.

„Když si kupujete sněhové řetězy, ujistěte se, že opravdu pasují na vaše auto,“ radí čtenářka Eva.

Cestování

„Když si kupujete sněhové řetězy, ujistěte se, že opravdu pasují na vaše auto,“ radí čtenářka Eva.

Tohle pravé sněhově zimní počasí vyvolalo v mé mysli vzpomínku na jednu příhodu, která se mě a mým rodičům přihodila jedné tuhé zimy v Krkonoších. Můj táta je velmi dobrý řidič, ale co opravdu nesnáší, to je jízda na sněhu či ledu. Přesto tehdy souhlasil, že na hory pojedeme autem, aby se všechna bagáž lépe pobrala a my se nemuseli kodrcat autobusem. Pro tuto příležitost také otec zakoupil fungl nové sněhové řetězy, aby nám škodka někde neuvízla v závěji.
Cesta probíhala hladce až do krkonošského podhůří. Pak se najednou široká mokrá vozovka změnila v úzkou silničku pokrytou vrstvou ujetého sněhu a začínalo nám být krušno. Táta s vytřeštěnýma očima svíral volant a tvářil se, že je všechno ok. Nebylo. Jelo se čím dál hůř a nastávalo stoupání. Táta nevydržel a zastavil, že nandáme řetězy. Dali jsme se do toho s vervou. Když jsme asi po hodině jeden konečně upevnili, začala padat tma. Táta znervózněl, ale nedal se. Druhý řetěz šel nasadit už lépe. Potom jsme nasedli do auta a rozjeli se. Auto jelo, ale řetězy zůstaly na místě. Prostě spadly. Když jsme ohledali místo, zjistili jsme, že řetězy jsou sice kvalitní a nové, ale že patří na zcela jiné auto s koly o zcela jiném průměru. Větším. Nemělo to cenu, bylo to jako obouvat moji nohu 37 do manželových holinek číslo 43. Taky bych z nich vypadla!
Tak jsme tam tak bezmocně stáli s řetězama na cizí auto a přemýšleli, co teď. Tu se zjevil ohromný bourák, něco jako audina nebo mercedes. Pán vystoupil a povídá, jestli nevíme, kde by sehnal nějaké řetězy. Že takhle asi nahoru nevyjede. Tak jsme mu střelili ty naše. Na jeho fáro padly jako ulité. A ještě mě svezl do nedalekého města, kde jsem koupila řetězy správné velikosti. Na horskou chatu jsme dorazili pozdě, ale bez nehody. Teď mi to přijde jako veselá historka, ale tehdy nám moc do smíchu nebylo. Proto radím: když kupujete sněhové řetězy, pořádně se podívejte, jestli jsou to ty pravé.

Eva
   
21.12.2001 - Zahraničí - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Andula [*]

  Mysím, že jídzu na ledu nesnáší nikdo.

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:25:38
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Aspoň že se tam našel někdo, komu se hodily.

  superkarma: 0 05.12.2003, 20:40:48
 3. avatar
  [2] Saturninka [*]

  ...a když už se to stane, doporučuji koupit nové auto, které pasuje k těm stávajícím řetězůůůům.....

  superkarma: 0 23.12.2001, 10:29:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme