Domácnost

Aby vám rodina nenadrobila do šití...

Každý kdo rád tvoří, respektive šije, možná se stejně jako já potýká s problémem, kam dát šicí stroj nebo overlock. Pokud jej vyndám na jídelní stůl, tak je skoro jisté, že během hodiny syn nebo manžel chtějí servírovat jídlo právě tam, byť běžně jim nedělá problém pojíst u televize v pozici hrbáče nad konferenčním stolkem. Na psacím stole, který mám v rohu místnosti se zase špatně šijí větší kusy, protože nemají kam přepadat a jídelní pult v kuchyni je zase o 10 cm výš než stůl, takže stroj je dost vysoko a za chvíli mne bolí z šití ruce :-))).
Po vystěhování postýlky z ložnice se mi ale uvolnilo místečko právě tam. Listovala jsem časopisy a v ruské Burdě 9/89 našla vhodné řešení - skříňku, která se po vyklopení přední desky změní na šicí stolek a uvnitř je i místo pro umístění šicích potřeb. Na obrázku vidíte rohovou variantu, ale stejně tak lze vytvořit tento výklopný stolek i z policové skříňky, kterou již můžete zakoupit hotovou a manžela jen poprosit o vyrobení dveří, které budou zároveň sloužit jako deska a noha stolu. Desku vám přesně na míru uříznou v některém z velkých obchodů pro kutily, kde také zakoupíte vhodné panty. Nalepení zrcadla, polepení stejnou tapetou, která zdobí i stěny, to jsou jen maličkosti, které podtrhnou celkový nápad.
   
05.06.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Moje mamka má doma ještě starý stolní šicí stroj, který se sklopí pod stolek, přiklopí deskou a je z toho úplně obyčejná skříňka s šuplíky a úložným prostorem. Praktická záležitost, ale do bytu by se mi momentálně nevešel. Taky budu muset vymýšlet nějakou fintu.

  superkarma: 0 30.11.2003, 11:37:30
 2. avatar
  [8] Simba [*]

  Šicí stroj jsem dostala od mamky dárkem, ale zapadával prachem, tak jsem jej prodala. A nelituji, při mé šicí zručnosti ...

  superkarma: 0 06.11.2003, 13:17:07
 3. avatar
  [7] Landriel [*]

  Teď ještě mít ten šicí stroj. Ale fakt by se mi hodil, dřív jsem ušila tolik věcí, teď musím všechno kupovat. No, třeba se dočkám.

  superkarma: 0 11.10.2003, 14:52:37
 4. avatar
  [4] Luka [*]

  Podobná skříňka se dala kdysi koupit v nábytku, jmenovala se Nitka. Dole měla výsuvný kontejner, do kterého se vešel šicí stroj a který sloužil zároveň jako noha vyklápěcího stolu. Nahoře poličky na vše potřebné.

  superkarma: 0 05.06.2002, 12:33:20
 5. [3] Ajka [*]

  Ano,všechny moje známé šijí v ložnici,i když žádná nemá tak krásné pracoviště.V té Burdě jsem ho taky viděla a líbilo se mi už tenkrát.Jenže můj mužík pracuje na
  směny a tak často ve dne spí.Proto mi šití v ložnici zatrhl.Asi si myslel že bych tam šila když on chce spát.Tak šiju v kuchyni a funguje u nás stejný efekt.Navíc vzhledem k velikosti kuchyně se nikdo nedostane do lednice a k vodovodu (když sedím) a to si pište,že tam všichni najednou a neustále něco potřebují

  superkarma: 0 05.06.2002, 09:49:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme