Domácnost

Druhdy skromné kempingové příbytky, dnes pohodlné vilky nedaleko od Prahy.

Vy, kdo jste někdy trávili dovolenou ve Středomoří, například v jižní Francii, určitě znáte specialitu místních campingů – tzv. mobilhomy. Poměrně dobře zařízené karavany rozmístěné jeden vedle druhého v areálu kempu jako bungalovy jsou zajímavou alternativou k o poznání nepohodlnějším stanům, přitom cenově je tento typ ubytování velmi příznivý. Všeobjímající zákon trhu však poslední dobou proniknul i do oblasti cestovního ruchu a tak s rostoucí koupěschopností evropského obyvatelstva klesá poptávka po tom nejlevnějším ubytování a lidé chtějí trávit svou dovolenou u moře raději v hotelích a rodinných penziónech. Majitelé osiřelých kempů s mobilhomy se tedy před letošní sezónou rozhodli k radikálnímu kroku – uspořádali výprodej svých prázdninových příbytků, který nezůstal utajen ani českým podnikavcům.
Ti totiž pro změnu správně odhadli kritickou situaci na našem trhu s nemovitostmi a vytušili ohromné možnosti, které výprodej mobilních domů skýtá. Podnikavější z nich se hned v květnu vypravili do Francie a nakoupili mobilhomy ve velkém. Ti šikovnější je do Česka dopravili jednoduše připnuté za své limuzíny, takže ani nemuseli platit clo, protože se vydávali za turisty navracející se z putování Evropou. Hamižnější, kteří ve Francii naložili hned dva tři přívěsy na kamion, museli pochopitelně svůj kup proclít, ale i tak na tom bohatě vydělali, protože hned za hranicemi své zboží bohatě zhodnotili.
Při současné ceně rodinných domků je cena, za kterou se na černém trhu mobilhomy prodávají (podle našich informací od 500 000 do 800 000 korun dle stáří a vybavenosti) stále ještě více než konkurenceschopná. A tak nedaleko Prahy vedle satelitních vesniček vznikají také satelitní mobilhome rezervace, které jdou na dračku. Na obrázku vidíte rodinu, který se do svého nového luxusního skorodomečku přestěhovala ze zavlhlé garsonky na spodním Žižkově a očividně si v novém bydlení medí. :-)

Pro Ženu-in Germiona Trhlá, Azurové pobřeží
   
27.06.2002 - Dům a byt - autor: Exkluzivně pro Ženu-in

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Simba: To jo, já jsem trávila dovolenou s několika rodinama Holanďanů v kempu a přesně tak, jak říkáš.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:27:31
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  Byla jsem překvapená v Holandsku, kolik ohromných karavanů je v kempech. Pro Holanďany typická dovolená.

  superkarma: 0 06.11.2003, 14:34:06
 3. avatar
  [7] clarCa [*]

  v americe jsou taky... člověk si pronajme pozemek (no, spíš pozemeček), přistaví RV a je to. Mobilhome je tady něco jiného - jsou to takové ty domky - polotovary - obvykle je musí přivézt obrovský náklaďák... překvapilo mě, jak jsou pěkné....

  superkarma: 0 27.06.2002, 22:23:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme