.

Co je nejvyšší, nejdelší, nejmenší a nejkrásnější na Kanárských ostrovech?

Cestování

Co je nejvyšší, nejdelší, nejmenší a nejkrásnější na Kanárských ostrovech?

Každé místo na světě má svá NEJ. Pojďme se teď blíže podívat, jaká NEJ mají Kanárské ostrovy, kam právě teď v zimních měsících míří stovky turistů z celé Evropy, aby se ohřáli a načerpali další energii do boje s chladným a sychravým počasím.
NEJvětším z Kanárských ostrovů je Tenerife, na němž najdete i NEJvyšší horu Kanárů i celého Španělska - sopku Pico del Teide (3718 m n. m.). Pravděpodobně NEJznámějším Kanárským ostrovem je Gran Canaria. Ta je často nazývána miniaturním kontinentem, protože tu najdete úplně všechny typy krajiny a vegetace, co vás napadnou. Záleží na tom, zda jste na jihu, v centru ostrova, či na severu… Potkáte tu rozeklané skály i úrodná údolí i banánové plantáže i klidné pláže pro rodinnou rekreaci i rušná a lidnatá centra žijící bujarým nočním životem. NEJznámějším a NEJvyhledávanějším místem Gran Canarie je určitě několikakilometrová pláž Playa del Inglés, v jejíž sousedství najdete také místní atrakci - nádherné písečné duny vysoké až 30 metrů.
Díky vrcholku Roque de los Muchachos (2426 m n. m.) má ostrov La Palma NEJvětší převýšení na tak malé rozloze na světě. NEJklidnějším ostrovem ze všech Kanárských ostrovů je prý Fuerteventura, kde můžete dlouhé hodiny jen ležet na pláži, pozorovat moře a snít… A nakonec - NEJmenším ostrovem je La Gomera.

Tradičním a osvědčeným touroperátorem na Kanárské ostrovy je cestovní kancelář Canaria Travel, kterou najdete na adrese Praha 1, Jungmannova 6. Všechny další potřebné informace a telefonní spojení najdete na www.canariatravel.cz.
   
16.11.2001 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Ťapina [*]

    a NEJotravnější cestovní kanceláří je Canaria travel

    superkarma: 0 05.12.2003, 21:00:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme