.

Italské lyžařské středisko Arabba/Marmolada - tip pro náročné lyžaře.

Cestování

Italské lyžařské středisko Arabba/Marmolada - tip pro náročné lyžaře.

Patříte-li ke zkušenějším lyžařům, kteří si potrpí na náročnější terény, neměli byste si nechat ujít návštěvu italského lyžařského centra Arabba/Marmolada, které je navíc ještě napojeno na jedinečný okruh Sella Ronda. Mimochodem – Marmolada je s výškou 3 343 m n. m. nejvyšší horou celé oblasti Dolomit.
Nevelké, ale z hlediska terénů velice zajímavé středisko Arabba je už třetím rokem propojeno také s oblíbeným a v rámci celé Evropy vysoce ceněným centrem Marmolada, čímž se zařadilo mezi tři nejlepší střediska Itálie. Pokud si pořídíte „velký“ skipass Dolomiti Superski, můžete se díky lyžařskému kolotoči Sella Ronda z Arabby přesunout na lyžích třeba do Val Gardeny, Alta Badia nebo Val di Fassa. O těchto střediscích jsme se podrobně zmiňovali v předcházejících článcích v této rubrice.
Lyžařské středisko Arabba se nachází v nadmořské výšce 1 446 – 3 269 metrů a je tvořeno 62 kilometry sjezdovek, z nichž 9 km je černých, 28 km červených a 25 km modrých. V případě nepřízně počasí je uměle dosněžováno 52 kilometrů zdejších tratí. Nahoru se můžete dopravit prostřednictvím sedmi kabinových lanovek, 13 sedaček a 14 vleků. Milovníci adrenalinových disciplín si mohou vyzkoušet skialpinismus nebo volné lyžování v Sass Pordoi, které se nachází ve výšce 2 950 m nad mořem. Běžkařům jsou v této oblasti k dispozici upravené trati o délce 15 km.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
   
30.10.2001 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Andula [*]

    Tak moc nelyžuju, abych se kvuli tomu vlacela tak daleko.

    superkarma: 0 07.12.2003, 09:43:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme