.

Konec léta ve znamení bouraček?

Cestování

Konec léta ve znamení bouraček?

Je to zvláštní, ale někdy se to všechno tak sejde, až se jednomu zdá, že určité období jako magnet přitahuje určité situace. Teď například jsou tím společným jmenovatelem, bohužel, autonehody. Zlato píše z Ameriky, že jí nějaká řidička zrušila zezadu půlku auta, Andulka se podruhé narodila, když jí a jeho muže jen tak-tak že nesmetl kamion, co jel na červenou. Do toho mi známí vyprávějí o rodině, která jela z dovolené na Jadranu a po dlouhé cestě, kdy otec-řidič statečně odřídil trasu z Jadranu na jih Čech, nakonec stejně podlehl únavě a na vteřinku usnul. Jeho spolujezdec si toho všiml ve chvíli, kdy se auto řítilo do protisměru na jiný vůz. Výkřikem spícího řidiče probudil, ten strhl řízení a všichni nakonec „šťastně“ skončili v poli.
Někdy už to tak bývá, že máme nad sebou toho našeho andělíčka strážníčka, který bdí nad naší bezpečností a nad naším životem a nedovolí, aby se nám něco stalo. Vyprávěl mi jeden kamarád, jak kdysi za totáče s čerstvým řidičákem v kapse rozvážel svoji škodkou stovkou nějaké náboženské brožurky po okolních farnostech a když auto, ve kterém jeli ještě dva kluci, otočil na střechu, nikomu se nic nestalo. Jen na pravém zadním sedadle, kde se vezly ony křesťanské knížečky, byla střecha promáčklá až skoro k sedadlu. Kluci tenkrát vtipkovali, že nad nimi držel ruku pánbíček. Kdoví?

Stala se vám taky taková příhoda, že jste z dost hrozivé autonehody vyvázli jen s pár škrábanci? Znáte takový příběh ze svého okolí? Napište o tom, jak funguje andělíček strážníček.

A jestli někam třeba dneska jedete autem, dobře dojeďte…
   
05.09.2001 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  Nemám auto, ale mám strach z autonehod.

  superkarma: 0 07.12.2003, 11:07:20
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Když jsem jezdila s veterinářem na praxi, tak nás málem smetl kamion v zatáčce na uzoučeké venkovské silnici. Tam se prostě nemohl s normálním autem vyhnout a podle mě tam neměl co dělat, potkat nás o vteřinu později, tak to skončilo špatně.

  superkarma: 0 05.12.2003, 20:01:50
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  "šťastně" v poli? Doufám, že tam hned zůstali a vyspali se. Nemám ráda řidiče, kteří řídí na hranici unavy a mikrospánku, ohrožují ostatní.

  superkarma: 0 06.11.2003, 14:56:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme