Domácnost

Černobílý svět ve vašem pokoji. Buďte originální!

Říká se, že nic není černobílé, ale co takhle zařídit si černobílou místnost v bytě… Někomu může tato kombinace připadat chladná, ale při citlivém výběru se může stát mnohem „teplejší“ než místnost přeplácaná barvami.
Základem je bílý nábytek, který je velmi oblíben ve skandinávských zemích, kde je na druhé příčce oblíbenosti hned za masivním nábytkem z velmi světlých dřev. Černá barva by měla být zastoupená jako doplňková, protože černý nábytek sám o sobě místnosti ubírá na světle i velikosti, ale hlavně je na něm vidět každé smítko prachu… Proto černou použijte na detaily nebo drobnější kusy nábytku - police, madla, zárubně bílých dveří, kliky apod. Celé zařízení doplňte černobílými fotografiemi či černobílými tisky, které se nejlíp budou vyjímat na sytě pastelově vymalovaných stěnách - a tady se opět potvrzuje, že opravdu nic není černobílé, protože právě kombinace těchto dvou barev nejlépe vynikne v místnosti, jejíž stěny jsou výrazně barevné. Dokonce si můžete dovolit vymalovat každou stěnu jinou barvou (ale pozor čtyři různé barvy mohou na některé návštěvy působit až šokoidně :-))
Tip na doplňky: mnohá kopírovací zařízení nabízejí tisk na tkaninu. Většina z vás to možná již viděla na tričku, ale stejně zajímavě působí, necháte-li si na bavlněnou látku (nejlépe vebu) natisknout černobílou fotografii a poté ušijete originální povlak na polštář. Podobně si můžete vyrobit i prostírání. Buď zvolte stejnou metodu - tedy tisk na textil nebo použijte černobílý obrázek (fotografii) ve velikosti A4 a nechte ji zalaminovat. Také je možné si nechat potisknout bílý hrnek. Mnoho zajímavých doplňků můžete objevit i jinde než v prodejnách s nábytkem - třeba takový dřevěný černobílý terč ozdobí zeď vašeho pokoje stejně efektně jako zarámované staré partitury…
   
31.07.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Jé, tak tam by se mi teda nelíbilo. Ani ty barevné zdi to nedoženou. Já chci barvy všude.

  superkarma: 0 28.11.2003, 21:44:33
 2. avatar
  [5] Simba [*]

  Moc smutné, to by se mi v bytě nelíbilo

  superkarma: 0 06.11.2003, 15:47:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme