Domácnost

Jehelníček, který patří do vázy.

Názvy jako jehelníček nebo modrý africký pavián se někdy používají k popisu charakteristických květů rostliny Leucospermum se zakroucenými prašníky a pestíky. Tento nízký keř pochází z oblasti jihozápadně od Mysu dobré naděje. Existuje mnoho odrůd a hybridů, které poskytují širokou škálu řezaných květů s dlouhou dobou životnosti. Květy lze použít i sušené.
Kdosi kdysi Leucospermum přirovnal k mořské sasance s roztaženými chapadly. Tyto rostliny z afrických savan skutečně mají v sobě cosi teplého a živočišného, zvláště odrůdy s růžovými nebo oranžovými květy.
Leucospermum lze použít samotné, bez nutnosti kombinace s jinými květinami. Díky všem uvedeným vlastnostem je tato exotická rostlina pro použití v aranžmá podle módního trendu letošního podzimu ideální.
A víte, co je zvláštní? Kupodivu žádná z neobvyklých vlastností této rostliny, jako její oranžové tyčinky nebo tvar jehelníčku, díky kterému jsou květy vhodné k sušení, neinspirovala botaniky při vývěru vědeckého názvu. Leucospermum neznamená nic jiného než bělosemenný.

Podle podkladů Holandské květinářské kanceláře připravila
   
25.10.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Jehelníček mi moc nepřipomíná, ale je hezký

  superkarma: 0 03.12.2003, 13:22:19
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  Vážně vypadá jak mořská sasanka.

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:43:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme