.

Když se vám na dovolené zachce nakupovat…

Cestování

Když se vám na dovolené zachce nakupovat…

Jistě nám dáte za pravdu, že člověk nemusí být zas takový boháč, aby si svoji zahraniční dovolenou užil jaksepatří. I když za pobyt a letenku většina z nás dá skoro všechny své celoroční úspory, vždycky bychom měli počítat i s nějakým tím drobným utrácením. Vždyť koho by bavilo na dovolené v zahraničí jen pořád počítat a do četných obchůdků s rozličnými pěknostmi chodit jen „na kukačku“? Zkušené cestovatelky vědí, že v jižních krajích ušetří třeba na obědě (je stejně horko a hlad se tudíž nedostavuje) – tady se ukazuje, jakou výhodou je cestovat s kamarádkou, případně s dcerou, nikoli s manželem, případně synem (ti se totiž o oběd obvykle ošidit nenechají…). :-)
Pokud se chystáte letos na třeba na Gran Canarii, máme pro vás několik zajímavých nákupních tipů. Ať už budete mít k dispozici jen něco málo euro, nebo vás manžel či přítel vybaví zlatou kreditní kartou, vždy si to můžete užít a dovézt si domů něco pěkného.
Protože Kanáry jsou zónou volného obchodu, je zde lecjaké zboží levnější než jinde v Evropě. Příjemné jsou tu například ceny kosmetiky, ale také tabákového zboží, alkoholu, šperků, kožených výrobků či elektroniky. Největší nákupní centra jsou v hlavním městě Las Palmas, ale nakupovat se dá dobře i jinde na ostrově, třeba na vyhlášené Playa del Inglés.
Tradiční kanárské zboží nakoupíte i s atmosférou místního koloritu nejraději na trzích, které se konají vždy v pravidelné dny v městečkách po celém ostrově – například v malebném Teroru nebo přístavním Mogánu (přesné informace získáte od delegáta cestovky nebo v turistických kancelářích na ostrově). Typickými kanárskými produkty jsou – kanárské nože, keramika, krajky, nebo košíkářské zboží. Turisté si také vozí domů typické kanárské rostliny strelície, které se dají koupit i v některých hotelích a snesou prý i transport letadlem. Jinak si nezapomeňte dovézt domů kanárské víno, likér nebo specialitu rum s medem či doutníky.

Na Kanárské ostrovy se vydejte například s CK Canaria Travel, která je naším největším touroperátorem na Kanárské ostrovy. Informace o zájezdech získáte v kanceláři CK na adrese Jungmannova 6 v Praze 1 nebo na internetových stránkách cestovní kanceláře www.canariatravel.cz.
   
21.03.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Takže pro parfémy na dovolenou, jo? No jo, ale ta cesta se pěkně prodraží

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:01:15
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  Koupila jsem si tam vůni od S. Dalího a pro Kenzo ...

  superkarma: 0 21.11.2003, 08:45:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme