, dunami i podél pobřeží a v městech kopírují silnice. Cyklistický zájezd do Holandska je stálicí v nabídce Adventury snad proto, že ideálně kombinuje aktivní pohyb – jízdu na kole – s poznáváním krajiny, lidí, kultury i historie tohoto území. Novinkou pro tento rok je příprava snídaní a večeří, které bude pro účastníky zájezdu připravovat profesionální kuchař. Přespává se v dobře vybavených kempech a délka denních tras se pohybuje kolem 50 km, což je vzdálenost, kterou bez problémů zvládne i netrénovaný cyklista. Kdo chce, může samozřejmě denní etapu někdy absolvovat v doprovodném vozidle. Zájemci mají možnost absolvovat některé etapy na kolečkových bruslích. Zájezd je vhodný i pro děti od 10 let.
Výstup na „střechu Evropy“, 4810 metrů vysoký Mont Blanc, je určen především zdatným a zkušeným turistům, kteří mají dobrou kondici a určité zkušenosti s pohybem v horách (tj. s tábořením na sněhu, s delšími pochody s batohem – zhruba 6 – 10 hodin denně). Protože pro vlastní výstupy lze zvolit i trasy, které nejsou příliš technicky náročné, je zájezd určen i těm, kteří mají menší zkušenosti s pohybem a jištěním na ledovcích.
Druhý zájezd míří do vyhledávané oblasti masívu Monte Rosy a za ideálních podmínek počítá s výstupy na řadu dalších „čtyřtisícovek“ v okolí. Za dobrého počasí jsou na dohled nejznámější alpské velikány – Matterhorn, Mont Blanc, Jungfrau, Mnich a další. Tento zájezd je pro svou náročnost určen pouze zdatným a zkušeným vysokohorským turistům s velmi dobrou kondicí a zdravotním stavem. Nejedná se o klasický výstup „nahoru – dolů“, nýbrž o přechod hlavního hřebene mezi Matterhornem a masivem Monte Rosy.

S Adventurou se můžete vydat i na jiné více či méně dobrodružné toulky světem. Více informací o zájezdech Adventury najdete na internetových stránkách www.adventura.cz nebo si na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10 vyžádejte katalog.
   
20.06.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Zájezdy s cestovkama neznám a zatím netoužím poznat.

  superkarma: 0 03.12.2003, 23:31:28
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  Velmi pěkné zájezdy dělá i Montana.

  superkarma: 0 21.11.2003, 11:50:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme