Domácnost

Na zahradě se nemusí jen pracovat, tam se může i relaxovat.

Znám lidi, kteří si myslí, že zahrada je něco jako malá latifundie, kde je nutno od nevidim do nevidim tvrdě makat. Nemám nic proti hezky udržovaným záhonům nebo pár řádkům zeleniny, ale musím říct, že pro mě je zahrada synonymem klidu a odpočinku. Za teplého jarního nebo letního dne zde můžete v pohodě hosty, posedět s rodinou, svačit, ale také obědvat nebo pořádat večerní dýchánek.
K tomu ale potřebujete někam si sednout. Ideální je, když máte zahrádku tak velkou, že můžete zřídit zákoutí s pergolou nebo malou krytou terásku, kde se skryjete i před příliš ostrým sluncem nebo letním deštíkem. Na sezení používá u nás hodně lidí plastová křesílka a stolky, protože jsou cenově nejdostupnější. Pokud vám však jsou bližší přírodní materiály, nechte se inspirovat našimi obrázky. Na proutěném křesílku si budete připadat jako v nějaké holandské kavárničce, dřevěné rustikální židle nebo lavice zase evokují staré dobré časy českého venkova. V každém případě je ale dobře, když váš zahradní nábytek můžete štosovat na sebe nebo složit a uložit ho někam pod střechu nebo do altánku. Přece jen místy vlhké a sychravé středoevropské klima nábytku neprospívá.
Když máte menší děti, můžete jim kousek dál udělat jejich vlastní sezení s židličkami a stolečkem, kde si můžou hrát s kamarády ze sousedství, svačit, malovat... V takovém případě poslouží jako improvizovaný nábytek, který hodně vydrží, třeba i starý stolek pod květiny nebo větší krabice. Nemusíte pak mít strach, že děti nábytek umažou nebo poškodí.

Ilustrační foto: IKEA
   
24.05.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. [13] sdrawa [*]

  Simba, mě se ratan líbí natolik, že jsem si ratanový nábytek pořídila jak na zahradu, tak i do interiéru.

  superkarma: 0 06.06.2013, 09:42:29
 2. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Simba: To je taky můj dávný sen.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:15:38
 3. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Může mi někdo říct, co je latifundie?

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:15:21
 4. avatar
  [10] Simba [*]

  Moc se mi líbí ratanový nábytek na zahradě. A i v zimní zahradě. Bohužel nevlastním ani jedno, ale jednou bych chtěla tu zimní zahradu ...

  superkarma: 0 06.11.2003, 10:16:38
 5. avatar
  [1] elfos [*]

  superkarma: 0 24.05.2002, 00:23:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme