.

Máte srdce dobrodruha, ale tělo kavárenského povaleče?

Cestování

Máte srdce dobrodruha, ale tělo kavárenského povaleče?

Když se řekne dobrodružství, představí si většina z nás odvážné horolezce ztékající mnohatisícové horské masivy, neohrožené raftisty, parašutisty, snowboardisty, lovce tygrů nebo hledače pokladů. Možná i vy toužíte po tom, aby váš adrenalin prudce stoupal vzhůru a váš dech se krátil vzrušením. Chybí vám však odvaha, svaly, čas a peníze? Tak se s námi vydejte na výlet za dobrodružstvím, kde vám stačí lístek na městskou hromadnou dopravu a maximálně pár stovek k tomu…
I ve městě se totiž dá zažít spousta vzrušení a aktivní relaxace. Je jen třeba najít ten správný způsob. Začněte tím, že shromáždíte partu několika milých a zábavných kamarádů a kamarádek. Nikdo z vás nemusí mít svaly jako Rambo ani kanoistické zkoušky. Přesto se budete skvěle bavit.
Naším tipem, který v sobě zahrnuje napětí sportu a veselí společenských her, je bowling neboli hra v kuželky. Skvěle se hodí například při stmelování nového kolektivu v práci, ale také vhodně poslouží například jako nenásilná možnost k seznámení. Že to neumíte hrát? Ale jděte! Kuželky jsme všichni hráli už jako děti, tady se jen musíte smířit s tím, že koule je o něco těžší než váš dětský míček. Jinak stačí letmo prostudovat pravidla hry (či ještě lépe – vzít s sebou někoho, kdo bowling už někdy hrál). Pronájem dráhy je položkou v řádu stokorun - podle lokality a vybavení klubu. A pak už jen stačí zaujmout pořádné postavení, dobře se rozmáchnout a sestřelit všech deset kuželek. J Snadné, ne?
Bowling je hra, která má tu výhodu, že ji může hrát doslova každý. Mladý, starý, tlustý, tenký, žena nebo muž. Všichni mají stejné šance být úspěšní. Kuželkám propadly miliony lidí na celém světě, hodně se hraje v USA. Zakládají se kluby, pořádají se soutěže. O tom, že to není žádný nový sport svědčí i to, že bowlingové koule byly prý nalezeny už v hrobě egyptského panovníka, který zemřel v roce 5200 před Kristem. V Německu byly kuželky ve čtvrtém století našeho letopočtu součástí náboženského obřadu – lidé věřili, že ten, kdo srazí všechny kuželky, má dobrou povahu, ti ostatní pak musili učinit pokání. V Británii byl za králů Edwarda II. a Richarda II. bowling dokonce zakázán, protože prý kvůli němu lidé příliš plýtvali časem.
   
06.03.2002 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Andula [*]

  Na bowling jdeme před vánoci s kolegy z práce.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:22:42
 2. avatar
  [7] Ťapina [*]

  To jsem hrála zatím jenom dvakrát v životě, ale bavilo mě to.

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:05:56
 3. avatar
  [6] Simba [*]

  Bowling je super relaxace, párkrát jsme zašly s dcerou a ohromně jsme se bavily.

  superkarma: 0 16.11.2003, 14:28:13
 4. avatar
  [3] medved [*]

  my mame tradicni firemni vecirky kazde dva mesice koncipovane jako oslava narozenin tech, kteri je v tech uplynulych dvou mesicich meli...uz nekolik let je to vzdycky na bowlingu a proti party, kde se jen zralo a pilo se to neda srovnat...a verte nebo ne...za tech par let se to naucil skoro kazdy a ted jsme parta celkem slusnych hracu

  superkarma: 0 06.03.2002, 11:19:11
 5. avatar
  [2] tutik [*]

  Jednou jsme na firemnim vanocnim vecirku hrali bowling misto tradicni oziracky a nacpavacky a bylo to SUPER. (a ozirat a cpat jsme se mohli taky:)))

  superkarma: 0 06.03.2002, 11:03:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme