.

Když vás v autě zastaví policisté, musíte vědět, jak se správně zachovat :-). Pobavte je!

Cestování

Když vás v autě zastaví policisté, musíte vědět, jak se správně zachovat :-). Pobavte je!

Určitě se vám už stalo, že vás zastavili v autě policisté a vy jste měli máslo na hlavě. Chyběl vám techničák, neměli jste řidičák, věděli jste, že jste udělali přestupek… Někdo tuhle situaci řeší klopením očí a přemlouváním. Někdo policisty šokuje natolik, že se nevzmohou ani na pokutu!
Hanka (blondýnka): Jela jsem u nás na malém městě do opravny s páskem. Neměla jsem ani doklady, ani peníze, jen ten pásek v kapse. Nějak jsem se zamotala a najednou jsem se ocitla v jednosměrce v protisměru. Okamžitě mě zastavil policajt. Takovej mladej kluk, ale tvářil se hrozně nekompromisně. „Tak, paní řidičko, dejte mi vaše doklady a doklady od vozu.“ Nemám. Nemám vůbec nic. Tak chtěl peníze na pokutu, ale ani ty jsem neměla. Vtom mě napadla spásná myšlenka a já povídám: „Doklady od auta nemám a nemám ani řidičák a občanku, ani peníze, abych vám mohla zaplatit pokutu, ale mám tady tenhle pásek a tím mě můžete strašně seřezat.“ Zacukaly mu koutky a pustil mě.
Renata: Nestalo se to mně, ale tátovi. Zaparkoval jednou někde na zákazu zastavení, jen aby něco rychle vyřídil, ale než se vrátil, už u jeho auta stál policajt a ptal se ho, jestli ví, co udělal za přestupek. Táta se tvářil, že neví vůbec nic a policajt mu povídá: „Parkujete v zákazu zastavení, vidíte, tady máte značku.“ Táta se zatvářil jako blbec a vážně mu řekl, že myslel, že tam byl původně zákaz stání, který dopraváci zrušili tím, že ho přeškrtli. Policajt se zasmál, uznal to jako dobrej fór a tátu pustil.
Bára: Byla jsem před časem s rodiči v Polsku na dovolené. Jeli jsme nějakými klidnými okreskami, tak řídila výjimečně maminka. Najednou – kde se vzal, tu se vzal – vynořil se příslušník s plácačkou. Maminka zastavila, stočila okýnko a pan policajt přísně pravil: „Dzieň dobry. Kontrola drogova! (překl. Dobrý den. Silniční kontrola!“ Moje maminka, která není v řečech nijak zvlášť zběhlá, okamžitě odvětila: „Ale my žádný drogy nemáme, my jedeme na dovolenou!“ Tak to policista zkusil jinak: „Pani jechala zaszybko! (překl. Jela jste moc rychle!)“ „Za jakou šipkou?“ zněla udivená odpověď mé maminky. To už bylo i na silného strážce zákona příliš a raději nám pokynul, ať jedem pryč… Dodneška, když máma řídí, utahujeme si z ní, aby dala pozor, jestli nejede za tou šipkou…:-)
   
13.11.2001 - Zahraničí - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Andula [*]

  Ťapina: ale mě by to asi nenapadlo. A představ si, že pán policista by byl sado masochista :o)

  superkarma: 0 07.12.2003, 12:54:55
 2. avatar
  [8] Ťapina [*]

  S tím páskem to nemá chybu

  superkarma: 0 05.12.2003, 21:02:11
 3. avatar
  [3] bouba [*]

  superkarma: 0 13.11.2001, 09:11:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme