Cestování

Už jste si někdy zařádili na lyžařském kolotoči?

Do lyžařského ráje zvaného Dolomiti Superski patří četná větší i menší, slavnější i méně slavná lyžařská centra. Jedním z nejznámějších a nejlépe vybavených je oblast Val di Fassa e Carezza, kudy mimo jiné prochází největší atrakce italských velehor - „lyžařský kolotoč“ Sella Ronda.

Lyžařský areál Val di Fassa leží v samém centru Dolomit, mezi mohutným horským masivem Gruppo del Sella a nejvyšší horou Marmolada (3 343 m). V oblasti poněkud exklusivnější než je Val di Fiemme se nalézá řada malých i větších středisek, jako Passo San Pellegrino, Campitello, Canazei nebo Pozza di Fassa. V celém údolí Val di Fassa je dohromady 120 km lyžařských tratí (11 km černých sjezdovek, 75 km červených a 34 km modrých). Uměle je vysněžováno 80 km z nich. Můžete se svézt 10 kabinovými lanovkami, 25 sedačkami nebo použít některý ze 17 vleků. Lyžařský areál Val di Fassa se nachází v rozmezí 1 320 – 2. 950 metrů na mořem. Nechybí ani noční lyžování v Pozza di Fassa, pro dobrodruhy se nabízí i možnost zkusit si skialpinismus nebo volné lyžování. Snowboardisté ocení přítomnost halfpipe. Také běžkaři nepřijdou ve Val di Fassa zkrátka, pokud se ovšem spokojí s 50 km upravovaných běžeckých tratí.

Pojďme se teď ale ještě jednou vrátit k okruhu SELLA RONDA, který obtéká horský masiv a který prochází kromě Val di Fassy také středisky Val Gardena, Alta Badia a Arabba. Můžete si vybrat ze dvou okruhů – z nichž kratší má dohromady 36,6 km a delší 38,65 km. Oba vám nabízejí nepřeberné možnosti sjezdování na nejrůznějších terénech všech obtížností, ojedinělá panoramata a potěšení z neobvyklého zážitku. Pokud se vydáte z Val di Fassa proti hodinovým ručičkám, pak další středisko, které na své pouti potkáte, bude Arabba. Tam se můžete těšit na poměrně volné sjezdovky, ale i na docela sportovní profil trati. Třešničkou na dortu je třítisícový vrchol Marmolada, která do okruhu patří teprve dva roky. Pak se dostanete do střediska Alta Badia, jež patří k exkluzivnějším místům dolomit. Posledním bodem okruhu Sella Ronda je pak Val Gardena, lyžařské centrum, které není tak zajímavé z hlediska převýšení, zato je ideální pro skupiny kombinovaných lyžařů, kdy jedni si chtějí zajezdit na obtížnějších tratích a druzí touží po mírných kopečcích a pohodičce na slunci před nějakou osvěžovnou.

Specialistou na Itálii je CK Cicala, která ve spolupráci s dalšími partnery nabízí pobyty v nejkrásnějších lyžařských střediscích Dolomit za velmi zajímavé ceny, ale můžete se s ní podívat i do Rakouska, Švýcarska, Slovinska nebo Franci. Katalog Zima 2001/2002, jehož patronkou je naše slavná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, si můžete objednat přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
   
16.10.2001 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Andula [*]

  Když mě prostě kilometry a kilometry lyžařských tratí nelákají.

  superkarma: 0 07.12.2003, 10:04:55
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Já nelyžuju, nikdy jsem se to nenaučila a ani po tom netoužím.

  superkarma: 0 03.12.2003, 10:40:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme