Cestování

Také vnímáte automyčku jako smrtonosnou past?

Nevím, jak to vidíte vy, ale já myslím, že myčky na auta jsou výhradně mužskou záležitostí. Především proto, že v nich číhají četná nebezpečí. Můj kamarád mi kdysi vyprávěl, že se kdesi v myčce přihodila strašná věc. Kartáče, které normálně objíždějí shora auto, se nějak porouchaly, či co, a stroj prostě zarovnal auto do výšky palubní desky. Osádka vozu vše sledovala z podlahy a byla ráda, že se zvládla včas odpoutat. Nevím, zda je to pravda, ale každopádně jsem k myčkám zaujala velmi ostražité stanovisko.
První problém nastává už s poukázkou, kterou dostanete u pumpy a kterou máte strčit do detektoru před vjezdem do myčky. Nikdy nevím, jak, kam a kterou stranou kartu zastrčit. Buďto tam již někdo přede mnou je a zápasí s přístrojem stejně jako já – ten mi neporadí, nebo tam suverénní muž kartu suverénně zasune – ten mi také neporadí, toho se totiž nemůžu zeptat, protože bych byla za blbou. Po delším úmorném zápase přístroj kartu spolkne a přede mnou se otevírá hrůzná jeskyně, do které musím zajet na přesně určené místo.
To pro mě bývá obvykle stresující situací, neboť, ač řídím dlouho a bez obav, myslím, že se prostě nemohu trefit přesně na koleje. Dalším problémem je okamžik zastavení. Co když se nerozsvítí zelená a já myčkou za stovku jen projedu? Nakonec se to podaří a mně dojde, že jsem si zapomněla schovat anténu. Pokouším se ještě vyskočit, ale proti mně už výhrůžně vyjíždí rameno s rotujícími kartáči šílených barev. Všude stříká voda a vletím zpátky do auta na poslední chvíli.
Kartáče se stále blíží a já ve vodní tříšti sleduji, jak olizují přední kapotu. Začnou se zvedat? Nebo jsem v té nesprávné myčce, která šrotuje auta do půlmetrových krabic? Raději nejsem připoutaná a jsem připravená skočit pod sedadlo. Uf! Dobrý! Tentokrát to vyšlo, kartáče jsou už na střeše a já naživu.
Jsem zpocená hrůzou a chci si otevřít okno, bohužel zapomínám, že kartáče pojedou ještě zpět, aby mi auto vyleštily horkým voskem. Nechtěně si tedy nechám přeleštit horkým voskem i levé ucho a tvář a ptám se, kdy to martýrium skončí.
Konečně! Vrata myčky se otevírají, zelená svítí a já vyjíždím se smutně svěšenou ohnutou anténou. Jsem zralá na sprchu, holiče a kosmetičku. Kdybych to auto umyla na ručně, nebyla bych takhle vyřízená!

Je pro vás myčka také napínavým akčním filmem nebo spíš horrorem? Napište nám své názory, potažmo veselé historky!
   
16.01.2002 - Zahraničí - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Andula [*]

  Tuhle historku už sjem slyšela, myslím, že je to myčkářská latina.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:37:10
 2. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Neřídím (zatím), takže zkušenosti s myčkou nemám (zatím). Neděste mě.

  superkarma: 0 03.12.2003, 20:36:37
 3. avatar
  [6] sarobrouk [*]

  Myčce říkám Hičkok. Je to pro mě horor, ale takový ten dobrý, kdy se člověk chce bát.

  superkarma: 0 16.01.2002, 09:30:05
 4. [4] Hanamu [*]

  V tomto případě je nejlepší vybrat si na pumpě program s předmytím auta. K myčce s vámi jde zaměstnanec pumpy, který vám poradí, zasune kartičku, ručně auto předmyje, takže kdyby něco, nejste tam pro začátek sama.
  Stalo se mému kamarádovi,který byl poprvé v myčce s celkem zánovním autem. Zapoměl sundat anténu. Po umytí a zjištění, že je jeho anténka na střeše je KO, nasupený vlítnul na pumpu a žádal odškodnění. Během pěti minut byl venku celý rudý. Vypadalo ta asi takto:"Cože, vaše anténa? To vy nám "k......(ničíte) myčku,debile, čtěte návod!"
  Od té doby si opravdu dává pozor:-)

  superkarma: 0 16.01.2002, 07:34:25
 5. avatar
  [1] Léthé [*]

  Nikdy jsem si nemyslela že bych trpěla klaustrofobií , ale v myčce na auta jsem jí měla v té nejhorší podobě.Zažila jsem to sice jen jednou v životě,ale stačilo to.Seděla jsem pouze jako spolujezdec ,potřebovali jsme totiž rychle projet myčkou , spěchali jsme na nečí svatbu a než jsem si uvědomila že jsem v myčce , již nebyl čas úniku.Připadala jsem si jako v žaludku velryby , která mě za chvilku stráví a pomalu jsem se loučila se svým životem. Když ta jízda hrůzy skončila ,z úlevou jsem zjistila že jsem naživu a až po několika pořádných panácích jsem zapomněla na tu právě prožitou hrůzu.Takže já do myčky?...již nikdy v životě.Jsem asi srágora...ať.

  superkarma: 0 16.01.2002, 01:37:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme