.

Rady pro ty, kteří stále šoupou nábytkem, natírají a obměňují a mění svůj byteček.

Domácnost

Rady pro ty, kteří stále šoupou nábytkem, natírají a obměňují a mění svůj byteček.

Dnes přináším rady pro ty, kteří stále šoupou nábytkem, natírají a obměňují a mění svůj byteček.

Na vnitřní nátěry používejte vodou ředitelné barvy, rychle schnou, štětce se dobře vyperou a při natírání se nemusí tolik větrat. Dokonce i na radiátory existují vodou ředitelné barvy.
Pokud se vám stane, že při natírání přetáhnete, zkuste použít lepící pásku, tu nalepte na omylem natřené místo, přitiskněte a rychle strhněte. Barva zůstane na pásce.
Jste-li nuceni přerušit práci, nemusíte štětce vymývat, stačí když je zabalíte do přilnavé potravinářské fólie a dáte do ledničky, vydrží tak až 24 hodin.
Ošoupané dlaždice není třeba měnit, kupte si barvy na keramiku za studena (prodejny hobby) a dejte prostor své fantazii.
Hodně levné látky v bytě vypadá lépe než trochu drahé. Zkuste si koupit režné plátno, organtin nebo podšívkovinu. Tenké a průhledné materiály použijte dvojitě, nebojte se zkombinovat dva závěsy různých barev…
Kupte si dvě rozdílné ložní soupravy a zkombinujte přikrývku z jedné s polštářem z druhé. Kombinujte jednobarevné s potištěným, proužky s puntíky (stejné barvy), negativní a pozitivní.
Staré tapety snadněji odstraníte, když je předem namočíte vodou, do které jste přidali saponát. Saponát umožní, aby se voda lépe vsákla do tapet a nestékala po jejich povrchu.
Malý pokoj zkuste vymalovat třemi odstíny jedné barvy. Rozdělte si stěny třetiny, nejtmavší barvu použijte hned u podlahy, nejsvětlejší u stropu. Získáte tak dojem většího prostoru v pokoji.
Při nabíjení hřebíčků do menších kousků dřeva klepněte nejdřív kladívkem na špičku hřebíku, aby jeho příliš ostrý hrot nerozštípl dřevo.

Skvělým pomocníkem jsou i samolepící tapety, další dobré rady budou právě o nich… Máte taky nějaký vlastní tip? Tak šup s nim na tynamonika@seznam.cz. Díky
   
10.06.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Já jsem si polepila samolepící tapetou otřískaný stůl - mramorovou, vypadá to moc hezky.

  superkarma: 0 28.11.2003, 21:50:15
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  Dlaždice se dají natřít? Tak to se po té barvě podívám, jsem už nešťastná z pásu dlaždic v kuchyni, třeba s tím něco půjde udělat.

  superkarma: 0 06.11.2003, 09:23:46
 3. avatar
  [7] Landriel [*]

  To jsou bezva tipy, hlavně to s tím povlečením. Závěsy miluju, ale zase se bojím, že příliš chytají prach.

  superkarma: 0 11.10.2003, 14:58:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme