.

Jak jsem byla překvapená, že Pařížani a Pařížanky nejsou takoví, jakými se zdají být ve filmech.

Cestování

Jak jsem byla překvapená, že Pařížani a Pařížanky nejsou takoví, jakými se zdají být ve filmech.

Když jedete do nějaké země, máte o ní své představy získané z filmů, knih či vyprávění. Takže když jsem se vydala studovat do Francie – tehdy podle mne země nejlépe nalíčených žen, galantních mužů a vůbec lidí oblékaných podle poslední módy – nemohla jsem se dočkat, až tohle všechno uvidím na vlastní oči. A zvláště, když se jednalo o Paříž! Časem jsem ze svých představ vystřízlivěla. A ptáte se proč?

· Kdybych si sama neotevřela dveře do restaurace, stála bych tam snad dodnes. A kdybych si sama nesundala kabát, tak jsem v něm snad i večeřela.
· Jsem ráda, že můj imunitní systém je silný, neb jsem mockrát nezažila, že by si v zemi galského kohouta dal někdo ruku před pusu když zakašle.
· Když se v Paříži ztratíte a hledáte v mapě, kde byste asi tak mohli být, nepočítejte s tím, že by vám někdo poradil. Ano, zastavil se u mne jeden docela pohledný muž a zeptal se mne, co hledám. Ale proč mi chtěl pomoci, netuším, když viditelně ani on sám nevěděl, kde je. Snad z galantnosti? A navíc, každý obyvatel Paříže u sebe nosí kapesní atlas, protože kdo se v tom kosmopolitním městě má vyznat, že?!
· Myslela jsem, že tu uvidím spoustu barev a nápadů v oblečení, ale všude kolem mne chodili lidé v džínách a jednobarevných pulovrech. Asi aby splynuli s davem a moc na sebe případná individua neupozorňovali. Kochat jsem se chodila do obchodů. Anebo jsem prostě nepřišla do společnosti těch správných IN lidí?!
· Já sama make-up nenosím, ale jak mohou prosperovat slavné francouzské kosmetické firmy, když ho podle mých bedlivých pozorování „běžná“ Francouzka také nepoužívá!? A to je reklama na každém rohu a firmy inovují a inovují. Samozřejmě jsem neodolala a jednou se přihlásila na líčení zdarma, které čas od času organizují velké obchodní domy. Když jsem vyšla do ulic příslušně nalíčena, podle mne změněná k nepoznání a podle vizážisty tak, jak bych prý měla chodit každý den, říkala jsem si v duchu – No tak, dívejte se na mě. Já mám úplně novou tvář! Nikdo o mne ani pohledem nezavadil (i když jsem byla tak krásná). Nechápala jsem, a tak chodím dál nenalíčená. Možná jsem tak zajímavější. A možná si to říkají i francouzské ženy.

Ale také jsem se ve Francii něco naučila, i když o tom zase někdy jindy.

Berte to, prosím, jako mé vlastní zkušenosti a postřehy, které samozřejmě nelze zevšeobecňovat a hlavně: Paříž není celá Francie.
   
06.05.2002 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Andula [*]

  J8 neměla pocit, že jsou francouzky vždycky skvěle nalíčené, spíše takové nedbale elegantní

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:56:24
 2. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Kovářova kobyla chodí bosa a Francouzi své typické věci tak moci vyvážejí do ciziny, že už jim nějak nezbylo

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:31:55
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  Já jsem byla vybavena mapou, takže jsem nebloudila. Jen jsem potřebovala najít policejní stanici, vyřídit ztrátu nebo krádež pasu. Policista na ulici mi ochotně poradil, jenže místo na stanici jsem dorazila na snad hlavní komisařství. Dobře na mne Frantíci kulili oči . Ale ochotně pomohli i tam.

  superkarma: 0 21.11.2003, 10:36:23
 4. avatar
  [5] JK [*]

  Kde mám hledat ty jahůdky? Tady ne?

  superkarma: 0 06.05.2002, 16:05:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme