.

Objevte Florencii, Pisu, Sienu a další perly Toskánska.

Cestování

Objevte Florencii, Pisu, Sienu a další perly Toskánska.

V minulých článcích o Itálii jsme se zmiňovali o možnostech koupání v Toskánsku, tentokrát se pojďme zaměřit na poznávání historie tohoto malebného kraje. Určitě nám dáte za pravdu, že by byla škoda vypravit se na dovolenou do Toskánska a pak ji celou prolenošit u vody. Vždyť perly italských měst jsou tu všechny soustředěny ve vzdálenosti několika desítek kilometrů. Takže honem foťák do ruky, pohodlné boty na nohy a vyrážíme vstříc historii.
Začínáme ve Florencii, půvabném městě, které oplývá památkami snad všech stavebních slohů a které na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou. Co si v toskánské metropoli nesmíte nechat ujít? Piazzale Michelangelo (náměstí, kde se nachází kopie sochy Davida), kostel S. Croce, Piazza della Signoria s Palazzo Vecchio a Neptunovou fontánu, bílo-zeleno-růžový ohromný Dóm Santa Maria dei Fiori (čtvrtou největší katedrálu na světě), Baptisterium, kostel San Lorenzo, Medicejskou kapli, galerii Uffizi, starobylý most Ponte Vecchio…
Určitě se také podívejte to světoznámého města Pisa, a to nejen kvůli pověstné šikmé věži (v poslední době se podařilo zastavit její naklánění a byla opět zpřístupněna veřejnosti), ale na náměstí Piazza dei Miracoli „hoďte oko“ také na další pamětihodnosti jako je katedrála, Baptisterium a Camposanto.
Další perlou Toskánska je město Siena, které si oblíbil už český král Karel IV. a které se pyšní (kromě jiného) jedním z nejkrásnějších náměstí na světě – Piazza del Duomo, kde se nachází katedrála s pruhovanými sloupy a věží. Typickou dominantou města je více než stometrová věž červenohnědé radnice na Piazza il Campo. Na náměstí před radnicí se každá rok v září pořádají tradiční koňské závody místních cechů, které jsou turistickou senzací, ale vzhledem k mnoha zraněním jsou podívanou jen pro silné nátury.
Jestli milujete výlety do středověku, určitě si nenechte ujít kamenné městečko San Gimignano, které je přezdíváno jako „město věží“. Traduje se, že se zdejší rody tak dlouho trumfovaly, kdo postaví vyšší věž, až jim radnice zatnula tipec tím, že postavila vysokou věž radnice a zakázala stavět cokoli, co by ji převyšovalo byť jen o milimetr. Dneska je romantické městečko San Gimignano magnetem pro turisty podobně jako třeba San Marino.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
   
25.04.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Andula [*]

  Ťapina: on prahne po životě v jeskyních?

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:48:22
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Tak Toskánsko je peřsně tou částí Itálie, které chci navštívit nejvíc. Jednak ta města zmíněná tady, ale pak i takové typické stavení, penzion mezi stromy, kde se opdava skvele chianti.

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:46:29
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  V Itálii jsem ještě nebyla, to je země na mého moc civilizovaná. Ale jednou určitě

  superkarma: 0 02.12.2003, 12:29:29
 4. avatar
  [5] Simba [*]

  Hned bych jela, na památky do Florencie se chci podívat už dávno. A teď jste mne nalákali i na San Gimignano.

  superkarma: 0 21.11.2003, 09:24:26
 5. avatar
  [2] zena [*]

  Milá redakce,mě teda vnadit nemusíte,já už jedu.Už se moc těším

  superkarma: 0 25.04.2002, 09:06:07
 6. avatar
  [1] Silveig [*]

  Mě jen mrzí, že jim neběhají stránky....

  superkarma: 0 25.04.2002, 08:55:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme