Domácnost

Když pracujete doma, ale nechcete mít práci na očích v době odpočinku…

Ti z vás, kdo pracují doma, mi určitě dají za pravdu, že někdy už je pohled na psací stůl s počítačem tak odpudivý a skličující, že byste přes svůj home-office nejradši přehodili deku. :-) Na rozdíl od lidí, kteří pracují v kanceláři, vy si od svého počítače vlastně nikdy neodpočinete. Potutelně na vás mrká ve dne i v noci a snaží se přitáhnout vaši pozornost i ve chvíli, kdy opravdu potřebujete odpočívat…
Podobný problém asi řešil ve svém jistě nevelkém bytečku i mladý švédský nábytkový designér Jon Karlsson, když se zamýšlel nad svým úkolem pro praktickou zkoušku na Carl Malmsten School of Design. Ačkoliv původní zadání na jeho práci bylo vytvořit „multifunkční zásuvkový díl, který by bylo možné použít s jakýmkoliv jiným stolem“, Jon nakonec přišel na nápad k úložnému prostoru přidat i pracovní plochu.
Tak vznikl multifunkční mobilní počítačový stolek SET, na který se prý vejde veškeré technické vybavení (procesor, monitor, klávesnice, tiskárna). Kromě toho k němu patří i šikovná černá taška, kterou po zavěšení na bočnici stolku můžete používat jako úložný prostor a pak ji jen jednoduše sundáte, zapnete, hodíte přes rameno a jdete do práce nebo do školy. Díky tomu, že stolek má kolečka, můžete ho pohodlně přesouvat v rámci místnosti nebo bytu, takže až už vám ráce opravdu půjde na nervy, prostě ji odvezete do komory a zabouchnete dveře. :-)
Pojízdnou pracovničku s názvem SET nabízejí obchodní domy IKEA, které právě teď propagují novou filosofii využití prostoru v bytě „Objevte třetí rozměr“.

Foto: IKEA
   
13.09.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Hm, velice užitečné

  superkarma: 0 28.11.2003, 12:36:52
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  No nazdar, ještě to mít doma

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:25:54
 3. avatar
  [7] danae [*]

  Zas jedna kravina....bóóže tady někdo zapoměl myslet...

  superkarma: 0 18.09.2002, 10:35:39

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme