.

Hledáte klid a pohodu na břehu nekonečného oceánu? I tohle najdete na Kanárech.

Cestování

Hledáte klid a pohodu na břehu nekonečného oceánu? I tohle najdete na Kanárech.

Mnoho turistů znuděných dlouhými zimními měsíci jezdí na Kanárské ostrovy za zábavou, diskotékami a nočními bary. Ale na ostrovech najdete i místa, která vás překvapí příjemným klidem, romantickou až mystickou náladou. Vyzkoušejte pro změnu třeba ostrov Fuenteventura, Tenerife nebo La Palma.
Fuerteventura je ostrov, kde najdete nefalšovaný klid. Široká a zvlněná krajina, téměř nekonečná rozměrnost pláží s jemnými bílým pískem a křišťálovou vodou, duny a panenské pláže – to jsou podmínky ideální nejen pro rybolov a vodní sporty, ale také třeba pro ty z vás, kdo hledají na dovolené soukromí a klid. Nemusíte se však bát, že na ostrově je tak pusto, že snad budete muset jíst jen to, co si sami ulovíte. V příjemných hospůdkách najdete všechny kulinářské speciality, na které je tato oblast právem pyšná. A je pravda, že o ryby a mořské živočichy tu není nouze…
Lanzarote je ostrovem sopek. Nesčetné kužely a zuhelnatělá údolí nabízejí záhadný a jedinečný pohled, který tak trochu připomíná měsíční krajinu. Objevíte zde pocit člověka, který se ocitl na místě, kam ještě nikdo nikdy nevkročil. Kontrast úplně bílých domečků s barvou lávy působí dojmem čisté, velmi pokorné krajiny.
La Palma je idylický ostrov. Najdete zde největší výšky na světě v porovnání s jeho obvodem. Jeho půda je úrodná a na celém ostrově vládne zelená barva. Je to ostrov plný exotických ptáků. Zkuste se ztratit v národním parku Caldera de Taburiente. Nechte se unášet svěžestí vod tryskajících z pramenů a utíkajících svobodně stržemi a roklinami po prudkých stráních a úzkých řečištích, aby se potom vrhly po nádherných kaskádách dolů. Vystupte na sopku Tenequia. Objevte všechnu magii jeskyně Cueva Bonita nebo se opalujte na skutečném sopečném písku.

Více informací o zájezdech a speciálních nabídkách získáte u CK Canaria Travel, našeho největšího operátora na Kanárské ostrovy, Jungmannova 6, Praha 1 a na internetových stránkách cestovní kanceláře www.canariatravel.cz.
   
05.03.2002 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Simba: jo, tak tam by se mi asi taky líbilo.

  superkarma: 0 05.12.2003, 22:07:47
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  Nejvíc mne okouzlilo Lanzarote, právě ta černá láva, bílé domky, modrá obloha. Vinná réva pěstovaná v lávě, národní park Timanfaya...

  superkarma: 0 21.11.2003, 08:34:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme