.

Kalábrie není sice pro českého turistu na dosah ruky, ale stojí za to.

Cestování

Kalábrie není sice pro českého turistu na dosah ruky, ale stojí za to.

Na dovolenou v Kalábrii to našinec nemá nijak blízko, ale zato ho tam na špičce italské boty čeká Itálie, na kterou nikdy nezapomene. Kilometry nádherných pláží, které jsou jak otevřené písečné či oblázkové, tak zde najdete i četná romantická místa se skalnatými zátokami, malebná městečka s úzkými uličkami a bílými schodišti, vysoké – až dvoutisícové – hory… A co ještě? Příjemní lidé, klidná letoviska a poměrně málo turistů. Kalábrie je omývána dvěma moři – Tyrhénským a Jónským, která každé mají svá specifika a obě patří v těchto místech k nejčistším v Itálii. Jónské moře je klidnější a má nádech do temně zelena, Tyrhénské je zase sytě modré a vzhledem k delšímu slunečnímu svitu se zde lépe opálíte. Na sluníčku ale v Kalábrii pozor! Zdejší svěží větřík má na svědomí klamný pocit, že se nepotíte. Ale v létě jsou zde slušná vedra, které nejlépe vykompenzujete pitím mnoha litrů vody denně a pobytem ve stínu v nejkritičtějším poledním čase. Do Kalábrie se ale nemusíte vydat jen o prázdninách – je tam hezky minimálně od května do října a srážky zde k radosti turistů spadnou jen párkrát do roka.
Kam se v Kalábrii určitě podívat? Třeba do jednoho z nejvyhlášenějších letovisek jménem Scalea, jehož dominantou je městečko na skále a široká pláž. Hezké je také městečko Briatico nebo Diamante, která jsou určena pro ty, kdo mají rádi romantiku a klid, naopak Praia a Mare jsou synonymy pro zábavu, diskotéky, noční život, vodní atrakce a další radovánky. Na výlet se můžete vypravit třeba na Liparské ostrovy, nebo do měst jako Tropea, Reggio Calabria či Taormina.
Klienti cestovní kanceláře Cicala se mohou těšit na ubytování v příjemném villaggiu, které nabízí kromě dokonalé infrastruktury také koupání v bazénu se sladkou vodou, soukromou pláž, dětský koutek, ping pong, tenisové kurty nebo hřiště na fotbal.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat nejen do Kalábrie, ale na desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
   
31.05.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Andula [*]

  Mou italskou jedničkou je Toskánsko, ale Kalábrie taky nevypadá zle, jen je to o dost dál.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:56:36
 2. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Já jsem tam taky nebyla. Jako ostatně skoro nikde

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:16:41
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  Ještě jsem tam nebyla, takže pisatelkám příspěvků níž skoro závidím.

  superkarma: 0 21.11.2003, 12:05:12
 4. avatar
  [5] jankucharo [*]

  loni touhle dobou jsme si spolu s fitkem hasili právě do Kalábrie. Pravda cestování bylo únavné, ale prostředí,voda, sluníčko a pak i cvičení u moře dvakrát denně... hmmm Krom zážitku mám od Tyrhénského moře krásné zeleno-černé oblázky -lávová činnost, ze Sicílie od Jónského moře pak oblázky růžové. Milé dámy, víte kde budu za týden? Na cestě tamtéž:-)

  superkarma: 0 31.05.2002, 11:09:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme