Domácnost

Touží vaše děti po svém vlastním malém domečku?

Touhu po vlastním bytečku máme nejspíš vrozenou, protože již kolem dvou let si děti vyhledávají své koutečky a hrají si na domeček. Pamatuji si, že jako malá jsem si udělala svůj „domeček“ za těžkým závěsem nahrnutým v rohu místnosti, kam jsem zalézala, když jsem uspokojovala touhu po soukromí…
Pokud svým dětem chcete takové soukromí také umožnit, můžete dnes vybírat v široké nabídce obchodů. Pak záleží na tom, kolik doma máte prostoru a kolik financí do jeho soukromíčka chcete investovat. Pokud mohu doporučit, tak z hotových domečků se nám osvědčil domeček ve tvaru stanu.
Pokud ale máte šikovné ručičky a šicí stroj, tak stačí koupit pár metrů pevnějšího plátna a pustit se do díla. Nejjednodušší je ušít potah na čtvercový stůl, který pouze navléknete a domeček je hotov, bohužel tato varianta má tu nevýhodu, že pokud chcete podávat oběd, musíte domeček zrušit a to často vyvolá velký odpor. Další možností je koupit dvě gymnastické obruče (co největší), ušít domeček, kterému navlečeme pod střechu a na spodek obruče a za střechu ho zavěsíme na hmoždinku s očkem ve stropě. Máme-li šikovnějšího tatínka, můžeme ho požádat o vyrobení konstrukce, kterou potáhneme, ale z vlastní zkušenosti mohu spíše doporučit závěsnou variantu, která odolala i řádění největších rošťáků z okolí.
Skvělým nápadem je i rohová skříňka na obrázku, kterou majitelé pomocí pomalovaného plátna přeměnili na skvělý vigvam a kromě prostoru na hraní do něj můžete uložit i hračky.
Další možností je využít slunečník s podstavcem, kdy výšku slunečníku dáme na minimum a vyrobíme „potah“, který navlékneme na slunečník, tak jak je to vidět na našem obrázku.
V konečném důsledku stejnou službu udělají i dvě prostěradla, která pomocí kolíčků na prádlo naaranžujeme kamkoliv v bytě :-)))

Přeji vám i vašim dětem krásné bydlení
   
17.05.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Landriel: To je super, já jsem si všelijaké domečky vyráběla, ale spát mě tam nikdy naši nenechali.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:55:40
 2. avatar
  [4] Landriel [*]

  Podobný domeček dostala k vánocům od babičky a dědy a je moc nadšená, už tam dokonce i několikrát spala.

  superkarma: 0 10.10.2003, 16:48:41
 3. avatar
  [3] *daisy* [*]

  Tak to u nas se to vyresilo tim, ze jsme mely se sestrou postel na patro, takze stacila deka spustena dolu z horni postele a na dolni posteli uz byl "domecek"

  superkarma: 0 22.05.2002, 15:07:51
 4. avatar
  [2] pajda [*]

  Když jsem byla malá, vyřešila babička problém s jídelním stolem pomocí zipu a kolíčků: stěny byly u noh stolu opatřené zipem a když se blížil oběd, tak se prostě rozzipovaly a přikolíčkovaly pod stůl...a položil se normální ubrus...byl ovšem problém, když jsem si "vařila" syrová vajíčka od liliputek a děda do nich šlápl...

  superkarma: 0 17.05.2002, 19:16:38
 5. avatar
  [1] Kremzina [*]

  My jsme vyrobili domeček z krabice od myčky na nádobí. Je z hodně pevné lepenky a tatínek na ni přidělal sedlovou střechu z ještě pevnější lepenky. Z jedné strany jsme vyřízli dvířka jeko do saloonu a z boku otvírací okénka. Domeček jsme polepili a pomalovali obrázky. Chvíli měl domeček i komín, ale ten dlouho nevydržel. Slouží jako místo pro schovávačky dětí i hraček. A drží už asi 3 roky.

  superkarma: 0 17.05.2002, 09:56:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme