.

Praskají vaše skříně ve švech kvůli starému oblečení? Týna má pro vás zase jeden dobrý tip!

Domácnost

Praskají vaše skříně ve švech kvůli starému oblečení? Týna má pro vás zase jeden dobrý tip!

Taky se vám stává, že je vaše šatní skříň nacpaná oblečením a vy přitom nemáte co na sebe? Pak určitě nemáte schopnost jedné mé známé, která každý rok nekompromisně vyřadila vše, co měla na sobě za minulou sezónu méně než dvakrát, a ihned to ještě docela se ziskem rozprodala mezi známé, protože stále šlo o velmi módní věci a poté, co k utrženým penězům přidala nějaké další, tak kompletně obnovila svůj šatník. Vždy jsem ji v tomto směru obdivovala, protože u mne v šatníku ještě donedávna ležely rifle, které jsem si koupila měsíc před maturitou a jiné kousky z minulého století… Důvod proč jsem se jich nedokázala ihned zbavit byl prostý, často šlo o kvalitní materiál, jen střih a barva často už byly pasé. Stále jsem si říkala, že je třeba nějak přešiji nebo využiji jinak…
Když už jsem opravdu neměla co na sebe a skříň nešla zavřít, tak jsem přišla na jednoduchý nápad. Z některých svetrů, mikin a košil jsem ušila neotřelé potahy na polštářky, kterých máme doma nejmíň osm, protože si rádi u televize děláme pohodlí. Myslím, že to zvládne i ta z vás, která dokáže šicí stroj jen vyndat na stůl :-)).
U svetrů na zapínání a košil jednoduše vystřihnete čtverec a zašijete ho porubu a začistíte entlem. U pletenin postupujte obráceně, nejdříve si vyznačte budoucí tvar polštáře, obentlujte a obšijte a teprve poté vystřihněte a ještě jednou začistěte entlovacím stehem. Tím zabráníte případnému „utečení oka“. U mikin a triček, které nemají zapínání, musíme vypracovat na boku nebo uprostřed zadního dílu otvor na vkládání polštáře a našít patentky nebo vypracovat dírky a přišít knoflíky.
   
11.06.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Landriel: Ale to víš, že to jde do sekáčů. U nás se zase v sekáčích prodává to, co někdo nahází do kontejnerů na západě. Ale sekáče jsou přece taky pro potřebný, ne? Ty šaty se musí čistit a dezinfikovat a to něco stojí, tak se nediv, že se to pak prodává.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:08:48
 2. avatar
  [16] Ťapina [*]

  To radši vyházím, tohle je zbytečná práce.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:07:22
 3. avatar
  [15] Simba [*]

  Nedokáži si dost dobře představit povlak na polštář ze svetru nebo mikiny.

  superkarma: 0 06.11.2003, 09:50:02
 4. avatar
  [14] Landriel [*]

  U nás je kontejner červeného kříže, tak staré zachovalé věci dávám tam - jen doufám, že to skutečně dorazí potřebným a ne do sekáče. Ale nápad Týny je dobrý, něčeho je mi líto se vzdát, povlaky na polštářky se hodí.

  superkarma: 0 11.10.2003, 15:03:27
 5. avatar
  [11] pajda [*]

  Já jo...asi zlikviduju několik svých skříní a ještě skříň po babičce a po ségře...a pak se budu do smrti válet...

  superkarma: 0 11.06.2002, 21:27:10
 6. [6] Sasa [*]

  Jo? A co s tím, co se takhle upotřebit nedá.......já bych teda měla povlaků na polštáře do smrti!!! POMOC!!!

  superkarma: 0 11.06.2002, 11:24:52
 7. avatar
  [5] zena [*]

  Teda Týno, s těma košilema to vůbec není špatný nápad. V nejbližší době projdu naše postele, kde se ukrývá dost uloženého , co by se dalo využít

  superkarma: 0 11.06.2002, 11:10:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme