.

Zapomeňte na předvánoční zmatky a vydejte se o víkendu na lyže!

Cestování

Zapomeňte na předvánoční zmatky a vydejte se o víkendu na lyže!

Většina z nás tráví poslední dny před Štědrým dnem v panickém šílenství a stresu, aby se všechno stihlo. V práci je potřeba dodělat, co se dosud nestíhalo. Doma je strašlivý nepořádek. Dárky taky ještě nejsou všechny pod střechou, natož zabalené. Stromeček, kapr a další vánoční propriety visí nad námi jako Damoklův meč a když slyšíme koledy, podlamují se nám kolena.
To je ten nejvyšší čas zastavit se a říct si: Dost! Ono se to nezblázní, když nebude doklizeno a dokoupeno. Hlavní je, abyste ne nezbláznili vy. Nejlepším balzámem na přetažené nervy je víkend na lyžích. A k tomu právě teď máte ideální příležitost. Skoro všechna lyžařská střediska v České republice hlásí výborné podmínky pro sjezdaře i běžkaře, sněhu je od půl metru do metru a počasí je sice mrazivé, ale jde to. I když se má na víkend ochladit, stojí za to spakovat si krosnu a lyže a utéct od shonu. Navíc určitě nebudou velké fronty. Třeba si tam na horách po celodenním lyžování se skleničkou grogu v ruce konečně uvědomíte, že za pár dní jsou tady Vánoce. :-)
Pokud vás zajímají konkrétní informace o stavu sněhu, o provozu vleků, o možnostech ubytování a podobně, podívejte se na internet. Kromě specializovaných stránek a rozcestníků extra pro lyžaře (www.snih.cz, www.tiscali.cz/zima/ apod.) najdete na webu jednotlivé stránky lyžařských oblastí nebo měst. Za pozornost stojí například pěkně udělané stránky lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou, Klínovce, Šumavy nebo Beskyd. K Beskydům ještě jednu zprávičku – je tam podle včerejšího zpravodajství 111 cm sněhu a lyžuje se tam nejen teď, ale bude se tam lyžovat i v budoucnu. Ministerstvo životního prostředí udělilo výjimku na provozování lyžařských tratí za zachování určitých podmínek.
   
20.12.2001 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Andula [*]

  Letos zatím sníhnení, tedy dneska první, ale asi tak 0,5 cm...

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:30:52
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Kdyby nějaký sníh už konečně napadl i ve městě, ani bych se nezlobila.

  superkarma: 0 05.12.2003, 20:42:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme