.

Modravá nádhera uprostřed horských velikánů – objevte jezera v Dolomitech!

Cestování

Modravá nádhera uprostřed horských velikánů – objevte jezera v Dolomitech!

Jestli jste byli dosud zvyklí vyrážet do míst jako Val di Pejo, Madonna di Campiglio nebo Adamello-Brenta pouze v zimě za lyžovačkou, tak je nejvyšší čas něco s tím udělat. Konec léta je v Trentinu tradičně jedním z nejkrásnějších období roku a tak přímo láká k návštěvě. Máte-li ještě navíc rídi vodu, pak je takhle oblast pro vás tím pravým ořechovým. V Trentinu je totiž dohromady 297 jezer, z nichž naprostá většina se nachází ve výšce nad 1500 metrů. Romantika jako hrom!
Stejně jako krajina, i jezera v Dolomitech jsou bedlivě střežena a chráněna, to však neznamená, že si tu nemůžete jako turista užít radovánek. Nabízí se spousta aktivit, od oblíbených horských túr od jezera k jezeru, přes plavání v chladivé horské vodě až po windsurfing, jachting nebo třeba rybolov. To vše pochopitelně pouze v místech, kde je to dovoleno a v případě rybolovu i s patřičným povolením. V horských jezerech i jezírkách je průzračně čistá voda, která je sice většinou pěkně studená, ale najdou se i místa (spíš v nižších polohách), kde se koupat dá a kde jsou i speciálně upravené pláže s veškerým servisem. Například známé Lago di Garda, či Lago di Molveno nebo Lago di Ledro.
O proslulosti trentinských jezer a jezírek svědčí i to, že sem jezdívala v minulosti na dovolenou evropská honorace a nejeden slavný umělec (např. F. Kafka nebo T. Mann). O místních jezerech se také vyprávějí pověsti a báchorky, v nichž se objevují skřítci a jiné tajuplné postavičky.

Informace o Trentinu, o možnostech sportu i kulturního vyžití v této oblasti, o konkrétních letních i zimních akcích najdete na stránkách www.trentino.to.
   
29.08.2001 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  Voda a hory? Tam bych jela moc rada.

  superkarma: 0 07.12.2003, 00:31:33
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Tam si dovedu představit hezky strávenou dovolenou .

  superkarma: 0 05.12.2003, 19:24:31
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Musí tam být nádherně, krajinou Dolomitů jsem jen projížděla, ale i tak jsem se pohledem kochala.

  superkarma: 0 06.11.2003, 13:55:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme