Domácnost

Electrolux dodává přístroje nové výzkumné stanici na Antarktidě.

Umíte si představit, že žijete a pracujete na Antarktidě, nejchladnějším a největrnějším světadílu na zemi? Copak v létě, to je tam poměrně mírné počasí a teploty dosahují pouhých -30ºC, zato v zimě jsou výzkumníci bádající na základně Concordia vystaveni venkovní teplotě až –80°C a prakticky odříznuti od zbytku světa. Letadla ani lodě se na pevninu nedostanou a cestovat po zemi není možné.
Velmi specifické podmínky na základně Concordia umožňují vědcům z celého světa vést moderní výzkum v řadě oblastí od meteorologie, zkoumání ledovců, ozónové vrstvy a změn klimatu až po studie psychosociální a fyziologické. Základna si vyrábí vlastní elektrickou energii, a ta je v prostředí, kde lidské bytosti nemohou existovat bez přístřeší, tepla a světla, jež si s sebou přinesli, životně důležitá. Všechno je ale pečlivě monitorováno, zdejší panenskou přírodu (Antarktida jednou z nejméně znečištěných oblastí světa) pomáhají chránit velmi přísná ekologická pravidla a mezinárodní pravidla.
Ale kde žijí lidé, je také potřeba vařit, mýt nádobí, prát prádlo a podobně. Společnost Electrolux podepsala koncem roku smlouvu na dodávku domácích spotřebičů pro nově budovanou polární základnu, kde bude žít a pracovat až třicet dva vědeckých pracovníků, a pro stávající pobřežní stanici Stazione Baia Terra Nova. Celkem dodá Electrolux na Antarktidu 28 myček, praček, sušiček a dalších spotřebičů, jejichž kvalitu a odolnost prověří nejen denní „zápřah“, ale především náročné klimatické podmínky. Domácí spotřebiče musejí za svými novými majiteli na Antarktidu urazit náročnou cestu lodí s „přestupem“ na Novém Zélandu. Posledních 1 100 kilometrů, které je budou dělit od oblasti Dómu C, překonají na palubě letadla Twin Otter.
   
16.01.2003 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  No, je to dobrá vizitka pro firmu, ale že by ta pračka musela jet v extrémních podmínkách, to si nemyslím

  superkarma: 0 04.12.2003, 21:23:54
 2. avatar
  [4] Simba [*]

  Proč ne? Když se prádlo špiní i tam ...

  superkarma: 0 10.11.2003, 07:41:53
 3. avatar
  [3] medved [*]

  z toho clanku mi to pripada, ze budou myckovat a prat venku na minua 80

  superkarma: 0 17.01.2003, 13:36:04
 4. avatar
  [2] Acinka [*]

  Electrolux je perfektní značka, na to můžu dát ruku do ohně , protože v tomto oboru pracuju. Určitě to na Antarktidě vydrží

  superkarma: 0 16.01.2003, 13:35:57
 5. avatar
  [1] Kocicka [*]

  tak se uvidí co to vydrží,ale doufam že ano. Protože ted taky preferuju tuto značku a nově jsem s ní vybavila skoro celou domáctnost, ještě toužím po novém aku vysavači...

  superkarma: 0 16.01.2003, 10:31:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme