.

Tipem pro náročné lyžaře je italská oblast Alta Valtellina.

Cestování

Tipem pro náročné lyžaře je italská oblast Alta Valtellina.

Vyhlášená italská lyžařská oblast Alta Valtellina se rozkládá kousek od švýcarských hranic nedaleko od proslulého střediska St. Moritz. Pokud tedy rádi lyžujete v Itálii, ale zároveň vás láká být nablízku mondénnímu světu, kde se s oblibou rekreuje smetánka z britských ostrovů, vydejte se právě do Alta Valtellina. Tato oblast zahrnuje tři střediska, která nejsou vzájemně propojena, jak jste zvyklí z jiných míst v Itálii, ale přesto má toto místo neopakovatelnou atmosféru.
Alta Valtellina zahrnuje lyžařská centra Bormio, Livigno, Santa Caterina a San Colombano/Val di Dentro. Je možné si podle libosti vybrat buď kombinovaný skipas pro všechny oblasti, nebo lyžovat jen v některém ze zmíněných středisek. Sportovně založené lyžaře jistě potěší informace, že Santa Caterina je jednou z lyžařsky nejnáročnějších oblastí Itálie a pro mnoho lidí je proto vhodnou alternativou k nejvěhlasnějším střediskům francouzských Alp. Kromě toho jsou velkými atrakcemi oblasti dvě zajímavosti – termální lázně v Bormiu a bezcelní zóna v Livignu, kde se i ten nejzdrženlivější turista nedokáže udržet tváří v tvář neuvěřitelně nízkým cenám cigaret, alkoholu a dalšího zboží.
Celkově nabízí oblast Alta Valtellina 225 kilometrů lyžařských tratí, z nichž většina je určena pro zkušenější lyžaře. Dohromady vás nahoru vyveze šest kabinových a 26 sedačkových lanovek, vleků je zde celkem 37. Nadmořská výška areálu se pohybuje v rozmezí 1225 – 3012 metrů. Také pro běžkaře je Alta Valtellina dobrým cílem, neboť tu na ně čeká téměř sto kilometrů udržovaných běžeckých stop.
Více si o střediscích Bormio, Livigno a dalších povíme v následujících článcích v rubrice kam si to hasíte.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Francie. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
   
04.12.2001 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Andula [*]

    Ne, lyže už ne...

    superkarma: 0 07.12.2003, 14:21:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme