Domácnost

Kolik hodin ročně strávíte likvidováním prachu ve vašem bytě?

Kolik hodin týdně strávíte úklidem? Kdo u vás doma obstarává domácí práce? Jak často a odkud vysáváte prach? To nejsou otázky zvědavé nastávající tchyně, takhle se ptali tazatelé výzkumné agentury AISA více než tisícovky českých občanů a občanek od 15 do 69 let. A co z jejich šetření vyplynulo?
České hospodyňky (protože v 70% jsou to opravdu ženy, kdo se doma ohánějí prachovkou a vysavačem) věnují běžnému úklidu zhruba jednu a půl hodiny, z čehož asi třetinu stráví luxováním. Z 365 dní celého roku tak v průměru "provysávají" celé dva dny. U osmi lidí z deseti se v uplynulých dvanácti měsících prováděl běžný domácí úklid nejméně jedenkrát týdně, u většiny každý třetí den.
Pro více než polovinu dotázaných je při výběru vysavače důležitá hlavně cena, na druhém místě je pak – hlavně podle žen - váha a snadná manipulovatelnost. Pro 33 % kupujících je podstatná značka přístroje a 27 % zákazníků preferuje vysavač s tichým chodem.
Nikdo nemá rád rámus. To je jasné. Není příjemný tomu, kdo vysává, ale ani ostatním obyvatelům bytu. Proto průmysloví návrháři neustále pracují na tom, aby co jevíce „odhlučnili“ nové modely podlahových vysavačů. Jednou takovou novinkou je řada nových vysavačů Electrolux, které ne náhodou nesou označení Ultra Silencer.
U tohoto vysavače bylo dosaženo snížení úrovně hlučnosti na pouhých 69 dB(A), což je u tohoto druhu domácího spotřebiče zcela revoluční úroveň. Důležité je rovněž to, že byla co možná nejvíce odstraněna vysokofrekvenční část zvuku. V čem tkví tajemství úspěchu? Ve výkonném motoru a účelné konstrukci turbíny, které zajišťují vysoký podtlak a proudění vzduchu. Konstrukce hubice na podlahu zajišťuje tichý chod a výborné vysávání prachu. Optimalizovaný systém proudění vzduchu, aerodynamická konstrukce, měkké uložení motoru a vícevrstvá konstrukce trupu minimalizují hluk. Volné a silné proudění vzduchu také znamená lepší vysávání prachu. Na výsledném tišším chodu se podílí také účinné těsnění, které snižuje únik vzduchu na absolutní minimum. Pozornost byla věnována také hubici na podlahu, kde bylo dosaženo optimálního proudění vzduchu, a tím i nízké úrovně hlučnosti a dobrých sacích vlastností. Modely vysavače Ultra Silencer Electrolux se prodávají ve třech barvách, a to zelené, červené a oblíbené modré.
   
18.11.2002 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Není nad to si při úklidu pořádně zahučet. Když běží vysavač, tak si troufnu i zpívat

  superkarma: 0 01.12.2003, 20:32:30
 2. avatar
  [1] medved [*]

  mam dotaz k vysavaci...nemate nekdo takovy ten vodni ? videla jsem na nej tuhle letak, je drahy jak pes, ale zase kdyby fakt tak uzasne vysaval, jak tam pisou

  superkarma: 0 18.11.2002, 12:14:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme