Domácnost

Když se dětský pokojík změní v pravou africkou džungli...

Kdysi bývalo výsadou králů, že jejich oděvy i příbytky zdobily zvířecí kůže. Živou šelmu i pravou kožešinu dnes těžko pořídíte, ale vzhledem k tomu, že obchody s potahovými látkami v současné době nabízejí širokou škálu potahových látek s tisky na motivy zvířecích kožešin, je řešení snadné. Pokud tedy máte odrůstající děti pořiďte jim pokojíček ve stylu safari!
Jedno úskalí takové nápadné a exotické tvary přeci jen mají. Skvěle se doplňují pouze s jednobarevnými materiály, kontrastními barvami, kovem nebo dřevem. Zásadně ovšem neladí s romantickými kytičkami, kudrlinkami, boubelatými vzorečky apod.
Černobílé látky imitující zebru, dalmatina či strakatou krávu se skvěle doplňují s jasnými barvami - červenou, žlutou nebo jasnou modrou a do dětského pokoje je nejvhodnější. Také lze pořídit samolepící tapetu s tímto motivem a sladit tak pokoj do každého detailu. Polepit desku stolu, krabice na časopisy apod.
Ale i látky s potiskem gepardí či tygří kůže mohou skvěle zapadnout do pokojíčku školou povinných kluků, když jim okolní nábytek „přizpůsobíte“, skvěle ladí se světlým masivním dřevem nebo naopak s černým nábytkem, který však v dětském pokoji působí dost těžce.
Někdy ale stačí málo a vzhled pokoje se změní v příbytek afrických cestovatelů - velká mapa Afriky na stěně, matrace potažená imitací kožešiny apod. Zapojte do plánování nového vzhledu pokoje i své děti, možná vás překvapí stejně jako mne můj syn, který navrhl výrobu nástěnné masky afrického šamana velmi jednoduchým, ale efektním způsobem.
Na nafukovací balónek protáhlého tvaru jsme pomocí zmuchlaného toaletního papíru namočeného v lepidle vytvarovali obočí, velká ústa, vypouklé oči apod. Po zaschnutí jsme „masku“ překrývali sádrovým obvazem (dárek jedné známé z chirurgie), pokud jej nemáte, můžete namáčet obyčejné obinadlo v sádře. Po zaschnutí jsme propíchli balónek, obvod masky zastřihli do rovna a natřeli nejprve Balakrylem a potom tupovali bronzovým přípravkem na rámy, který se prodává v prodejnách Barvy-laky.
Pamatujte na mé heslo - KDO TVOŘÍ NEBOŘÍ :-)))
   
12.07.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Hezké

  superkarma: 0 28.11.2003, 21:45:10
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  Proč jen dětský pokoj? Líbí se mi motiv tygří nebo gepardí kůže i na sedačce v obýváku. Při vhodných doplňcích - orient a afro ochůdků je už spousta.

  superkarma: 0 06.11.2003, 15:01:05
 3. avatar
  [2] JK [*]

  Pěkné, zrovna přemýšlím, co udělat s pokojem dětí, kde pobývá 12 letá slečna a 9 letý . .
  Mé děti dělaly na výtvarném kroužku podobným postupem (balónek se polepoval novinovým papírem) krásné ptáky nebo létající balóny, které se dají zavěsit na vlasci do prostoru.

  superkarma: 0 12.07.2002, 09:50:19
 4. avatar
  [1] Hanela [*]

  Týnko...to je bezva nápad udělat takhle masku...určitě by šly i jiné postavičly

  superkarma: 0 12.07.2002, 09:25:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme