.

V Haagu můžete pozorovat žraloky, slavit s královnou nebo prošoupat botky po muzeích.

Cestování

V Haagu můžete pozorovat žraloky, slavit s královnou nebo prošoupat botky po muzeích.

Do Nizozemí se obvykle jezdí za sýrem do Goudy, za romantikou na kanály a za nezávislostí do Amsterodamu. Pokud už v téhle malé, ale malebné zemičce budete, určitě se zajeďte podívat do Haagu.
Toto město je nejen politickým a kulturním centrem země, ale také zde najdete nejednu turistickou zajímavost. Počínaje procházkou historickým centrem, kde si můžete prohlédnout nesčetné paláce, muzea (je jich tu třicet!) a jiné pamětihodnosti, podívat se, jak to vypadá v Parlamentu a Rytířském sále, navštívit některý z parků (Haagu se přezdívá nejzelenější město Nizozemí), dát si kafe či horkou čokoládu v jedné z mnoha stylových kavárniček nebo se bavit ve dne či v noci.
Rodiny s dětmi by určitě neměly vynechat výlet do Madurodamu, miniaturního městečka, kde je všechno důležité z Holandska zmenšeno v poměru 1 : 25. Větrné mlýny se točí, loďky plují po kanálech a vlaky se řítí železnicí. Úchvatné. A nejen pro děti. Dalším lákadlem je dozajista zábavní park Duinrell s atrakcemi, jaké na pražské Matějské pouti nevidíte.
Součástí Haagu je i lázeňské předměstí Scheveningen, kde největším lákadlem je pochopitelně moře. V létě se tu můžete povalovat na pláži s veškerými službami, takže když si odmyslíte všudypřítomný vítr, budete si připadat jako na Riviéře. Ale i v zimě nebo na jaře je zajímavé projít se po pláži, prohlédnout si přístav a nebo se podívat na mořské dno. Devět metrů dlouhý tunel vám dovolí nahlédnout do podmořského světa s všemožnými živočichy včetně žraloků a medůz. Scheveningen nabízí také romantické procházky historickým centrem, nesčetné kavárničky a zajímavá muzea.
Pokud se chystáte do Haagu na jaře, určitě si naplánujte cestu na 29. dubna. V ten se totiž celé město veselí na počest narozenin královny Beatrix. V ulicích se hraje, zpívá a tančí a je tam veselo.

Více informací a aktuální tipy na akce a ubytování najdete na stránce www.denhaag.com.
   
01.03.2002 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Andula [*]

  Simba: mně se líbil Schiphol i na živo, tam fakt startuje jendo letadlo za druhým

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:56:41
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  V Holandsku jsem byla, v Haagu však ne a jak vidím, je to docela škoda.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:55:00
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  A za marihuanou

  superkarma: 0 05.12.2003, 21:03:18
 4. avatar
  [2] Simba [*]

  Mám Holandsko moc ráda, v Amsterdamu jsem byla několikrát. Madurodam je opravdu super, moc se mi líbila změnšenina letiště Schipol. A Scheveningen je od Madurodamu kousek, pláž, molo i zarostlé duny jsou moc romantické. Jen většinou fouká studený vítr a teplota vody v srpnu nic moc.

  superkarma: 0 21.11.2003, 08:28:48
 5. avatar
  [1] Veruška [*]

  Potvrzuji, že Haag a vůbec celé Holandsko mě naprosto okouzlilo!

  superkarma: 0 01.03.2002, 13:45:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme