Domácnost

Praskají vaše skříně ve švech kvůli starému oblečení? Týna má pro vás zase jeden dobrý tip!

Taky se vám stává, že je vaše šatní skříň nacpaná oblečením a vy přitom nemáte co na sebe? Pak určitě nemáte schopnost jedné mé známé, která každý rok nekompromisně vyřadila vše, co měla na sobě za minulou sezónu méně než dvakrát, a ihned to ještě docela se ziskem rozprodala mezi známé, protože stále šlo o velmi módní věci a poté, co k utrženým penězům přidala nějaké další, tak kompletně obnovila svůj šatník. Vždy jsem ji v tomto směru obdivovala, protože u mne v šatníku ještě donedávna ležely rifle, které jsem si koupila měsíc před maturitou a jiné kousky z minulého století… Důvod proč jsem se jich nedokázala ihned zbavit byl prostý, často šlo o kvalitní materiál, jen střih a barva často už byly pasé. Stále jsem si říkala, že je třeba nějak přešiji nebo využiji jinak…
Když už jsem opravdu neměla co na sebe a skříň nešla zavřít, tak jsem přišla na jednoduchý nápad. Z některých svetrů, mikin a košil jsem ušila neotřelé potahy na polštářky, kterých máme doma nejmíň osm, protože si rádi u televize děláme pohodlí. Myslím, že to zvládne i ta z vás, která dokáže šicí stroj jen vyndat na stůl :-)).
U svetrů na zapínání a košil jednoduše vystřihnete čtverec a zašijete ho porubu a začistíte entlem. U pletenin postupujte obráceně, nejdříve si vyznačte budoucí tvar polštáře, obentlujte a obšijte a teprve poté vystřihněte a ještě jednou začistěte entlovacím stehem. Tím zabráníte případnému „utečení oka“. U mikin a triček, které nemají zapínání, musíme vypracovat na boku nebo uprostřed zadního dílu otvor na vkládání polštáře a našít patentky nebo vypracovat dírky a přišít knoflíky.
   
11.06.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Landriel: Ale to víš, že to jde do sekáčů. U nás se zase v sekáčích prodává to, co někdo nahází do kontejnerů na západě. Ale sekáče jsou přece taky pro potřebný, ne? Ty šaty se musí čistit a dezinfikovat a to něco stojí, tak se nediv, že se to pak prodává.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:08:48
 2. avatar
  [16] Ťapina [*]

  To radši vyházím, tohle je zbytečná práce.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:07:22
 3. avatar
  [15] Simba [*]

  Nedokáži si dost dobře představit povlak na polštář ze svetru nebo mikiny.

  superkarma: 0 06.11.2003, 09:50:02
 4. avatar
  [14] Landriel [*]

  U nás je kontejner červeného kříže, tak staré zachovalé věci dávám tam - jen doufám, že to skutečně dorazí potřebným a ne do sekáče. Ale nápad Týny je dobrý, něčeho je mi líto se vzdát, povlaky na polštářky se hodí.

  superkarma: 0 11.10.2003, 15:03:27
 5. avatar
  [11] pajda [*]

  Já jo...asi zlikviduju několik svých skříní a ještě skříň po babičce a po ségře...a pak se budu do smrti válet...

  superkarma: 0 11.06.2002, 21:27:10
 6. [6] Sasa [*]

  Jo? A co s tím, co se takhle upotřebit nedá.......já bych teda měla povlaků na polštáře do smrti!!! POMOC!!!

  superkarma: 0 11.06.2002, 11:24:52
 7. avatar
  [5] zena [*]

  Teda Týno, s těma košilema to vůbec není špatný nápad. V nejbližší době projdu naše postele, kde se ukrývá dost uloženého , co by se dalo využít

  superkarma: 0 11.06.2002, 11:10:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme