.

Sen o prázdninách na koňském hřbetě...

Cestování

Sen o prázdninách na koňském hřbetě...

Docela závidím dnešním dětem, které si mohou opravdu prázdniny naplánovat podle svých přání a představ (pokud to peněženka rodičů dovolí). Vždy jako malá holka jsem snila o tom, jak bych ráda jezdila na koni. Milovala jsem romantické písničky o plavé hřívě, která koni plála, a jak kůň běžel tak lehce, jakoby vánek vál… Prostě je to sen mého dětství, na který dodnes vzpomínám s melancholií v srdci. Mám jedenáctiletého syna a před prázdninami jsem mu nabídla, jestli nechce jet na sportovní soustředění, kde by se naučil jezdit na koni. Sice nejdřív ohrnoval noc, ale nakonec souhlasil. Před pár dny jsem pro něho na tábor jela a nevěřila jsem svým očím. Naučil se docela obstojně jezdit, každý den kydal hnůj a hřebelcoval koně, chodil na přednášky … Večer, když usínal, vynutil ze mě slib, že tam musí příští rok jet znovu a že bude na chalupě pomáhat ve statku, kde chovají koně.
Tak jsem si pak říkala, že mě mrzí, že jsem něco takového nezažila. Kdyby to bylo teď, bylo by to bez té nefalšované zasněné příchutě dětského světa. Světa snů a ideálů, které jsou dávno pryč.

Bohunka
   
25.07.2001 - Zahraničí - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Andula [*]

  Mně se ježdění an koni líbí, ale jako alergik so ně nemlžu starat.

  superkarma: 0 07.12.2003, 09:16:57
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Já jsem taky měla koňské sny, jenže jako městské dítě jsem se ke koním nedostala. A teď už je pozdě začínat, teď se o ně můžu starat, ale jezdit asi nezačnu.

  superkarma: 0 05.12.2003, 19:39:36
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Bohunko, přesně vím, o čem píšeš. Měla jsem stejné sny a touhy, skoro 2 roky jsem sice jezdila v oddílu, ale i tak těch příležitostí bylo málo. A tábor s koňmi? Mohla jsem si nechat taky jen zdát.

  superkarma: 0 06.11.2003, 12:52:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme