Domácnost

Jak po prázdninách naložit s dary moře?

Taky vás rodina proklíná, když z dovolené táhnete obří vak plný krásných oblázků a mušlí? Každý rok si říkáte, že už žádné kameny, kamínky ani mušle nebudete sbírat, ale když se tak procházíte po pláži a pod nohami se vám přímo nabízejí neuvěřitelně krásné hladké oblázky a ulity všech tvarů a barev, tak prostě neodoláte?
Mám tu pro vás pár inspirací, jak využít takto nasbíraný materiál, pro oblázky dokonce nemusíte ani jezdit k moři, kolem řek jich taky najdete spousty…
Pokud vládnete štětcem a trochou té výtvarné fantazie, můžete si oblázky vymalovat, stačí vám k tomu slabý štěteček a obyčejné školní tempery, pro ty náročnější doporučuji akrylové barvy, které mají jasnější barvy a lepší krycí schopnosti, ale v obou případech je dobré hotové dílko zafixovat bezbarvým lakem.
Další možnost je použít kamínky a mušle ve své kráse jako dekoraci pokojových květin. V tom případě budete potřebovat ještě jemnou mramorovou drť, kterou seženete v zahrádkářských prodejnách - prodává se po 5 kg jako výsypka na zahradní chodníčky - na hlínu květináče nejdříve nasypte slabou vrstvu této drti a poté naaranžujte oblázky a mušličky. Je to velmi působivé, mnohem hezčí než hlína se sraženým vodním kamenem…
Další možností je oblázky a mušličkami ozdobit terakotové květináče. V tom případě použijte tavné lepidlo (o jeho použití si můžete přečíst zde) a kamínky a mušle přilepte buď přímo na květináč nebo použijte květináč jako svícen, vložte do něj silnou svíčku a tavným lepidlem nalepte kamínky a mušle kolem dokola horního okraje, tak jak je to vidět na obrázku.
Ale úplně nejjednodušší je kamínky a mušle naaranžovat do zajímavé sklenice a vystavit jako jedinečnou dekoraci…

Máte vlastní nápad na využití kamenů,kamínku a mušlí? Podělte se s ostatními čtenářkami…
   
04.09.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Já mám mušle jenom v hrnečku, není na ně vidět.

  superkarma: 0 28.11.2003, 15:47:43
 2. avatar
  [6] Simba [*]

  Mám mušle, písek a kamínky z různých pláží v podobných skleněných dózičkách, jako na obrázku.

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:10:20
 3. avatar
  [1] andulinka [*]

  Sama rada maluju na oblazky (cca 2 cm prumer) a to acrylovymi barvami. Nejradeji mam ty "ploche" protoze se na ne hezky dela a hodi se i jako prakticka pozornost. Zkuste si koupit ploche obyc. magnetky a z druhe strany je prilepit na kaminek. Takovy se pak pekne vyjima na lednicce a nejenze udrzi vsechny ty obrazky a fotky, tel. cisla a nakupni seznamy ktere tam patri, ale i hezky ozdobi a pripomene vam toho kdo ho maloval.

  superkarma: 0 04.09.2002, 04:36:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme