Cestování

Na dovolenou s dětmi? Vyzkoušejte Rimini.

Mají vaše děti rády koupání v moři, stavění hradů z písku, tobogány, kolotoče a zmrzlinu? Tak to máme pro vás letní tip, který nijak zvlášť nezatíží vaši peněženku a přitom si všichni členové vaší rodiny přijdou na své. Když se vydáte do vyhlášeného jadranského letoviska Rimini, budete zde mít všechno tohle jako na dlani a ještě něco navíc.
Na rozdíl třeba od Bibione má severoitalské městečko Rimini bohatou minulost, která sahá až k památným Římanům. To jako turista oceníte především večer a v noci, kdy se můžete vydat po několikakilometrové promenádě plné obchůdků nebo autobusem do historického centra, kde se projdete po starobylých uličkách a prohlédnete si efektně osvětlené pamětihodnosti jako most Ponte di Tiberio nebo slavný Augustův oblouk. V centru se také v letní sezóně často pořádají různé koncerty a představení pod širým nebem, v okolí malého přístavu zase najdete nespočet diskoték a zábavních podniků.
V Rimini to ale rozhodně nežije jen v noci. Ve dne je život letoviska soustředěn především k moři, kde se nacházejí početné dobře vybavené pláže se slunečníky a lehátky, sportovním vyžitím a dětskými hřišti. Náš tip: Pokud se vydáte do Rimini s CK Cicala, budete mít možnost využívat servisu jedné z nejlepších zdejších pláží. Pláž „150“ se nachází v části zvané Miramare a je ohraničena z jedné strany volnou pláží, takže je oproti jiným plážím v Rimini "vzdušná". Tato pláž je ideální pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v živém letovisku se všemi službami, ale mají rádi volnější prostor. Díky tomu, že každé místo (dvě lehátka a slunečník) má kolem sebe dostatečný prostor, nemusíte se bát, že se budete cítit na pláži jako sardinka. Naopak – na svém místečku ještě klidně rozložíte deku, ručník nebo zaparkujete kočárek. U CK Cicala si můžete doobjednat plážový servis (sleva až 50 % oproti místním cenám), který zahrnuje slunečník, 2 lehátka, možností využití basketbalového a volejbalového hřiště, ping-pongu, bocce, dětského koutku s prolézačkami, skluzavkami, kolotočem a houpačkami. Dále je součástí vybavení WC, kryté sprchy, kabinka pro uschování nafukovacích lehátek a dalších věcí, kompresor a zapůjčení míčů a sportovního náčiní k jednotlivým sportům. Klientům se s ochotou a vstřícností věnuje plavčík - bagnino, který tento úsek spravuje. Na pláži je také bar, kde se můžete osvěžit nealkoholickými nápoji či pivem nebo koupit dětem zmrzlinu. Další výhodou, kterou na dovolené v Rimini ocení především rodiny s dětmi, je pozvolný sestup do moře.
Kdo má rád všeliké atrakce, určitě by se měl vypravit do vodního parku Aquafán (dobré spojení autobusem), kde se malí i velcí vyřádí na tobogánech, vodních člunech, kamikadze a dalších vodních speciálnostech. Pouťové veselí nabízejí parky Fiabilandia (pro malé děti) a Mirabilandia (pro všechny věkové kategorie), souhrnný pohled na italské památky v malém zase park Italia in miniatura (tip: místní cestovní kanceláře nabízejí zvýhodněnou vstupenku v kombinaci se vstupenkou do Aquafánu). Jestli máte rádi památky a zajímavosti (a nebo bezcelní nákupy), určitě si nenechte ujít městský ministát San Marino, který se tyčí na kopci kousek od Rimini a kam denně vyrážejí z městečka klimatizované autobusy místní dopravní kanceláře.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.
   
10.05.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Andula [*]

  Sice moře moc neumsím, takhle organizoavně, ale to Rimini je snad zajímavé i jinak, díky té historii.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:22:23
 2. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Copak děti - já miluju tobogány a podobné blbinky

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:29:39
 3. avatar
  [7] Simba [*]

  To bude možná tím, že na italské straně jsou většinou písečné břehy a pláže. Kdežto v Chorvatsku skoro samá skála, písečnou pláž aby pohledal.

  superkarma: 0 21.11.2003, 10:48:15
 4. avatar
  [2] Silveig [*]

  Já taky hlásím že je tam moc krásně, i když Miramare di Rimini je spíš taková špinavá a zanedbaná čtvrť. Aquafán je taky bezva, ale ti Italové....rok od roku bych opět řekla že chátrá a chátrá. Sice přibyly atrakce, ale z restaurací už zbyl jenom Mekáč .
  Stejně jsem se tam letos chystala, ale nevím...

  superkarma: 0 10.05.2002, 11:30:03
 5. avatar
  [1] macourek [*]

  Je tam opravdu moc krásně,je to moc krásné letovisko v Itálii.Hned bych si dala říct a jela tam se vykoupat. Mají tam i perfektní tobogány,to je fakt zábava. A moc dobré a zmrzlinku,ale to mají asi všude v Itálii. No určitě to doporučuji, zkuste to!!!!

  superkarma: 0 10.05.2002, 10:02:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme