.

Nejlíp se lenoší ve Středomoří.

Cestování

Nejlíp se lenoší ve Středomoří.

Když mi moje maminka navrhla, že bychom mohly spolu jet s mými dětmi k moři do Itálie, připadalo mi to jako kacířství. Proboha! To jako že se budu válet u moře, nebudu ani pracovat, ani aktivně odpočívat? To nedokážu!
Maminka i manžel a zbytek rodiny na mě udělali soustředěný nátlak, že pracovat se nedá přece pořád a že na kole a na vodě se ještě najezdím, že mě to bude mrzet, a podobně - tak dlouho do mě ryli, že jsem nakonec souhlasila. Dobrá, pojedu se tedy přes tisíc kilometrů válet.
Do zavazadel jsem si samozřejmě naložila tajně spoustu práce, protože jsem byla přesvědčená, že to bez ní nevydržím. Na cestu do autobusu jsem si vzala spoustu čtení, protože bude strašná a k nevydržení a já určitě nebudu moct usnout! Celou tu dlouhou cestu jsem prospala jako miminko. Když jsme dojeli až do Rimini, zděsilo mě množství lidí všude – na ulicích, na cestě k moři i na pláži – „Tady si tedy určitě neodpočinu,“ oznámila jsem zpruzeně svojí mamince. Maminka se jenom vědoucně usmívala a věděla proč.
První večer jsme s dětmi vyrazili na zmrzlinu a můj obvykle velmi rychlý a uspěchaný krok se najednou sám od sebe zpomalil. Courali jsme po promenádě, potkali jsme živou kapelu v krojích, která hrála po ulicích italské lidovky, a mě bylo jedno, že děti půjdou spát bůhvíkdy a že jsem celý den nehrábla na práci.
Do konce týdne mě posedla taková italská lenora, že práci jsem zahrabala na dno kufrů jako zcela zbytečné trápení. Lidé na pláži byli vlastně docela milí, nevím, proč mi na začátku vadili. Naučila jsem se chodit pomalu a bez cíle a ležet na pláži, koukat na moře a nemyslet vůbec na nic.
Po pravdě řečeno je mi teď v práci dost krušně a vzpomínám s láskou na týden, kdy jsem nemusela dělat vůbec nic.

Cestovní kanceláří, která tradičně nabízí zájezdy do Rimini a s níž se můžete podívat prakticky po celé Itálii, je CK Cicala. Informace a katalog získáte na adrese Na dolinách 26/109, Praha 4, na telefonu 02/4143 4444 nebo prostřednictvím e-mailu cicala@informnet.cz
   
31.07.2001 - Zahraničí - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Andula [*]

  Simba: to znám, mám taky problém vypnout.

  superkarma: 0 07.12.2003, 01:48:59
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Tak tohle moje maminka nikdy nenavrhne... :o(

  superkarma: 0 07.12.2003, 01:46:52
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  To já bych zas dokázala

  superkarma: 0 05.12.2003, 19:34:09
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Před 3 lety mne manžel vzal na 14 denní dovču do Chorvatska, první týden jsem se nedokázala vůbec vypnout a začít relaxovat. Ještě, že byl ten druhý týden. Bylo to skvělé, opravdu jsem jen lenošila.

  superkarma: 0 06.11.2003, 13:29:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme